Sigorta Şirketi Seçiminde Dikkat Edilecek 5 Püf Nokta

Her üründe olduğu gibi sigorta alacağımız zamanda farklı kişilerden yorumlar alıyor, arayışlara giriyoruz. İnternetin yaygınlaşması ile birlikte farklı yorumlara ve bilgilere ulaşmak, sigorta şirketleri ile ilgili araştırma yapmak kolaylaştı.

İnternetin sağladığı avantajlar göz ardı edilemez fakat bilgi kirliliğinin oldukça fazla olduğu bu ortamda doğru bilgiye ulaşmak zaman alıyor. Tüketiciler açısından değerlendirilme yapıldığında sigortaya en uygun fiyatlarla sahip olmak çok önemli sayılıyor ve araştırmalar daha çok bu yönde oluyor. Ne yazık ki ekonomik olarak düşündüğünüz ürünün ilerde pahalıya mal olma olasılığı unutuluyor.

İhtiyaçlara uygun bir sigorta poliçesi seçilmediyse ve sigorta şirketi yeterince araştırılmadıysa, risk gerçekleştiğinde daha büyük bir maliyetle karşılaşılabilir. Farklı sigorta şirketlerinden teklif almanın sağladığı avantajları öğrenmek için; ''Sigorta Alırken 20 Sigorta Şirketinden Teklif Almanın 10 Faydası'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

   

İleride oluşabilecek maliyetlerin önüne geçmek için ciddi bir eleme yapmakta, farklı kriterleri baz almakta fayda var. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

En Doğru Sigorta Şirketine Ulaşmanın Yolları

1. İlk defa sigorta poliçesi alacaklar piyasaki tüm poliçelerin aynı olduğu yanılgısına düşebilir. Sigorta şirketinin yaygın bir anlaşmalı araç servis veya sağlık kuruluşu ağı, aktif ve her konuda yardımcı olabilecek bir çağrı merkezinin olması gibi detaylar ayırt edici özelliklerdir. Türkiye'deki sigorta şirketleri ile ilgili bilgi sahibi olabilmek için; ''Sigorta Şirketleri Tanıtım Videoları'' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

2. Kimi zaman sigorta poliçele yenilemelerinin unutulması, geciktirilmesi büyük zararlara neden olabilir. Sigorta şirketinin yenileme hatırlatma sistemine sahip bir uygulamasının olması büyük bir avantajdır.

3. Sigorta hizmetlerinin temeli, güven ilişkisine dayalıdır. Bu sebeple sigortalılar, güven duymadıkları hiçbir yerden sigorta sahibi olmamalı. Sigorta şirketinin güvenilir olduğunu gösteren 3 durum vardır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Bunlar;

  • İhtiyaç halinde sigorta şirketine ulaşılabilmesi,
  • Hasar halinde sigortalının daha fazla zarar görmemesi için zararının hemen ödenmesi,
  • Hasar durumunda yapılabilecek her türlü yardımı yapması. Müşterilerin sigorta şirketi hakkında yaptığı yorumlar da güven hissi yaratacak bir diğer unsurdur.

4. İlgili sigorta şirketinin mali gücü de şirket seçiminde önemli bir detaydır. Mali yapısı güçlü olan sigorta şirketi, hasar anında da daha hızlı sonuç almanızı sağlar.

5. Sigorta şirketinin pazardaki konumu çok fazla dikkat edilmese de önemli bir ayrıntıdır. Sektördeki yerini uzun yıllardır koruyan, farklı sigorta türlerinde hizmet veren ve kriz dönemlerinden sorunsuz sıyrılan sigorta şirketleri güvenilirdir.

Hala hangi sigorta şirketinden hizmet alacağınıza karar veremediyseniz Sigortam.net’e gelin, sigorta sorgulama yaparak Türkiye’nin en iyi sigorta şirketlerine ulaşın.
Dilerseniz 7/24 hizmet anlayışıyla hareket eden 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL