444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Poliçesi Satın Almak için 5 Geçerli Sebep

İnsanoğlu günlük yaşantısında pek çok şeye ihtiyaç duyar ve ömrü boyunca bu ihtiyaçlarını gidermek için çalışır. Amaçladıkları maddi-manevi varlıklara sahip olan kişiler, bu varlıkları korumak için plan yapmak zorundadır. Çünkü; yapılan birikimler, hayat boyu risk altındadır. 

Hiç kimse yıllardır özlem çekerek ve çalışarak sahip olduğu; evini, arabasını veya iş yerini kaybetmek istemez ve mal varlıklarını koruma amaçlı önlemler alır. Bu önlemlerin en doğrusu sigorta yaptırmaktır. 

Büyük hayallerle aldığınız; arabanın çalınma yada kazaya kurban gitme riskine, evin beklenmedik bir sel veya depremle yok olup gitmesine başka hangi önlem mani olabilir ki? 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ AL

Yaşanan kazalar, doğal afetler ve hırsızlıklar düşünüldüğünde sigorta poliçesi almanın bir lüks değil; ihtiyaç olduğunu net olarak görebilirsiniz.

   

Risk geleceğe yönelik bir kavramdır ve ne yazık ki gelecekte bizi birçok belirsizlik bekler. Bu sebeple ‘’sigorta’’ kavramını ve sigortanın hayatımıza getireceği avantajları bir an önce hayatımıza sokmalıyız.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigorta poliçesi ve poliçesinde bulunanlar hakkında bilgi almak için; ''Sigorta Poliçesinde Bulunması Gerekenler'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ AL

Sigorta Yaptırarak Kazanacaklarınız
 

 1. Belli bir prim karşılığında aldığınız sigorta poliçesi ile yaşayabileceğiniz riskleri kontrol altında tutabilirsiniz. Risklerin gerçekleşmesi durumunda yaşanan hasarın sorumluluğunu, sigorta şirketi ile paylaşmış olursunuz.
   
 2. Sigortanın sunduğu güvenceler, sigorta türüne göre değişmektedir. Örneğin; araç sigortası yaptıran bireyler, hem trafik hem de kendi güvenliklerini sağlamış olurlar.
   
 3. Sigortalanma süreci, risk analiz sürecini içinde barındırır. Süreç sonrası alınacak teminatlar belirlenir ve poliçe hazırlanır. Yani sigortalanan bireyler, risklerin gerçekleşmesi halinde karşılayamayacakları giderleri güvenceye almış olurlar. Zarar gören maddi-manevi varlığı tekrar yerine koyamayacak kişiler mutlaka sigorta yaptırmalıdır.
   
 4. Sigorta konusu olan varlık maddi bir varlık olmayabilir. İnsanların sahip olduğu en önemli varlık sağlığıdır, bu nedenle her şeyin üzerinde tutulmalıdır. Kaybedilen sağlığın yerine gelmesi için hızla hareket edilmelidir, aksi halde geç kalınabilir. Bu hızı sağlayacak olan ise özel sağlık sigortasıdır. Günümüzde en basit hastalıklar bile büyük maliyetlere sebep olabiliyor, oysa oldukça uygun primlerle sahip olunan özel sağlık sigortası hem bütçenizi hem de sağlığınızı korumanıza yardımcı olur.
   
 5. Bazı sigorta türleri ise mal varlıklarından çok gelecekte daha iyi bir yaşantıyı güvence altına almak için yapılır. Örneğin; bireysel emeklilik sistemine dahil olan sigortalılar, aylık veya toplu alacakları paralarla emekliliklerini çok daha rahat şekilde geçirebilir.

Siz de gelecekteki riskleri tek başınıza yüklenmemek için Sigortam.net’e gelerek sigorta sorgulama yapın, geleceğinizi ve sevdiklerinizi güvence altına alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

 


Benzer İçerikler

Aksigorta Kasko Sorgulama

Aksigorta kasko sigortası fiyatları için araç kasko hesaplama yaparak araç kasko değerini öğrenin, aracınız için verilen kasko fiyatları arasından en iyisini seçin.

Devamını Oku

Halkbank Sağlık Sigortası

Halkbank Sağlık Sigortası Hakkında Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri burada! Özel sağlık sigortası poliçelerinde en uygun fiyatlar, en bol seçenek için hemen teklif alın! Sigortam.net’ten sağlık sigortası teklif formunu doldurarak; Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketleri tarafından sunulan sağlık sigortasına ulaşır, 3 dakikada anlaşmalı sigorta şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırır, Bütçenize en uygun sağlık sigortasını 3 dakikada satın alırsınız. 16 yıllık Sigortam.net tecrübesinden faydalanarak 3 milyonun üzerindeki mutlu müşterilerimiz arasına katılmak için hemen özel sağlık sigortası teklifi alın, size en uygun özel sağlık sigortasına kolayca […]

Devamını Oku

Renault Symbol Trafik Sigortası

Renault Symbol model aracınız için Sigortam.net’ten kolayca trafik sigortası sorgulaması yapın, en iyi şirketlerden en uygun Renault Symbol trafik sigortasını satın alın.

Devamını Oku