444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Sektörünün Riskleri Arasında Uzaylılar da Var!

04 Mart 2014

Towers Watson’ın sigorta sektörüne yönelik yaptığı araştırmada ilginç sonuçlar ortaya çıktı.

Towers Watson bünyesindeki Thinking Ahead Group (Geleceği Düşünme Grubu) sigortacılık sektörünün uzun vadede beklediği “umulmadık riskleri” ölçtü.

Araştırma kapsamında; Türkiye’nin de içinde bulunduğu dünyanın birçok ülkesindeki sigortacılara, “Sigortacılık endüstrisini uzun vadede bekleyen en büyük ekstrem risk nedir?” sorusu soruldu. 30 binin üzerinde olan oyların değerlendirildiği araştırmada, en umulmadık riskler arasında küresel salgın hastalıklar, ekonomik buhran ve tsunaminin yanı sıra uzaylı istilası da yer alıyor. 

Araştırmanın en dikkat çekici yanı ise, 57’ye ulaşan farklı risk çeşidi içinde “Uzaylı istilasının gerçekleşmesi riski” cevabının verilmesi oldu. Çok az yönetici bu cevabı vermiş olsa da uzaylı istilasının gerçekleşmesi riski ekstrem riskler arasında yer aldı.

Ayrıca bu araştırma, son yıllarda ekstrem risklerin de sigorta şirketleri tarafından risk yönetimleri kapsamında dikkate alınmaya başlandığını ortaya çıkardı.


Okumaya Devam Edin

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

29 Kasım 2010 Pazartesi
2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara'da Akademisyenlerle Buluştu

29 Kasım 2010 Pazartesi
DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi.

Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

05 Nisan 2011 Salı
TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, '5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil' diye konuştu.