444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Bilinci Temalı Kısa Film Yarışması

20 Aralık 2011
Sigorta Haber

Sektörde yapılan sigorta bilincini artırmaya yönelik çalışmalara, I. Kısa Metrajlı (Spot) Film Yarışması da eklendi. Hazine Müsteşarlığı ile Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) ortaklığıyla düzenlenen yarışma, ‘Sigorta Bilinci’ konusunu ele alacak.

Genel olarak sigorta yaptırmanın önemi, sigortalı olmanın faydaları, sigortasız olmanın doğuracağı maddi ve manevi zararlar, yarışmanın konusunu oluşturacak. Yarışmacılar, filmlerinde Zorunlu Deprem Sigortası hariç tüm sigorta türleri üzerinden anlatım yapabilecekler.

Yarışma kapsamında yarışmacılardan, yapım süreci 2010 yılından sonra tamamlanmış ve (jenerik hariç) 2 dakikayı aşmayan film ve filmlerle katılmaları isteniyor. Yarışmacılar iletişim bilgileri ile eserlerini 2 Ocak 2012 – 1 Mayıs 2012 tarihleri arasında TSRŞB’ye (Büyükdere Cad. No: 195 K.1 Levent) şahsen getirecek veya posta yolu ile gönderecekler.

Filmler, Birlik’in belirleyeceği 5 kişilik jüri tarafından değerlendirilecek. 2 Haziran 2012 tarihinde İstanbul’da yapılacak ödül töreninde ise, birinci olan yarışmacıya 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 5 bin TL verilecek. Ayrıca jüri özel ödülü ve teşvik ödülü olarak da 2.500’er TL ödül verileceği yarışmada, dereceye girenlere başarı plaketi ve tüm katılımcılara da katılım belgesi verilecek.


Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.