Sigorta Poliçesindeki Özel Şartlar | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Poliçesindeki Özel Şartlar

Kişilere farklı alanlarda güvence sağlayacak olan pek çok sigorta çeşidi bulunuyor ve bu sigorta çeşitlerinin her biri kendi içinde farklı özellikler taşıyor. Hem sigortalıya hem de sigorta şirketine bir takım sorumluluklar yükleyen sigorta ürünlerinin limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirleniyor.

Sigorta hizmeti veren bütün kurumlar, belirlenen bu limitlere uymakla yükümlüler. Tüm sigorta şirketlerinin uymak zorunda olduğu bu kurallar bütünü, sigorta genel şartları isminde adlandırılır. Peki, genel şartlar olarak değerlendirilen şartlar içerisinde neler yer almaktadır?

Genel şartlar içerisinde ilgili sigortanın tanımı yapılır ve kapsamına dair bilgiler verilir. Sigorta ürününe dair pek çok soru işaretinin yanıtını genel şartlarda bulabiliriz. Alabileceğimiz güvenceler yanında kapsam dışında tutulan durumları da öğrenebiliriz.

   

Sigorta genel şartları sadece ilgili sigorta ürünü hakkında bilgi vermez, sigortacılık terimleri içerisinde geçen; eksik, aşkın, muafiyetli sigorta gibi konularla ilgili de açıklamalar bulabiliriz. Sigorta terimleriyle ilgili detaylı bilgi için ''Sigortacılıkla İlgili Bilinmesi Gereken 10 Terim'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta genel şartları, sigorta kurumu ve sigortalının sorumluluklarını bildiren yasa gibidir. Çünkü; sigortalının ve sigorta şirketinin sorumluluklarına yer verilir. Genel şartlar, sigorta sözleşmesinin parçasıdır ancak bazı durumlarda özel şartlar da belirlenebilir. 

Sigorta genel ve özel şartları ile ilgili detaylı bilgi için; ''Genel ve Özel Şartlar'' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sigorta Özel Şartları, Genel Şartlara Bağlı!

Sigorta özel şartlarının belirlenmesi bazı kurallara bağlıdır;

1.Hiçbir özel koşul, sigorta genel şartlarından ayrı düşünülemez ve genel şartlara aykırı olamaz. Genel şartları aşan bazı noktaları açıklamak amacıyla özel koşullar belirlenebilir.

2.Özel koşullar, hem sigortalıyı hem de sigorta şirkerini bağlar. Bu yüzden sigorta şirketinin bu koşulları kabul etmiş olması gerekir. 

Sigorta genel ve özel şartlarının net olarak anlaşılması, sigortalıların tercihlerini ve beklentilerini etkiler. Kişilerin sigorta poliçesi düzenlenmeden önce sigorta şirketlerinden bilgi alması ve aklına takılan soru işaretlerini şirketle paylaşması gerekir. Bu detayın önemsenmemesi, dikkate alınmaması gibi durumlar olası bir kaza durumunda hasarınızın karşılanmamasına neden olabilir. 

Bu süreç size zorlu ve zaman alıcı görünebilir ancak teknolojinin bize en büyük hediyesi online platformlar üzerinden sigortaya dair tüm soru işaretlerinizi kısa sürede giderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken güvenilir bir kuruma başvurmaktır.

Online sigorta denildiğinde akla gelen isim Sigortam.net ile tüm sigorta ürünlerine güvenle ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Siz de zaman kaybetmeden Sigortam.net’e gelerek sigorta sorgulama yapın, sigortanızı şansa bırakmayın. Telefon desteği için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

 


Benzer İçerikler

Finansbank Sağlık Sigortası

Finansbank Sağlık Sigortası Hakkında Türkiye’nin en büyük sigorta şirketleri burada! Sağlık sigortasında en uygun fiyatlar, en bol seçenek için hemen teklif alın! Sigortam.net’ten sağlık sigortası teklif formunu doldurarak; Türkiye’nin en büyük ve en iyi sigorta şirketlerinin sağlık sigortasına ulaşır, 3 dakikada anlaşmalı sigorta şirketlerinin fiyatlarını karşılaştırır, Bütçenize en uygun özel sağlık sigortası poliçesini 3 dakikada satın alırsınız. 13 yıllık Sigortam.net tecrübesinden faydalanarak 1,7 milyon mutlu müşterimiz arasına katılmak için hemen özel sağlık sigortası teklif formunu doldurarak, size en uygun özel sağlık sigortasına […]

Devamını Oku

Online Sigorta Satışı Nasıl Gerçekleşir?

Online sigorta zamanınızı ve bütçenizi koruyor. Bu sürecin nasıl gerçekleştiğini yazımızdan öğrenin, kolayca teklif alarak en uygun sigortanın sahibi olun.

Devamını Oku

Poliçenizi Sigortam.net’in En İyi Fiyat Garantisiyle Yenileyin!

Zorunlu trafik sigortası poliçe yenilemenizi Sigortam.net’in en iyi fiyat garantisiyle yapın, poliçe süresi boyunca avantajı yakalayın!

Devamını Oku