444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Primlerinde Nasıl Fark Yaratılır?

24 Eylül 2014

Sigorta gerçekleşmesi söz konusu olabilecek risklere karşı önlem alınmasını sağlar, sigortanın temel işlev, riskler karşısında kişi ve kurumları güvence altına almaya yöneliktir.

Güvence altına alınmak istenen risklere, bu risklerin büyüklüğünü ve kişilerin beklentilerine göre sigorta primleri hesaplanır. Sigorta primlerinin hesaplanması ile ilgili detaylı bilgi için; ''Sigorta Primleri Nasıl Hesaplanır?''

Sigorta dahilinde alınan teminatların işlemesi, hasar söz konusu olduğunda zararın tazmini için sigorta primlerinin zamanında ödenmesine dikkat edilmelidir. Sigorta poliçesi imzalansa dahi sigorta poliçenizin ilk taksidi ödenmediyse sigortalanmış sayılmazsınız ve hasar anında bu durumu oldukça maliyetli bir şekilde öğrenirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Bu nedenle kasko, özel sağlık veya trafik sigortası... hangi sigorta türü olursa olsun prim ödemelerinizi zamanında yapmaya özen göstermelisiniz. Sigorta primlerini değerlendirirken araç sigortası ve sağlık sigortası olarak 2 ayrı değerlendirme yapmak doğru olacaktır. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Kasko sigortasında sigorta primini belirleyen ana etken kaskonuz kapsamında almış olduğunuz teminatlardır. Belirlemiş olduğunuz teminatların dışında araç aksesuarları, aracın hangi şehirde kullanıldığı, hem araca hem de araç sahiplerine özel değişkenler kasko primlerini etkilemektedir. Bu sebeple hem aracınıza hem de kendinize ailt bilgileri eksiksiz vermelisiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 
Kapsamı ve teminatları her araç sahibi için aynı olan zorunlu trafik sigortası primlerini etkileyecek olan ise aracın kullanıldığı il ve aracın kullanım alanıdır. Özel sağlık sigortası primleri ise sigortalanacak kişinin yaşı, cinsiyeti, hastalık geçmişi, kilosu, boyu... Gibi değişkenler vaz alınarak belirlenir. Eğer özel sağlık sigortasına ek teminatlar dahil edilmek istenirse buna bağlı olarak özel sağlık sigortası primleri de değişkenlik gösterir.

Sigorta primleri, sigorta şirketlerinin farklı hesaplama kriterlerine göre belirlendiğinden her sigorta şirketi benzer durumlar içi farklı sigorta primleri belirleyebilmektedir. Sigorta sahibi olmadan önce hem teminatlar hem de diğer değişkenler üzerinde inceleme yapmak, sigorta primlerini farklılaştırmanızı sağlayacaktır. 

Teminatlar dışında, dikkat edeceğiniz ufak detaylarla da sigorta primlerinizde fark yaratabilirsiniz.

Sigorta Primlerinde Fark Yaratabilmeniz için Tüyolar
 

  • Sigorta şirketinden hasar talebinde bulunmak sigorta primini etkileyen bir faktördür. Bu sebeple; ufak çaplı hasarların maliyetini cebinizden karşılamak faydanıza olacaktır. 
     
  • Sigorta şirketleri aynı sigorta ürünü için farklı teklifler sunabilmektedir. Sigorta şirketleri ve sundukları hizmetler arasında karşılaştırma yaparak en uygun sigorta primi ile sigortalanmak mümkün. Sigorta poliçesi almadan önce bir ön araştırma yapmak, farklı teklifleri değerlendirmek gerekir.
     
  • Tüm bunların yanı sıra sigorta şirketine sadakat de sigorta primlerinde ekstra bir avantaj olabilmektedir. Sigorta şirketinizin bu gibi indirimler uygulayıp uygulamadığını sorgulayabilirsiniz.

Siz de hala ihtiyaç duyduğunuz sigortayı yaptırmadıysanız, en uygun sigorta primine ulaşmak için zaman kaybetmeyin. Sigortam.net’e gelin ve sigorta sorgulama yapın. Online işlemler yerine telefonla sigortalanmak isterseniz 7/24 hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

  


Okumaya Devam Edin

Sigorta Prim Sorgulama Nereden Yapılır?

07 Ocak 2011 Cuma
Bireylerin kişisel olarak aldıkları özel sağlık sigortalarının yanısıra devletin vatandaşlarına sunmakla yükümlü olduğu genel sağlık sigortası hizmeti yer almaktadır.

Sigorta Primleri Nasıl Hesaplanır?

12 Eylül 2014 Cuma

Sigorta primleri en kolay Sigortam.net'te hesaplanır. Sigorta sorgulama yaparak en uygun kasko, trafik sigortası ve özel sağlık sigortasını satın alın.

Sigorta Primlerini Yükselten Nedenler?

18 Eylül 2014 Perşembe

Değişkenlikler gösteren sigorta primlerine etkide bulunarak yüksek sigorta priminizi düşürebilir, bütçenizde tasarruf sağlayabilirsiniz.