444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Fiyatları Ucuzlayacak!

06 Şubat 2014


İnternetten Sigorta Satışı
 

Yazılım şirketi SAP’ın Türkiye Stratejik Endüstriler Satış Direktörü Bülent Karal, “Bilişim teknolojisindeki hızlı gelişme özellikle kamu ve özel sektör maliyetlerinin düşürülmesinde büyük katkı sağlayacak” dedi.

Yakın zamanda birçok şirketin hizmet sunumunu artık bilgisayarlar üzerinden yapacağına dikkat çeken Karal, bu kapsamda örneğin sigorta şirketlerinin acentelerini kapatarak doğrudan bilgisayar üzerinden sigorta satacağını belirtti. Ayrıca Karal, bu durumdan dolayı sigorta fiyatlarında indirimlerin olabileceğini kaydetti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Sigorta Sektörü Bilişime İhtiyaç Duyacak

17 Aralık sonrası yaşanan sürecin, yatırımlar konusunda Türkiye’ye bakış açılarında bir değişikliğe neden olmadığını söyleyen Karal, uluslararası şirketlerin yatırım kararlarını orta ve uzun vadeli bakış açısıyla aldıklarına dikkat çekti. Karal, özellikle kriz ya da belirsizlik dönemlerinde hem özel sektör hem de kamunun bilişim teknolojilerine daha fazla ihtiyaç duyacağını vurguladı.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Suç Tespiti İçin Yeni Yazılım

Karal, SAP’ın suç ve suçluların tespiti için yeni bir yazılım geliştirdiğini söyledi. Karal, hafıza kartı üzerinden çalışan bu yazılım, bir bölgede işlenen herhangi bir suçu, mobese kamera ve telefon görüşmeleri gibi verileri kullanarak kısa sürede çözmeyi amaçladığını aktardı. Karal, “Bir bölgede hırsızlık, cinayet, terör veya gasp gibi suçlardan biri veya birkaçı işlendiğinde, yazılım kullanılarak bu bölgeye ilişkin tüm veriler, hafıza kartı üzerinden analiz ediliyor. O bölgede daha önce işlenmiş tüm suçlar, suç kaydı olan kişiler, telefon görüşmeleri, şikayetler, o bölgeye ilişkin tüm görüntü kayıtları, bilgisayar aracılığıyla analiz edilip olayla ilişkilendiriliyor. İstatistik yöntemleri kullanılarak şüpheli sayısı en aza indiriliyor”dedi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
 
3 Dakikada kolayca teklif alın! SAĞLIK TEKLİFİ ALIN
 

Size en uygun sigorta teminatına sahip olmak ve fiyatları sigorta şirketlerine göre karşılaştırmak için Sigortam.net’ten hemen sigorta sorgulama yaparak teklif alabilir veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızı arayarak sigorta konusunda uzman müşteri temsilcilerimizle görüşebilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Trafik Kazaları Sigorta Kapsamına Alındı

29 Kasım 2010 Pazartesi
2 yıldır kaza sonrası hastane masraflarını vatandaş kendi ödemek zorunda kaldığını söyleyen SGK Başkanı Emin Zararsız, yaptıkları değişiklikle bu durumun önüne geçtiklerini söyledi.

DASK, Zorunlu Deprem Sigortası için Ankara'da Akademisyenlerle Buluştu

29 Kasım 2010 Pazartesi
DASK, Zorunlu Deprem Sigortası bilincini artırma ve sigortayı yaygınlaştırma çalışmaları kapsamında akademisyenlerle yaptığı toplantıların ikincisini Ankara’da düzenledi.

Sigorta Tüketicileri İnternete Yönelecek

05 Nisan 2011 Salı
TSRŞB Başkanı Hulusi Taşkıran, '5-10 lira fark yaratabilirim umuduyla trafik poliçesi için birkaç acenteden fiyat araştıran sigorta alıcısının, birkaç sene sonra bu poliçeleri internet vasıtasıyla alması çok uzak bir ihtimal değil' diye konuştu.