444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Karşılaştırması Yapmak Neden Önemli?

10 Eylül 2014

Sigorta işlemlerine etki eden değişkenlerin oldukça fazla olması, her geçen sigorta hizmeti veren şirketlerin artması beraberinde çok fazla uygulamayı ve fiyatlandırma politikasını da getirdi.

Bu yüzden sigorta hizmeti almak isteyen, geleceğini ve sevdiklerini korumak isteyen tüm bireylerin mutlaka bu fiyatlandırma politikaları ve kriterlerini bilmesi gerekir. Aynı teminatları, aynı içeriği kapsayan sigorta paketleri için bile farklı fiyat teklifleri sunulabilir. 

Bu noktada yapılması gereken sigorta karşılaştırması yapmaktır. Böylece bütçeniz ve kendiniz için en uygun sigorta seçeneklerine ulaşabilir, fazla veya eksik ödemekten kaynaklanan sebeplerle sigortanızın avantajlarını kaybetmezsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

En uygun sigortanın detayları için; ''En Uygun Sigortaya Nasıl Ulaşılır?'' başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Üstelik online işlemler sayesinde sigorta karşılaştırması yapmak çok daha kolay. İnternet üzerinden yapacağınız sigorta karşılaştırmayla; sigorta şirketlerinin size özel tekliflerini tek bir sayfada görebilir, ister aracınızı koruyacak araç sigortası isterseniz de hem  sevdiklerinizi hem kendinizi güvenceye alacak özel sağlık sigortası için teklif alabilirsiniz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 


Sigorta Karşılaştırması Yaparak;


Kasko Sigortası Karşılaştırma

Birçok sürücü aracını kasko ile korumak istese de kasko fiyatlarınnın pahalı olduğunu düşünüp vazgeçebiliyor, oysa uygun kasko fiyatlarına ulaşmak mümkün. Araç kasko sigortası fiyatlarını, satın aldığınız teminat ve limitler belirler. Dolayısıyla bu noktada yapılması gereken; kasko teminat ve limitlerini en doğru şekilde belirlemektir. Kasko karşılaştırması ile sigorta limitlerinizi çizebilir, gereksiz teminatların bütçenizi zorlamasına engel olursunuz.

  • İhtiyacınıza ve bütçenize uygun teklifleri zaman ve enerji harcamadan bulabilir,
     
  • Belirlediğiniz limit ve teminatların sigortanıza etkisini net bir şekilde görebilir,
     
  • Sigorta şirketlerinin sunduğu kampanya ve fiyat indirimlerini yakalamak zorunda kalmazsınız.
     
  • Sigorta türleri içerisinden hangisini yaptırmak isterseniz isteyin öncesinde bir araştırma yapmak, hem sigortanıza uygun fiyatlarla sahip olmanızı sağlayacak hem de ihtiyacınız olan teminatları size sunacaktır.

Kasko sigortası karşılaştırması ile ilgili detaylı bilgi almak için; ''Kasko Fiyatları Karşılaştırma İşlemi Ne İşe Yarar?'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Trafik Sigortası Karşılaştırma

Trafik sigortası yaptırmak isteyen bir kişi hangi sigorta şirketine giderse gitsin alacağı teminatlar ve limitler aynı olacaktır. Herhangi bir hasar durumunda da aynı risklere karşı aynı oranda tazminat alacaktır. Trafik sigortasını farklı kılan kişilerin ödeyeceği primlerdir. Teminatları ve limitleri aynı olan trafik sigortasına uygun fiyatlarla sahip olmanın, bütçede tasarruf sağlamanın yolu ise sigorta karşılaştırması yapmaktan geçiyor. 

Özel Sağlık Sigortası Karşılaştırma

Özel sağlık sigortası fiyatlarının belirlenmesinde etki edebileceğimiz faktörler olduğu gibi bizim elimizde olmayan değişkenlerde bulunur. Kişilerin yaşı, cinsiyeti ve sağlık geçmişi bunlardan sadece birkaç tanesi. Bunları değiştirmek mümkün olmasa da özel sağlık sigortası hizmeti sunan şirketlerin tekliflerini karşılaştırarak, hem sevdiklerinizin hem de kendinizin sağlığını koruyabilirsiniz.

Siz de dilediğiniz sigorta türüne sahip olabilmek için Sigortam.net’in sigorta sorgulama formunu doldurun, sigorta şirketlerinin size özel tekliflerini değerlendirin. Online işlemler yerine telefonla işlem yapabilmek için 7/24 hizmet veren Sigorta Destek Hattımızdan yardım alın.

  


Okumaya Devam Edin

Sigorta Yaptırmak İsteyenler 5 Noktaya Dikkat Etmeli!

27 Şubat 2014 Perşembe

Sigorta yaptırarak, sağlığınızı, aracınızı, evinizi vs. güvence altına alabilirsiniz. Sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. Bu noktalara dikkat ederek poliçenizi imzalarsanız, sonrasında yaşanabilecek olumsuz durumların önüne geçmiş olursunuz. 

Doğru Sigorta Yaptırmanın Yolları

30 Nisan 2014 Çarşamba

Hayatta yarın ne olacağı bilinmez. Sizin, sevdiklerinizin, yuvanızın, arabanızın kısacası hayattaki en değerli şeylerinizin güvence altında olması önemlidir.

Sigorta Yaptırmak için Geçerli 5 Sebep

10 Eylül 2014 Çarşamba

Kendisini ve başkalarının hayatını düşünen, yaşamın risklerle dolu olduğunun bilincinde olan bireyler mutlaka sigorta yaptırmalıdır.