444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Sektörü 10 Yılda 5 Kat Büyüdü

09 Mayıs 2011
HaberX
 
HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman, son 10 yılda Türk sigorta sektörünün cirosunun 2 milyardan 10 milyar liraya yükseldiğini söyledi. 
 
HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman, Türk insanının sigortaya ilgisinin 2000 yılından bu yana arttığını belirterek, 'İlgi her geçen gün artıyor. Sigorta, şehirleşme ve sanayileşmenin bir sonucudur. Bugün günlük hayatımızda birçok riskle karşı karşıyayız. İklimler değişti. Doğal afetler konusunda herkes bilinçleniyor. Türkiye bir deprem bölgesi. Trafik hala Türkiye'nin en önemli meselelerinden birisi. Kazalar ve benzerleri sigortayı hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirdi. Sigorta en temel ihtiyaçlarımızdan biri haline geldi. Sektör de her geçen gün büyüyor. Bu büyümenin delili, son 10 yılda sigorta sektörünün hacminin 2 milyar dolardan 10 milyar dolara gelmesidir' dedi. 
 

'Büyüme Sürecek' 

 
Talaşman, sigorta sektöründeki büyümenin devam edeceğini dile getirdi. Türk halkının sigorta konusunda bilinçlenmesi ile beraber sektörün de genişleyeceğini ifade eden Talaşman, 'Türk sigorta sektörünün gelişmesiyle ilgili yapılan araştırmalar var. 2020 yılında Türkiye'de hayat dışı sigorta sektörünün prim büyüklüğünün 10 milyar dolardan 20 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Bunun fazlası bile gerçekleşebilir' şeklinde konuştu.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.