Sigorta Şirketleri Seçiminde Önem Verilmesi Gereken 5 Konu!

18 Şubat 2015

Sigorta satın almak aslında güvence almak demektir. Bu güvencenizin ise risklerinizi doğru ve en iyi şekilde karşılaması gerekir. Bu noktada sigorta satın alacağınız şirketi iyi araştırmanız gerekir.

Online sigortacılığın yaygınlaşması sigorta yaptırmayı kolaylaştırdı. İnternet üzerinden sigorta satan şirketlerin sayısı ise arttı. Dolayısı ile sizin için en doğru olan sigorta şirketinin seçimi de oldukça zor hale geldi. Yanlış yapılan sigorta şirketi seçimi sigortanızın da doğru bir şekilde risklerinizi karşılamasının da önüne geçmektedir.

Sigortanızdan en iyi şekilde faydalanmak için sigorta şirketlerini seçerken dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. İşte sizin için bu önemli olan noktaları derledik.

   

Sigorta Şirketi Seçimini Doğru Yapmak için Dikkat Edilmesi Gerekenler
 

 1. Sigorta şirketinizi seçerken şirketin büyüklüğüne, kaç yılında kurulduğuna, mali yapısına, hasar hizmetlerine, anlaşmalı servislerine, yapılan müşteri yorumlarına vs. dikkat etmeniz gerekir. Bu özellikleri detaylı şekilde araştırmanız gerekir.
   
 2. En uygun sigorta fiyatlarını sunan şirketin en iyi sigorta şirketi olduğuna inanmamalısınız. Yeni açılan bir şirket piyasada tutunamadığı için kapanacak olduğundan paraya ihtiyaç duyabilir. Bu parayı da siz ve diğer sigorta alacak kişilerden temin etmeye çalışıyor olabilir.
   
 3. Sigorta poliçesinin teminatları oldukça önemlidir. Çünkü bu teminatlar doğrultusunda belli başlı riskler güvence altına alınır. Gereksiz birçok teminatla doldurulan bir poliçe de uygun fiyata satılıyor olabilir. Böyle bir sigortayı satın almanız hasar durumunda yalnız kalmanıza, dolayısı ile sigortanızın bir anlamının kalmamasına yol açar.
   
 4. Sigorta şirketinin hasar durumunda ne kadar yanınızda olduğu, hasarınızı ne şekilde ve ne kadar sürede karşıladığı önemlidir. Uzun süre sonra hasarınızı ödeyecek olan şirket de uygun fiyat sunuyor olabilir.
   
 5. Merak ettiğiniz her soruda ve ihtiyaç duyduğunuz her konuda ihtiyaçlarınızı çabuk karşılıyor olabilmeniz, zor durumda kalmanızı önleyecektir.

Sigortam.net Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketleri ile anlaşmalıdır. Dolayısı ile uzun süreler sigorta şirketi araştırmanızı ve zaman kaybetmenizi önler. Ayrıca hasar durumunda da 7/24 yanınızda olur. Detaylı bilgi için "Sigortam.net Hasarda Yanınızda!" sayfamızı ziyaret edin. Sadece kolay bir şekilde sigorta sorgulama formunu doldurarak en güvenilir sigorta şirketlerinin en uygun fiyatlarını görürsünüz ve online olarak satın alırsınız. İsterseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı da arayarak telefonda 7/24 sigorta yaptırmanız mümkün.


Okumaya Devam Edin

Sigortada En İyi Fiyat Garantisi Tabii ki Sigortam.net'te!

 Kasko, trafik ve özel sağlık sigortasında en iyi fiyat garantisi Sigortam.net’te!

Sigorta Şirketlerinin 2015 Sigorta Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Sigorta şirketlerinin 2015 sigorta fiyatlarını merak mı ediyorsunuz? Fiyatı değiştiren kriterlerin neler olduğunu öğrenin en uygun sigorta fiyatına ulaşın.

En Uygun Fiyatlar ile Sigorta Yenilemenizi Sigortam.net’ten Yapın!

Sigorta yenileme zamanınız geldiyse telaşlanmayın, en iyi sigorta şirketlerinin en uygun tekliflerini sunan Sigortam.net’ten sigortanızı kolayca yenileyin.