Sigorta bilinci ekonomiyle gelişecek
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Bilinci Ekonomiyle Gelişecek

Akşam
 
Türkiye'de sigorta bilincinin Japonya'ya göre düşük olduğunu belirten Sompo Japan Insurance Başkan Yardımcısı Takeshi Oiwa, gelir seviyesinin yükselmesiyle birlikte sigorta bilincinin de gelişeceğinin altını çizdi.
 
Sigorta bilincini yükseltmek için sigorta şirketleri ve acentelerin katkılarının çok önemli olduğuna dikkat çeken Oiwa, hükümete de bu konuda önemli görevler düştüğünü belirtti. Türk sigorta pazarının birkaç yıl içerisinde gelişeceğini söyleyen Oiwa şöyle konuştu:
 

'Teknolojimizi Getiriyoruz'

 
'Sigortalılık oranının artması zaman alan bir süreç. Bireylerin ekonomik durumu iyileşecek ki sigortalatacak değerleri olsun. Bence Türk sigorta pazarı da birkaç yıl içerisinde bu aşamaya gelecek. Trafik ve deprem sigortası Türkiye'de zorunlu sigortalar. Devletin zorunlu tuttuğu bu uygulamayı çok doğru buluyorum. Sahip olduğumuz teknolojik altyapıyı Türkiye'ye getiriyoruz. Teknolojik altyapının da desteğiyle sektörde müşterilerine en kaliteli hizmeti sunan ve acentelere en iyi destek veren şirket olmak istiyoruz.' Sigorta işinin aynı zamanda finansal kurumlarının da işi olduğuna dikkat çeken Oiwa, 'Bunun en büyük göstergesi sektörün Hazine Müsteşarlığı tarafından yönetiliyor olması' dedi. Sigorta sektörünün giderek bir hizmet sektörü haline geldiğine değinen Oiwa, müşteriler için önemli olanın kendilerine verilen hizmet olduğunu ifade ederken şunları söyledi: 'Müşterilerin şirketlerden beklentisi başlarına bir şey  geldiğinde kendilerine fayda sağlamaları. Bu nedenle Sigorta sektörü aslında bir hizmet sektörü. Japon şirketleri bu konuda çok büyük bir tecrübeye sahip. Teknolojimizi, tecrübemizi ve servis kalitemizi getirdik ve diğer şirketlerden farklılaşmayı hedefliyoruz. Acenteler sert rekabete karşı bizimle çalışmayı tercih ederlerse, pazarın büyümesiyle birlikte en fazla karı alırlar.'

Benzer İçerikler

Otomotiv Pazarındaki Daralma Tüm Hızıyla Devam Ediyor

2014 yılının ilk 6 ayındaki otomotiv satışı 2013 yılına kıyasla %25 oranında geriledi. Ne kadar araç satışı yapıldığı bilgisine yazımızdan ulaşın.

Devamını Oku

Kaza Tespit Tutanağı Şimdi Iphone’da

İlk olarak geçtiğimiz yıl Android için çıkan Kaza Tespit Tutanağı uygulaması iPhone kullanıcıları ile buluşuyor. İlk olarak androidde çıkan kaza tespit raporu artık iPhone için de kullanılacak.

Devamını Oku

Türkiye’deki Otomobillerin %40.9’u LPG’li

TÜİK Motorlu Kara Taşıtları ile ilgili Mayıs 2015 istatistiklerini yayınladı. TÜİK’in verilerine göre Mayıs 2015’te trafiğe kayıtlı araç sayısı 19 milyon 328 bin 83 oldu.

Devamını Oku