Sigorta bilinci ekonomiyle gelişecek
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Bilinci Ekonomiyle Gelişecek

Akşam
 
Türkiye'de sigorta bilincinin Japonya'ya göre düşük olduğunu belirten Sompo Japan Insurance Başkan Yardımcısı Takeshi Oiwa, gelir seviyesinin yükselmesiyle birlikte sigorta bilincinin de gelişeceğinin altını çizdi.
 
Sigorta bilincini yükseltmek için sigorta şirketleri ve acentelerin katkılarının çok önemli olduğuna dikkat çeken Oiwa, hükümete de bu konuda önemli görevler düştüğünü belirtti. Türk sigorta pazarının birkaç yıl içerisinde gelişeceğini söyleyen Oiwa şöyle konuştu:
 

'Teknolojimizi Getiriyoruz'

 
'Sigortalılık oranının artması zaman alan bir süreç. Bireylerin ekonomik durumu iyileşecek ki sigortalatacak değerleri olsun. Bence Türk sigorta pazarı da birkaç yıl içerisinde bu aşamaya gelecek. Trafik ve deprem sigortası Türkiye'de zorunlu sigortalar. Devletin zorunlu tuttuğu bu uygulamayı çok doğru buluyorum. Sahip olduğumuz teknolojik altyapıyı Türkiye'ye getiriyoruz. Teknolojik altyapının da desteğiyle sektörde müşterilerine en kaliteli hizmeti sunan ve acentelere en iyi destek veren şirket olmak istiyoruz.' Sigorta işinin aynı zamanda finansal kurumlarının da işi olduğuna dikkat çeken Oiwa, 'Bunun en büyük göstergesi sektörün Hazine Müsteşarlığı tarafından yönetiliyor olması' dedi. Sigorta sektörünün giderek bir hizmet sektörü haline geldiğine değinen Oiwa, müşteriler için önemli olanın kendilerine verilen hizmet olduğunu ifade ederken şunları söyledi: 'Müşterilerin şirketlerden beklentisi başlarına bir şey  geldiğinde kendilerine fayda sağlamaları. Bu nedenle Sigorta sektörü aslında bir hizmet sektörü. Japon şirketleri bu konuda çok büyük bir tecrübeye sahip. Teknolojimizi, tecrübemizi ve servis kalitemizi getirdik ve diğer şirketlerden farklılaşmayı hedefliyoruz. Acenteler sert rekabete karşı bizimle çalışmayı tercih ederlerse, pazarın büyümesiyle birlikte en fazla karı alırlar.'

Benzer İçerikler

Ray Sigorta’nın 2014 Yaz Kampanyaları

Tüketicilerin ve dağıtım kanalının ihtiyaçları doğrultusunda kampanyalar düzenleyen Ray Sigorta 2014 Yaz Kampanyalarına doymuyor.

Devamını Oku

Ray Sigorta İcra Kurulu Üyesi ve Mali İşler Direktörü Koray Erdoğan Oldu

Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda yaklaşık 14 yıl görev alan Koray Erdoğan 2 Mayıs 2011 itibariyle Ray Sigorta İcra Kurulu Üyesi, Mali ve İdari İşler Direktörü olarak göreve başladı.

Devamını Oku

Axa Sigorta’dan Acil Sağlığım Sigortası

Axa Sigorta'nın acil durumlar karşısında sağlığını güvence altına almak isteyenler için sunduğu Axa Sigorta Acil Sağlığım Sigortası ile ilgili detayları sizler için bir araya getirdik.

Devamını Oku