444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Poliçesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

10 Haziran 2014

Sigorta poliçesi alırken; sigortanın hangi türü olursa olsun ister kasko ya da trafik sigortası gibi araç sigortalarında ister özel sağlık sigortası gibi sizi sevdikleriniz koruyacak sigortalarda yanlışlara düşebiliyoruz.

Bu yanlışa düşmenin birçok sebebi var; yanlış yönlendirmeler, kulaktan dolma bilgiler, kötü deneyimler... gibi. En uygun poliçe en doğru poliçe olmadığı gibi; en pahalı poliçe de en doğru poliçe değildir. Sizin ihtiyacınız olan, aracınızı gerçekten koruyacak teminatları içeren poliçe doğru poliçedir.

Sigorta poliçesi alırken dikkat edeceğiniz belki çok ufak ama önemli detaylar var elbette.

Doğru Sigorta Poliçesi için Yapılması Gerekenler

Doğru sigorta poliçesi için olmazsa olmaz en önemli şey doğru ve eksiksiz bilgilendirmedir. Bu yüzden sigorta alacak kişiler, sigorta poliçesi alım aşamasında verilen bilgilerin doğru olmasına özen göstermelidir. 

Sigorta sözleşmesi, sigorta sahibi olmak isteyen kişinin verdiği bilgilere ve tercihlerine göre düzenlenir. Eksik veya yanlış bilgilendirme yapıldığını tespit eden sigorta şirketi, sigorta poliçesini feshetme hakkına sahiptir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Sigorta Poliçesiyle İlgili Merak Edilenler Sorulmalıdır

Sigorta poliçesi; sigorta sahibi olmak isteyen kişi ve sigorta şirketi arasında yapılan bir sözleşme şeklinde olup her 2 tarafı da kapsayıcı yükümleri içerir. İleride oluşabilecek yanlış anlaşılmaları engel olabilmek için sigortalıların sigorta poliçeleriyle ilgili soru işaretlerini gidermesi, anlamadığı noktaların detaylarını öğrenmesi gerekir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Poliçe Primi Ödemelerinde Dikkat Edilmeli

Sigorta teminatının başlayabilmesi için; prim tutarının tamamı veya ilk taksidinin ödenmesi gereklidir. Sigortanın devreye girebilmesi için sigorta sahibinin primi zamanında yatırması ve her ihtimale karşı ödeme makbuzunu saklaması gerekir. Özellikle sigorta poliçesinin ilk taksidinin ödenmemesi, sigorta poliçesinin devreye girmemesine dolayısıyla güvencesiz kalmanıza neden olacaktır. Birçok sigortalının dikkatinden kaçan bu durum, hasar anında ortaya çıkar ve kişiler hasarı kendi cebinden ödemek zorunda kalır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

En iyi sigorta şirketleri ile doğru sigorta poliçesi için Sigortam.net’e ulaşın, sigorta sorgulama yaparak en uygun sigorta seçeneklerine sahip olun. 

Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, ister araç sigortası içerisinde yer alan; zorunlu trafik sigortası, kaskoya ister; sizi ve ailenizi yaşam boyu koruyacak özel sağlık sigortasına sadece 3 dakikada sahip olun.

 


Okumaya Devam Edin

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

10 Haziran 2010 Perşembe

Konut sigortasının kapsamını öğrenerek, evinizi ve eşyalarınızı güvence altına alın. Ayrıntılar yazımızda.

Aracımdaki Ek Aksesuarları Kasko Poliçeme Dahil Ettirebilir miyim?

16 Haziran 2010 Çarşamba

Araçtaki ek aksesuarlar kasko poliçesine dahil edilebilir mi öğrenerek olası avantajları kaçırmayın.

Niçin Seyahat Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe
Yurtiçi veya yurtdışı seyahatleriniz sırasında ortaya çıkabilecek hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi riskleri seyahat sigortası ile güvence altına alabilirsiniz.