Sigorta Bilinci Temalı Kısa Film Yarışması

Sigorta Haber

Sektörde yapılan sigorta bilincini artırmaya yönelik çalışmalara, I. Kısa Metrajlı (Spot) Film Yarışması da eklendi. Hazine Müsteşarlığı ile Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) ortaklığıyla düzenlenen yarışma, ‘Sigorta Bilinci’ konusunu ele alacak.

Genel olarak sigorta yaptırmanın önemi, sigortalı olmanın faydaları, sigortasız olmanın doğuracağı maddi ve manevi zararlar, yarışmanın konusunu oluşturacak. Yarışmacılar, filmlerinde Zorunlu Deprem Sigortası hariç tüm sigorta türleri üzerinden anlatım yapabilecekler.

Yarışma kapsamında yarışmacılardan, yapım süreci 2010 yılından sonra tamamlanmış ve (jenerik hariç) 2 dakikayı aşmayan film ve filmlerle katılmaları isteniyor. Yarışmacılar iletişim bilgileri ile eserlerini 2 Ocak 2012 – 1 Mayıs 2012 tarihleri arasında TSRŞB’ye (Büyükdere Cad. No: 195 K.1 Levent) şahsen getirecek veya posta yolu ile gönderecekler.

Filmler, Birlik’in belirleyeceği 5 kişilik jüri tarafından değerlendirilecek. 2 Haziran 2012 tarihinde İstanbul’da yapılacak ödül töreninde ise, birinci olan yarışmacıya 15 bin TL, ikinciye 10 bin TL, üçüncüye 5 bin TL verilecek. Ayrıca jüri özel ödülü ve teşvik ödülü olarak da 2.500’er TL ödül verileceği yarışmada, dereceye girenlere başarı plaketi ve tüm katılımcılara da katılım belgesi verilecek.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL