Sıfır Araçlar için Trafik Sigortası | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sıfır Araçlar için Trafik Sigortası

Sıfır Araçlar için Trafik Sigortası Nasıl Düzenlenir? 

Sıfır araç alındığında trafiğe çıkmadan önce araç ruhsatının düzenlenmesi gerekmektedir.  2011 model sıfır araçlar için araç ruhsatının düzenlenebilmesi için ise, zorunlu trafik sigortası poliçesi düzenlenmiş olmalıdır.  Sıfır araçlar için düzenlenecek olan yeni poliçelerde EGM kontrolüne ihtiyaç duyulmamaktadır. Bu sayede aracın ruhsatı olmadan trafik sigortası poliçesi hazırlanabilmektedir. 

 

Sıfır Araçlar için Gerekli Bilgiler

Trafik sigortası için gerekli olan bilgiler içinde tescil belge seri no alanı boş bırakılarak aşağıdaki bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde girildiği takdirde poliçe düzenlenebilmektedir.
 
Aracın motor numarası
Şasi numarası 
Model yılı 
 
 
Sigortam.net'ten aracınıza ait  trafik sigortası fiyatlarını tek adımda anında karşılaştırarak poliçenizi en uygun primle hemen satın alabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Geçerli Olan Zorunlu Trafik Sigortam Varsa Yeni Bir Poliçe Düzenlenir mi?

Geçerli olan zorunlu trafik sigortanıza rağmen yeni bir sigorta yaptırmanızın size bir avantajı yoktur ancak; poliçe yenilemenizi geciktirmenizin zararı çok.

Devamını Oku

Aracımı Almadan Önce Trafik Sigortası Fiyatını Öğrenebilir miyim?

2012 yılı itibariyle yeni model sıfır araç uygulaması değiştirildi. Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre artık sıfır araçların model yılı değişimi Ağustos ayında değil her yıl 01 Ocak tarihinde gerçekleşecek. 

Devamını Oku

2014 Trafik Sigortası Kanunu Değişikliği

1 Ocak tarihinden itibaren trafik sigortasında yeni bir dönem başladı. Yeni uygulamada devletin belirlediği trafik sigortasında hasarsızlık indirimi ve prim artırım oranları kaldırıldı. 

Devamını Oku