Sigorta Başvurusu Nerelerden Yapılır?

Sigorta türlerinden hangisi olursa olsun, sigorta süreci bir başvuru sürecini barındırır. Sigorta başvurusu için birkaç alternatif bulunmaktadır; 

Sigorta şirketi veya şirketin şubeleri, Sigorta acenteleri, Online sigortacılık olmak üzere çeşitli yollar aracılığıyla sigorta sahibi olmak mümkün. Bütün bu yöntemleri farklı farklı değerlendirmek, en sigorta başvuru sürecinizi hızladıracaktır.

Sigorta şirketleri, kendi bünyelerinde satış ve pazarlama teşkilatını barındırırlar. Satış teşkilatında çalışan elemanların aracılığıyla ürün satışını ve pazarlamasını gerçekleştirirler. Sektörde uzun yıllardır varolan sigorta şirketleri daha fazla kişiye ulaşabilmek adına Bölge Müdürlükleri ve Şubeler desteğiyle hizmet verebilirler.

Sigorta şirketlerinin geçmişten günümüze gelişimi ve hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi için; ''Anlaşmalı Sigorta Şirketleri'' sayfamızı ziyaret edebilir, inceleyebilirsiniz.

Sigorta acenteleri ise sigorta şirketi ile yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda faaliyet gösterirler. Acenteler, bağlı bulundukları sigorta şirketinin ürünlerini tanıtır ve satışını gerçekleştirir.

Günümüzde en çok tercih edilen sigorta başvuru yöntemi ise online sigortacılıktır. Bu seçimde her geçen gün gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerine gerekli özeni gösteren sigorta şirketlerinin katkısı büyük. Bugün internet sayesinde sigorta şirketleri kendi hizmetlerine dair bilgiler verebiliyor, online sigorta satışı gibi pek çok işlemi kısa sürede gerçekleştirebiliyor.

Sigorta başvurusunun online yapılabiliyor olması, hem sigortalılara hem de sigorta şirketlerine pek çok avantaj sunuyor.

Online Sigorta Başvurusu Yapmanın Avantajları

  • Tek tek sigorta şirketi veya acenta dolaşmak yerine, oturduğunuz yerden sigorta teklifi alabilirsiniz. Bu noktada bir ipucu vermek isteriz; online sigorta şirketlerinde de bir filtreleme yapmak isterseniz, forumlara ve sigorta şirketlerinin müşteri yorumları sayfasına bakmanızı öneririz. Bu daha şeffaf bir karşılaştırma imkanı sunar.
  • Sigorta karşılaştırmasının sağladığı avantajlarla ilgili detaylı bilgi için; ''Sigorta Karşılaştırması Yapmak Neden Önemli?'' başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.
  • İnternet üzerinden dolduracağınız sigorta teklif formu ile enerjinizde ve zamanınızda tasarruf sağlarsınız.
  • Çok az bilgi ile dahi sigorta şirketi ve ürünlerinde çeşitliliği yakalarsınız.
  • Başta kasko, özel sağlık ve trafik sigortası olmak üzere pek çok sigorta ürününü fiyat ve teminat açısından değerlendirebilirsiniz.
  • Hangi sektör olursa olsun, yapılan kampanyalar alışverişlerimizi etkiler. Online sigortacılık sayesinde sigorta şirketlerinin yaptıkları kampanyalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Siz de online sigorta hizmetlerinin sağladığı avantajlardan yararlanmak için Sigortam.net’e gelin, en ideal sigorta teminatlarına ulaşın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

Müşteri Yorumları