444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Poliçesi Alırken Gözden Kaçmaması Gerekenler

17 Mart 2015

Alacağımız ürün ne olursa olsun, fiyatı uygun bile olsa en iyisini almak isteriz. Bu durum yaşamın risklerine karşı önlem almanın en ideal yolu olan sigorta ürünleri için de geçerlidir.

Aldığımız sigortayı güvenilir bir firmadan aldığımızı, hasar anında yalnız olmayacağımızı bilmek, çok önemlidir.

İster online, ister telefonda ihtiyacınıza en uygun sigorta ürününü seçerken, tüm alternatifleri net olarak değerlendirmek kritiktir. 

Sigorta poliçenizi almadan önce dikkat etmeniz gereken ana noktaları öğrenmeniz ileride sorun yaşamamanızın da garantisi olacaktır. Bu yüzden güvenli sigorta alışverişi için sizin dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

   

Sigorta Poliçesi Alırken Bunlara Dikkat!
 

 • Sigorta poliçesi alacağınız sigorta şirketine vermiş olduğunuz her bilginin önemi büyük. Bu yüzden tam ve eksiksiz bilgi şart. Bilgilerin gerçek olmaması veya eksik olması halinde, sigorta şirketlerinin aldığınız poliçenin primini yükseltme hakkı bulunduğu gibi poliçenizi iptal etme yetkisi de var. Sigorta primlerinin yüksek çıkmasıyla ilgili detayları "Sigorta Primlerini Yükselten Nedenler?" başlıklı yazımızdan edinebilirsiniz. 
   
 • Poliçenizi hemen almak için acele etmek yerine; farklı sigorta şirketlerinin tekliflerini değerlendirin, bu aşamada teminat karşılaştırması da yapabilirsiniz. Unutmayın, zorunlu trafik sigortasının bile şirketler arasında farklılıkları vardır. Kasko sigortalarında ise, hem fiyat hem de içerikler farklıdır. Bütçenize ve ihtiyacınıza en uygun sigorta poliçesini yine karşılaştırarak bulabilirsiniz.
   
 • Poliçenize dair merak ettiklerinizi mutlaka sorgulayın. Ayrıca sigorta poliçesinin genel ve özel şartlarını muhakkak gözden geçirin. 
   
 • Satın alınan sigorta ürünü hakkında detaylı bilgiler edinmeye çalışın. Çünkü; ekstra alabileceğiniz hizmetler olabilir. Böylece ileride başınıza gelebilecek sorunları en kısa sürede atlatabilirsiniz. Örneğin; kurumun hasar hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak, faydanıza olacaktır.
   
 • Sigorta şirketinizdeki hasar işlemleri hakkında fikir sahibi olmak, hasar işlemlerinizin hızlı ilerlemesini sağlar. 
   
 • Sigorta poliçenizde kullanabileceğiniz indirimleri öğrenin. Böylece poliçenizi daha uyguna getirebilirsiniz. Örneğin; muafiyetli ve hasarsızlık indirimli poliçeleri sorgulayın. 
   
 • Poliçeniz hakkında aklınıza takılan her türlü soruyu poliçenizi düzenleyen tarafa sormaktan çekinmeyin.

Siz de hala ihtiyaç duyduğunuz sigortayı yaptırmadıysanız, en uygun sigorta primine ulaşmak için zaman kaybetmeyin. Sigortam.net’e gelerek sigorta poliçesi sorgulama formunu doldurun. Online işlemler yerine telefonla sigortalanmak isterseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

 


Okumaya Devam Edin

Hizmetlerimiz

15 Haziran 2010 Salı

Sigortam.net kasko sigortası, trafik sigortası, özel sağlık sigortası için sigorta sorgulama, karşılaştırma ve satın alma hizmetleri sunar.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.

Aksigorta'nın Hedefi 1 Milyar Ciro

01 Haziran 2010 Salı

Aksigorta 2010 yılında sigorta bilincini geliştirme konusunda atağa kalktı. 2009 da 900 milyon ciro elde eden Aksigorta 2010 yılında 1 milyar liraya yakın ciro hedefliyor.