444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Bilinci Ekonomiyle Gelişecek

09 Mayıs 2011
Akşam
 
Türkiye'de sigorta bilincinin Japonya'ya göre düşük olduğunu belirten Sompo Japan Insurance Başkan Yardımcısı Takeshi Oiwa, gelir seviyesinin yükselmesiyle birlikte sigorta bilincinin de gelişeceğinin altını çizdi.
 
Sigorta bilincini yükseltmek için sigorta şirketleri ve acentelerin katkılarının çok önemli olduğuna dikkat çeken Oiwa, hükümete de bu konuda önemli görevler düştüğünü belirtti. Türk sigorta pazarının birkaç yıl içerisinde gelişeceğini söyleyen Oiwa şöyle konuştu:
 

'Teknolojimizi Getiriyoruz'

 
'Sigortalılık oranının artması zaman alan bir süreç. Bireylerin ekonomik durumu iyileşecek ki sigortalatacak değerleri olsun. Bence Türk sigorta pazarı da birkaç yıl içerisinde bu aşamaya gelecek. Trafik ve deprem sigortası Türkiye'de zorunlu sigortalar. Devletin zorunlu tuttuğu bu uygulamayı çok doğru buluyorum. Sahip olduğumuz teknolojik altyapıyı Türkiye'ye getiriyoruz. Teknolojik altyapının da desteğiyle sektörde müşterilerine en kaliteli hizmeti sunan ve acentelere en iyi destek veren şirket olmak istiyoruz.' Sigorta işinin aynı zamanda finansal kurumlarının da işi olduğuna dikkat çeken Oiwa, 'Bunun en büyük göstergesi sektörün Hazine Müsteşarlığı tarafından yönetiliyor olması' dedi. Sigorta sektörünün giderek bir hizmet sektörü haline geldiğine değinen Oiwa, müşteriler için önemli olanın kendilerine verilen hizmet olduğunu ifade ederken şunları söyledi: 'Müşterilerin şirketlerden beklentisi başlarına bir şey  geldiğinde kendilerine fayda sağlamaları. Bu nedenle Sigorta sektörü aslında bir hizmet sektörü. Japon şirketleri bu konuda çok büyük bir tecrübeye sahip. Teknolojimizi, tecrübemizi ve servis kalitemizi getirdik ve diğer şirketlerden farklılaşmayı hedefliyoruz. Acenteler sert rekabete karşı bizimle çalışmayı tercih ederlerse, pazarın büyümesiyle birlikte en fazla karı alırlar.'

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.