444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Fiyatları

10 Haziran 2011

Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 

Sigorta gerçekleşmesi muhtemel riskleri güvence altına alır, bu riskler karşısında kişi ve kurumları korumayı amaçlar.  Güvence altına alınmak istenen riskin büyüklüğüne göre de sigorta fiyatı belirlenir. 
 
Sigorta fiyatları, sigorta yapılan branşa, sigortalatmak istenen kişiye, kuruma ya da ürüne göre değişkenlik gösterir. 
 

Sigortam.net’te Sigorta Fiyatları Nasıl Belirlenir?

 
Sigortam.net’in hizmet vermekte olduğu otomobil ve sağlık branşları için ayrı ayrı değerlendirmek yapmak yerinde olacaktır. 
 

Kasko sigortasında sigorta fiyatını belirleyen ana etken aracın kasko değeridir. Kasko değeri dışında araçta varsa aksesuarların tutarları, aracın hangi şehirde kullanıldığı, daha once herhangi bir hasarı olup olmadığı gibi hem ruhsat sahibi hem de araca özel değişkenler dikkate alınarak kasko fiyatı belirlenir. 

 
 
Aracınızın kasko sigortası fiyatlarını öğrenmek için tıklayın.
 
 
Zorunlu trafik sigortasında ise aracın plaka ili ve aracın kullanım alanı trafik sigortası fiyatlarını belirler.
 
 
Aracınızın zorunlu trafik sigortası fiyatlarını öğrenmek için tıklayın
 
 
Özel sağlık sigortası fiyatları ise sigortalanacak kişinin yaşı, cinsiyeti, geçmiş hastalıkları, kilosu, boyu, varsa yaptığı sporlar gibi pek çok değişken göz önüne alınarak belirlenir. Eğer standart paketlere ek teminatlar eklenmek isterse özel sağlık sigortası fiyatları da buna göre değişkenlik gösterir. 
 
 
Kendiniz ya da aileniz için özel sağlık sigortası fiyatlarını öğrenmek için tıklayın
 
Sigorta fiyatları sigorta şirketlerinin farklı hesaplama kriterlerine göre belirlendiğinden her sigorta şirketi benzer durumlar için farklı risk faktörleri belirleyebilmektedir. Bu nedenle sigorta yaptırmadan önce hem teminatlar hem de fiyatlar konusunda detaylı inceleme yapılmalıdır.
 
Sigortam.net 10 yıllık sigortacılık deneyimi ve uzman kadrosu ile 20 sigorta şirketinin 100’ün üzerinde ürünü konusunda bilgiye ulaşmanızı sağlar. İhtiyacınız olan sigortayı seçmeniz hizmet almak için yeterlidir. 

Okumaya Devam Edin

Aracınızda Birden Fazla Hasar Olursa Hasar Tazminatı Alabilir misiniz?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Kasko hasarlarında sıkça karşılaşılan ve genelde sigortalıların sorun yaşamalarına neden olan durumlardan birisi de birden fazla hasarı olan araçlarla ilgili yapılan tazminat talepleridir.

Bir Kaza Durumunda Ne Yapmalısınız?

21 Haziran 2010 Pazartesi

Maddi hasarlı kazalarda kazaya karışan diğer araçların sürücü ya da sürücüleri ile anlaştığınız takdirde, kendi aranızda Maddi Hasarlı Trafik Kazası Tespit Tutanağı doldurmalısınız.

Hasar Sonrası Kesintiler Nelerdir?

21 Haziran 2010 Pazartesi
Aracınızla kaza yaptığınızda ve araçta hasar meydana geldiğinde hasar tutarını sigorta şirketi karşılasa bile poliçe şartlarına göre zorunlu bazı kesintileri sizin ödemeniz gerekebilir.