Sigorta ve G-20 Hedefleri Konferansı İstanbul’da Yapıldı

Türkiye Sigorta Birliği ve Küresel Sigorta Birlikleri Federasyonu (GFIA) işbirliğinde Türkiye’nin G-20 Dönem Başkanlığı çerçevesinde düzenlenen “Insurance and the G-20 Goals/Sigorta ve G-20 Hedefleri” konulu konferans 29 Temmuz 2015’te Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti.

Konferansa konuşmacı olarak Hazine Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç, GFIA Başkanı Dirk Kempthorne ve TSB Başkanı Ramazan Ülger katılırken, konferansta G-20 gündeminde yer alan yatırım, uygulama ve kapsayıcılık gibi küresel sigortacılık sektörünü etkilyen konular 4 ana başlıkta tartışıldı.

“G-20’nin Hedefleri Sigortacılık İçin Vazgeçilmez”

TSB Başkanı Ramazan Ülger konferansla ilgili yaptığı açıklamada Türkiye’nin bu yıl başkanlık yaptığı G20’nin öncelikli hedefleri olan kapsayıcılık, uygulama ve yatırım konularının sigorta sektörü açısından da vazgeçilmez parçalar olduğunu belirterek, yerel ve küresel çapta sektöre vurgu yapmak istediklerini söyledi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!KASKO TEKLİFİ AL

“Gelişmiş Ülkelerin En Önemli Kurtarıcısı BES”

GFIA Başkanı Kempthorne ise ekonomide istikrar ve güvenin anahtarı olan sigorta sektörünün uzun vadeli poltikaların uygulanması gerektiğini belirterek, Türkiye’deki genç nüfusa dikkat çekti. Türkiye’nin genç bir nüfusa sahip olduğunu ancak bugün tüm gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ileride yaşlı bir nüfusa sahip olabileceğini ifade eden Kempthorne, emekli çalışan oranının hükümetlerce sağlıklı ayarlanmadığı takdirde kötü sonuçların ortaya çıkabileceğini söyledi. Bu gibi tehlikeler karşısında en önemli güvencenin bireysel emeklilik sistemi olduğuna değinen Kempthorne, bireysel emekliliğin zaman içerisinde hükümetlerin sırtındaki yükleri azaltacağına vurgu yaptı.  

“Ekonomik İstikrarın Güvencesi Sigorta Sektörü”

Hazine Müsteşar Yardımcısı Dr. Ahmet Genç ise, G-20 için sigorta sektörünün ülke ekonomisindeki en önemli istikrar sağlayıcı faktörlerin başında geldiğini belirtirken, G-20 için önemli olan bir diğer konunun ise gelecekte kadınlar, gençler ve göçmenlerin ekonomiye entegrasyonunun olduğunu söyledi. 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
82 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL