Sigorta Sektörü 10 Yılda 5 Kat Büyüdü

HaberX
HDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman, son 10 yılda Türk sigorta sektörünün cirosunun 2 milyardan 10 milyar liraya yükseldiğini söyledi.
Sigorta Sektörü 10 Yılda 5 Kat BüyüdüHDI Sigorta Genel Müdürü Enis Talaşman, Türk insanının sigortaya ilgisinin 2000 yılından bu yana arttığını belirterek, ‘İlgi her geçen gün artıyor. Sigorta, şehirleşme ve sanayileşmenin bir sonucudur. Bugün günlük hayatımızda birçok riskle karşı karşıyayız. İklimler değişti. Doğal afetler konusunda herkes bilinçleniyor. Türkiye bir deprem bölgesi. Trafik hala Türkiye’nin en önemli meselelerinden birisi. Kazalar ve benzerleri sigortayı hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline getirdi. Sigorta en temel ihtiyaçlarımızdan biri haline geldi. Sektör de her geçen gün büyüyor. Bu büyümenin delili, son 10 yılda sigorta sektörünün hacminin 2 milyar dolardan 10 milyar dolara gelmesidir’ dedi.

‘Büyüme Sürecek’

Talaşman, sigorta sektöründeki büyümenin devam edeceğini dile getirdi. Türk halkının sigorta konusunda bilinçlenmesi ile beraber sektörün de genişleyeceğini ifade eden Talaşman, ‘Türk sigorta sektörünün gelişmesiyle ilgili yapılan araştırmalar var. 2020 yılında Türkiye’de hayat dışı sigorta sektörünün prim büyüklüğünün 10 milyar dolardan 20 milyar dolara çıkacağı tahmin ediliyor. Bunun fazlası bile gerçekleşebilir’ şeklinde konuştu.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL