Sigorta Genel Şartları Neden Önemli?

İnsanoğlu hayatı boyunca çeşitli ihtiyaçlar duyar ve bunların giderilmesi adına maddi-manevi yatırım yapar. Belirli bir bütçe ile sahip olunan ve sağlıklıyken değeri bilinmesi gereken varlıkların korunması için ise bir plan yapılmalıdır.

Gün içerisinde insan yaşamını ve insanların sahip oldukları varlıkları tehdit eden pek çok tehlike vardır ve bu tehlikelerin önüne geçebilmek her zaman mümkün olmayabilir. Beklenmedik bir kaza, bütün güvenlik önlemlerine rağmen eve giren hırsız ya da duran aracınıza başka bir aracın çarpması… Bütün bu ihtimalleri göz önüne alarak hem kendimizi ve sevdiklerimizi hem de sahip olduğumuz mal varlıklarını koruma sorumluluğu bireylere aittir. 

Beklenmedik, hiç olmadık zamanlarda başınıza gelebilecek olumsuzluklar için aldığınız tedbirler ne kadar yeterli? Asla sizin başınıza gelmeyeceğini düşündüğünüz olaylar bir anda tüm birikiminize zarar verebilir. Bütün bu zararlar sigortacılık sektöründe risk olarak adlandırılır ve risk geleceğe ail bir kavramdır. Geleceğin belirsizlikle dolu olduğu bir evrende ‘’sigorta’’ kavramını mümkün olduğunca hızlı bir şekilde hayatınıza sokmalısınız.
Sahiplerine güvenli yaşam hissini yaşatacak olan sigortalara sahip olmak için belirlenmesi ve dikkat edilmesi gereken bazı noktari; sahip olduğunuz sigortanın şartları.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

Kasko, trafik sigortası veya özel sağlık sigortası hangisini seçerseniz seçin, sigortanızın şartlarını bilmelisiniz ve kendinizin belirleyebileceği şartları en doğru şekilde seçmelisiniz.
Sigortanız kapsamında yer alan şartlar; özel ve genel şartlar olmak üzere 2’ye ayrılır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta Şartları
 

Sigorta Genel Şartları

Devletin yetkili kurumlarınca hazırlanan sigorta genel şartları, her sigorta türü için  ve şirketi için geçerlidir. Sigorta şirketleri ve bireyler bu şartların dışına çıkamaz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigorta Özel Şartları

Sigorta özel şartları, genel şartların aksine hükümler içermeyen ve sigorta şirketlerinin geliştirdikleri koşullardan oluşur. Özel ve genel şartlar, seçtiğiniz sigorta türüne bağlı olarak da farklılaşacaktır. Farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini görmek için; ''Anlaşmalı Sigorta Şirketleri'' sayfamızı ziyaret edebilirsinizi.

Trafik Sigortası Genel Şartları

Trafik sigortası hizmeti veren sigorta şirketi, sigorta poliçesinde tanımlanmış olan motorlu aracın işletilmesi esnasında, 3.kişilere verilen zararları temin eder. Poliçede özel şartları belirtilecek ek bir sorumluluk sigortası sağlanmış olması kaydıyla teminata dahil olur. 

Meydana gelen bir kazada zararın önlenmesi veya azaltılması amacıyla, sigorta ettirenin yapacağı makul ve zorunlu masraflar sigortacı tarafından karşılanır . 

Kasko Sigortası Genel Şartları

Çarpma

•    Trafikte ilerlerken arkadan, önden ya da yandan araçların çarpması.
 
•    Park esnasında başka bir araç tarafından aracınıza çarpılması.
 
•    Sizden kaynaklanan hatalardan dolayı karşı tarafın çarpması ya da sizin çarpmanız şeklinde gelişebilir.

Yanma

•    Aracın yanması birçok şekilde meydana gelebilir. Aracınızın herhangi biri tarafından bilerek yakılması.
 
•    İstenmeyen durumlar, örneğin bir molotof kokteylinin isabet etmesi sonucun aracın yanması.
 
•    Şiddetli bir kaza sonucunda aracın yanması.
 
•    Yanlış kullanım sonucunda aracın yanması gibi durumlardan dolayı olabilir.

Çalınma

•    Aracınızın park halindeyken çalınması.
 
•    Herhangi birinin ya da birilerinin aracınızı çalmaya kalkışması durumu olabilir.

Sigortacılık sektörünün hergeçen gün gelişim göstermesi sonucu bu riskleri paylaşmak ve telafi etmek çok daha kolaylaştı. Kendinizi, sevdiklerinizi ve yerine yenisini koyamayacağınız maddi varlıkları riske atmamak için sigorta yaptırmayı ihmal etmeyin.

Siz de ihityacınız olan sigortaya sahip olmak için Sigortam.net'e gelin, sigorta sorgulama yaparak en uygun sigorta fiyatları hakkında bilgi alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

  

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL