444 24 00
7/24 Yanınızdayız

En İyi Sigorta Nerede Yaptırılır?

10 Eylül 2014

Sigorta yaptırmadaki amaç gelecekteki belirsizlikleri, yaşanması muhtemel riskleri güvence altına almaktır ve günümüzde ihtiyaçtan çok bir zorunluluktur. Bu yüzden ‘’sigorta’’ kavramını hayatımıza ne kadar erken dahil edersek, o kadar güvende oluruz. 

Sigorta sahibi olmak isteğimizde ve bunun için adım attığımızda bizimle beraber bu sorumluluğu sigorta şirketleri de paylaşacaktır. Ancak sigorta yaptırmak kadar sigortayı nereden, hangi şartlarda yaptırdığımız dikkatten kaçmaması gereken bir ayrıntıdır. Her gün karşılaşılan risklere karşı kendinizi, sevdiklerinizi, evinizi, iş yerinizi ve aracınızı en iyi şekilde korumak doğru sigorta şirketinden alınan yeterli teminat ve limitlerle mümkün. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Hem kendinizi ve sevdiklerinizi hem de maddi varlıklarınızı güvence altına alacak sigortayı alırken, sigorta şirketlerinde aramamız gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklere bakarak en iyi, en uygun sigortayı nereden alabileceğinizi öğrenmiş olursunuz. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

En İyi Sigorta Hizmetini Sunan Şirketlerin Özellikleri

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Sigorta şirketi;
 

 • Kişilerin ihtiyaç duyabileceği birçok ürünü müşterilerine sunmalı ve sigortada çeşitlilik yaratabilmeli.
 • Piyasa koşulları ve rekabet olanakları içinde doğru teminatlar ve uygun fiyat teklifleri ile müşterilerini buluşturmalı.
   
 • Risk analizini her bir müşterisi için yapabilmeli ve alanında uzman kadro ile hizmet vermeli.
   
 • Hasar ödemesi gereken durumlarda işi ağırdan almak yerine hızla hareket etmeli ve bu güveni müşterilerine yansıtmalı. Çünkü; hasar ödemelerindeki gecikmeler şirketin mali gücünün zayıf olduğunun göstergesidir.
   
 • Ekonominin değişken olduğu ve rekabet koşullarının zorlaştığı dönemde dahi sigorta primleri yüksek oranlarda düşmemeli.
   
 • Gücün bir göstergesi de teknolojik gelişmelere olan yaklaşımıdır. Gelişen teknoloji karşısında zayıflık göstermek, sektörde geri kalmışlığın göstergesidir.

‘’En iyi sigorta nereden alınır?’’ sorusunun cevabını 8 maddede kısaca özetlersek;

 1. Sigorta primi üretimi yüksek olmalı,
 2. Hasar ödemeleri zamanında yapılmalı,
 3. Sigortada ürün çeşitliliği verebilmeli,
 4. Rekabet gücü yüksek olmalı,
 5. Teknik karı yüksek olmalı,
 6. Finansal rakamları güçlü olmalı,
 7. Kriz anlarında gücünü kaybetmemeli.

Deneyimli ve eğitimli insan gücü ile desteklenen sigorta şirketlerinden hangi sigorta çeşidini alırsanız alın memnun kalırsınız. Siz de dilediğiniz sigorta ürününü Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerinden alabilmek için Sigortam.net’e gelerek sigorta sorgulama yapın. En uygun sigorta için daha fazla zaman kaybetmeyin.

Sigorta işlemlerini online yerine, telefonla yapmak için 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

  


Okumaya Devam Edin

Kimler, Neden Sigorta Yaptırmalı?

13 Aralık 2010 Pazartesi
Hepimizin tüm varlıkları, yatırımları ve girişimleri aslında bir risk altındadır. Dışarıda nefes alırken de evimizde otururken de çeşitli riskler risk taşıyoruz.

Sigorta Yaptırmanın Önemi

28 Kasım 2012 Çarşamba
Sigorta, sahip olduklarımız için en önemli ve en güvenli risk yönetim modeli olmasına rağmen ülkemizde temel ihtiyaçlar sıralamasında oldukça alt sıralarda yer almaktadır. 

Sigorta Yaptırmanın Faydaları Nelerdir?

03 Aralık 2012 Pazartesi
Önceden tahmin edemediğimiz başımıza gelebilecek risklerden ihtiyacımız olan sigortaları önceden temin ederek önlem almamız mümkün.