Sigorta Başvurusu | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Başvurusu Nerelerden Yapılır?

Sigorta türlerinden hangisi olursa olsun, sigorta süreci bir başvuru sürecini barındırır. Sigorta başvurusu için birkaç alternatif bulunmaktadır; 

Sigorta şirketi veya şirketin şubeleri,
Sigorta acenteleri,
Online sigortacılık olmak üzere çeşitli yollar aracılığıyla sigorta sahibi olmak mümkün. Bütün bu yöntemleri farklı farklı değerlendirmek, en sigorta başvuru sürecinizi hızladıracaktır.

Sigorta şirketleri, kendi bünyelerinde satış ve pazarlama teşkilatını barındırırlar. Satış teşkilatında çalışan elemanların aracılığıyla ürün satışını ve pazarlamasını gerçekleştirirler. Sektörde uzun yıllardır varolan sigorta şirketleri daha fazla kişiye ulaşabilmek adına Bölge Müdürlükleri ve Şubeler desteğiyle hizmet verebilirler.

Sigorta şirketlerinin geçmişten günümüze gelişimi ve hizmetleriyle ilgili detaylı bilgi için; ''Anlaşmalı Sigorta Şirketleri'' sayfamızı ziyaret edebilir, inceleyebilirsiniz.

   

Sigorta acenteleri ise sigorta şirketi ile yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda faaliyet gösterirler. Acenteler, bağlı bulundukları sigorta şirketinin ürünlerini tanıtır ve satışını gerçekleştirir.

Günümüzde en çok tercih edilen sigorta başvuru yöntemi ise online sigortacılıktır. Bu seçimde her geçen gün gelişen bilgi ve iletişim teknolojilerine gerekli özeni gösteren sigorta şirketlerinin katkısı büyük. Bugün internet sayesinde sigorta şirketleri kendi hizmetlerine dair bilgiler verebiliyor, online sigorta satışı gibi pek çok işlemi kısa sürede gerçekleştirebiliyor.

Sigorta başvurusunun online yapılabiliyor olması, hem sigortalılara hem de sigorta şirketlerine pek çok avantaj sunuyor.

Online Sigorta Başvurusu Yapmanın Avantajları

  • Tek tek sigorta şirketi veya acenta dolaşmak yerine, oturduğunuz yerden sigorta teklifi alabilirsiniz. Bu noktada bir ipucu vermek isteriz; online sigorta şirketlerinde de bir filtreleme yapmak isterseniz, forumlara ve sigorta şirketlerinin müşteri yorumları sayfasına bakmanızı öneririz. Bu daha şeffaf bir karşılaştırma imkanı sunar.

    Sigorta karşılaştırmasının sağladığı avantajlarla ilgili detaylı bilgi için; ''Sigorta Karşılaştırması Yapmak Neden Önemli?'' başlıklı yazımıza göz atabilirsiniz.

  • İnternet üzerinden dolduracağınız sigorta teklif formu ile enerjinizde ve zamanınızda tasarruf sağlarsınız.

  • Çok az bilgi ile dahi sigorta şirketi ve ürünlerinde çeşitliliği yakalarsınız.

  • Başta kasko, özel sağlık ve trafik sigortası olmak üzere pek çok sigorta ürününü fiyat ve teminat açısından değerlendirebilirsiniz.

  • Hangi sektör olursa olsun, yapılan kampanyalar alışverişlerimizi etkiler. Online sigortacılık sayesinde sigorta şirketlerinin yaptıkları kampanyalara kolayca ulaşabilirsiniz.

Siz de online sigorta hizmetlerinin sağladığı avantajlardan yararlanmak için Sigortam.net’e gelin, en ideal sigorta teminatlarına ulaşın. Dilerseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.


Benzer İçerikler

Mersin Plaka Kasko Fiyatları

Mersin Plaka Araç Kaskosu için En Uygun Fiyatlar Sigortam.net'te!         Kasko fiyatları illere göre değişiklik gösterir. Yaşadığınız yerdeki araç sayısı ve kaza sıklığı araç kasko fiyatını etkiler. 33 plaka araç kasko için en uygun fiyatlar Sigortam.net’te! Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini görün, teminatları karşılaştırın. Mersin'de; 2013 Mart itibarıyle 460 bin araç bulunuyor, bunların 180 bini otomobil. Her dört kişiden biri araç sahibi. Sadece il ve ilçe merkezlerinde her yıl 7 […]

Devamını Oku

Sigortam.net Tanıtım Videosu Türkçe Anlatım – 2007

Sigortam.net Tanıtım Videosu Türkçe Anlatım – 2007   Sigortam.net'ten teklif almak çok kolay! Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko, özel sağlık sigortası veya trafik sigortası tekliflerini görmek için 3 dakikada sigorta sorgulama yapın.       En iyi kasko sigortası, en iyi trafik sigortası, en iyi sağlık sigortası Sigortam.net'te. Hemen sigorta sorgulama yapın, en iyi fiyatlara ulaşın.          

Devamını Oku

İstanbul Plaka Kasko Fiyatları

İstanbul Plaka Araç Kaskosu için En Uygun Fiyatlar Sigortam.net'te!         Kasko fiyatları illere göre değişiklik gösterir. Yaşadığınız yerdeki araç sayısı ve kaza sıklığı araç kasko fiyatını etkiler. 34 plaka araç kasko için en uygun fiyatlar Sigortam.net’te! Sigortam.net’ten araç kasko hesaplama yapın, tek bir formla tüm anlaşmalı sigorta şirketlerinin tekliflerini görün, teminatları karşılaştırın. İstanbul’da; 2013 Mart itibarıyle 3 milyon araç bulunuyor, bunların 2 milyonu otomobil. Her beş kişiden biri araç sahibi. Sadece il ve ilçe merkezlerinde her yıl 50 […]

Devamını Oku