444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

05 Nisan 2011
Akşam Gazetesi
 
TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, '5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil' diye konuştu.
 
Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSRŞB) Başkanı Hulusi Taşkıran, tüketicilerin özellikle ferdi sigortalarda şirketlerden beklentisinin 'ucuz fiyat' olduğunu ifade etti. Bu gerçeği hem sigorta şirketlerinin hem de acentelerin kabul etmesi gerektiğini kaydeden Taşkıran, 'Rekabette hizmet kalitesi veya hizmet hızı gibi söylemleri özellikle ferdi sigortalarda fazla anlamlı bulmuyorum. Tüketici haklarının bu kadar geliştiği, müşterinin bu kadar değerlendiği bir dünyada bunlar zaten olmazsa olmaz. Dolayısıyla, hem şirketlerin hem de acentelerin tüketicinin kararının merkezinde 'fiyat' olacağı gerçeğini kabul etmesi lazım. Zaten kendimize samimi olursak, günlük hayatımızın da bu gerçeğin üzerine kurulu olduğunu görürüz. Aksi takdirde rakiplerimizin fiyatları bizi bu denli ilgilendirmezdi' dedi.
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

'Rekabet saygıyla karşılanmalı'

Sigorta sektöründe yer alan oyuncuların fiyat rekabetini saygıyla karşılaması ve bundan şikayetçi olmaması gerektiğini belirten Hulusi Taşkıran, 'Rekabetin herkesçe saygıyla kabullenilmesinin bir diğer önemli yararı da, sektörün gerektiği zaman bir araya gelip sektör dışı dünyaya beraber açılımını sağlaması olacaktır. Bugüne kadar bu konsensüs yaratılamadığı için, ortak hareket etmek pek mümkün olmadı' dedi. Taşkıran, şirketlerin ve onların uzantısı ve kan damarları acentelerin rekabetten şikayet etmek yerine, rekabeti arttırmanın yollarını araması gerektiğini sözlerine ekledi.

İnternet sigortacılığının gelişimiyle ilgili fikrini de paylaşan Taşkıran, 'İnternet sigortacılığının gelişmesi için fazla zaman kalmadığına inananlardanım. 5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, bu farkın 20 liraya çıkması halinde birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla almasını çok uzak bir ihtimal olarak görmemek lazım' dedi.
 

Online Kasko Sorgulama

En uygun kasko fiyatları için 3 dakikanızı ayırın, kasko hesaplama yaparak anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen online kasko tekliflerine ulaşın, fiyat ve teminat karşılaştırması yapın, kasko karşılaştırma ile %45'e varan fiyat avantajı yakalayın.

Daha Fazla Kasko Teklifi için 444 24 00

Online kasko teklifleri arasında ihtiyaçlarınıza uygun bir kasko yoksa  444 24 00’ı arayın veya biz sizi arayalım, online teklif vermeyen anlaşmalı sigorta şirketlerinden sizin adınıza teklif alalım. Daha fazla seçenek ve daha uygun fiyatlarla kasko sigortanızı kolayca yaptırın. Poliçenizi ücretsiz gönderelim.

Hasar İşlemleri Takibi Sigortam.net’ten!

Herhangi bir hasar durumunda 7/24 hasar ihbarı yapabileceğiniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’nı arayın veya hasar formunu doldurun, hasar işlemlerinizi sizin adınıza takip edelim.

Okumaya Devam Edin

Kadınlar Korkmakta Haklıymış!

12 Haziran 2010 Cumartesi
Araştırmalara göre Türkiye’de sigorta yaptırmak için ilk tercihimiz araba oluyor. Türk erkekleri arabalarını her şeyden çok seviyor!

Sigortacılar, 'Sahte Hasarda Kullanılıyor' Gerekçesiyle Yaşlı Araçları Sigortalamak İstemiyor

28 Mayıs 2010 Cuma
‘Eski model araçları ya sigortalamıyorlar ya da yüksek prim istiyorlar' eleştirilerine sigorta şirketleri, sorunun hiç sigorta yaptırmamış kişilerden kaynaklandığını söylüyorlar.

Kasko Sigortalarında Kanuni Değişiklikler

04 Mayıs 2010 Salı
Eskiden sigortalar ihmalden doğan ihlallerde ödemelerini yüzde 100 kesip mahkemelerde hak kazanmakta iken, şimdi müşterilerinin suçlarını ölçüp sadece tek bir payı kesme hakkına sahip olmaktadırlar.