444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Sektörü Kadınlarla Büyüyecek

30 Eylül 2015

Axa Grubu’nun, IFC ve Accenture ile birlikte gerçekleştirdikleri araştırmada, kadınların sigorta sektörü için büyük bir fırsat oluşturdukları belirlendi. Türkiye’de de Axa Sigorta olarak hizmet veren Axa Grubu’nun Türkiye’nin de dahil olduğu gelişmekte olan 10 ülkede yaptığı araştırma, “Herkesi daha iyi korumak için önce kadınları koruyalım” temasıyla yapıldı.

Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
İhtiyacınız olan sigorta branşını seçin, en iyi fiyata 3 dakikada ulaşın!

En Büyük Pay Gelişmekte Olan Ülkelerin Olacak

Yapılan araştırmalar neticesinde Dünya’daki sigortacılık sektörünün 2030 yılına kadar 2 kat büyüyeceği, bu büyümedeki en büyük paya ise gelişmekte olan 10 ülkenin sahip olacağı vurgulandı. Kadınlara yönelik sigorta pazarının ise Dünya’da 2030 yılına kadar 2 kat büyüme beklenirken, Türkiye’deki büyüme beklentisi ise 10 katı oldu.

Ekonomik Bağımsızlık Sigorta Potansiyelini Arttırıyor

Araştırmaya göre Türkiye’deki  büyüme beklentisinin kaynağını ise kadınların yüksek öğrenim oranının ve iş gücüne katılım oranının yıllar geçtikçe artış göstermesi oluşturuyor. Araştırmada ekonomik bağımsızlığını elde etmiş kişilerin aile içerisindeki satın alma kararlarındaki etkileri özellikle kadınlar cephesinde büyük bir potansiyeli de beraberinde getirdiği belirtildi.

Axa Sigorta Yeni Çalışmalar Yapacak

Araştırma ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Axa Sigorta Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Olgun Küntay ise gelecek dönemlerde ürün ve hizmetlerini  kadınların ihtiyaçları doğrultusunda oluşturacaklarını ve kadınların sigortaya nasıl daha kolay ulaşabileceklerini gözeten çalışmalar yapacaklarını ifade ederek, bu çerçevede yakın dönemde sosyal sorumluluk faaliyetlerine başlayacaklarını söyledi.

Axa Sigorta Ürünleri Sigortam.net’te

Türkiye’nin en saygın sigorta şirketleri arasında yer alan Axa Sigorta’nın kasko, zorunlu trafik sigortası ve özel sağlık sigortası ürünlerine Sigortam.net ayrıcalığı ve avantajları ile sahip olmak için hemen sigorta sorgulama yapın veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayın.


Okumaya Devam Edin

Axa Türkiye'den Yönetilecek

22 Ekim 2010 Cuma

Axa Seguros İspanya, Azerbaycan'da faaliyet gösteren MBask Sigorta şirketinin hisse satın alırken, Axa MBask Azerbaycan çalışmalarını Axa Sigorta Türkiye'ye bağlı olarak sürdürecek.

Axa Sigorta, ''Türkiye'nin En Beğenilen Sigorta Şirketi'' Seçildi.

13 Mayıs 2014 Salı

Sigorta sektörünün öncü şirketlerinden Axa Sigorta, Capital'in yaptığı araştırmalarda ''Türkiye'nin En Beğenilen Sigorta Şirketi'' seçildi.