Sigorta Poliçesindeki Özel Şartlar | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sigorta Poliçesindeki Özel Şartlar

Kişilere farklı alanlarda güvence sağlayacak olan pek çok sigorta çeşidi bulunuyor ve bu sigorta çeşitlerinin her biri kendi içinde farklı özellikler taşıyor. Hem sigortalıya hem de sigorta şirketine bir takım sorumluluklar yükleyen sigorta ürünlerinin limitleri Hazine Müsteşarlığı tarafından belirleniyor.

Sigorta hizmeti veren bütün kurumlar, belirlenen bu limitlere uymakla yükümlüler. Tüm sigorta şirketlerinin uymak zorunda olduğu bu kurallar bütünü, sigorta genel şartları isminde adlandırılır. Peki, genel şartlar olarak değerlendirilen şartlar içerisinde neler yer almaktadır?

Genel şartlar içerisinde ilgili sigortanın tanımı yapılır ve kapsamına dair bilgiler verilir. Sigorta ürününe dair pek çok soru işaretinin yanıtını genel şartlarda bulabiliriz. Alabileceğimiz güvenceler yanında kapsam dışında tutulan durumları da öğrenebiliriz.

   

Sigorta genel şartları sadece ilgili sigorta ürünü hakkında bilgi vermez, sigortacılık terimleri içerisinde geçen; eksik, aşkın, muafiyetli sigorta gibi konularla ilgili de açıklamalar bulabiliriz. Sigorta terimleriyle ilgili detaylı bilgi için ''Sigortacılıkla İlgili Bilinmesi Gereken 10 Terim'' başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Sigorta genel şartları, sigorta kurumu ve sigortalının sorumluluklarını bildiren yasa gibidir. Çünkü; sigortalının ve sigorta şirketinin sorumluluklarına yer verilir. Genel şartlar, sigorta sözleşmesinin parçasıdır ancak bazı durumlarda özel şartlar da belirlenebilir. 

Sigorta genel ve özel şartları ile ilgili detaylı bilgi için; ''Genel ve Özel Şartlar'' sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Sigorta Özel Şartları, Genel Şartlara Bağlı!

Sigorta özel şartlarının belirlenmesi bazı kurallara bağlıdır;

1.Hiçbir özel koşul, sigorta genel şartlarından ayrı düşünülemez ve genel şartlara aykırı olamaz. Genel şartları aşan bazı noktaları açıklamak amacıyla özel koşullar belirlenebilir.

2.Özel koşullar, hem sigortalıyı hem de sigorta şirkerini bağlar. Bu yüzden sigorta şirketinin bu koşulları kabul etmiş olması gerekir. 

Sigorta genel ve özel şartlarının net olarak anlaşılması, sigortalıların tercihlerini ve beklentilerini etkiler. Kişilerin sigorta poliçesi düzenlenmeden önce sigorta şirketlerinden bilgi alması ve aklına takılan soru işaretlerini şirketle paylaşması gerekir. Bu detayın önemsenmemesi, dikkate alınmaması gibi durumlar olası bir kaza durumunda hasarınızın karşılanmamasına neden olabilir. 

Bu süreç size zorlu ve zaman alıcı görünebilir ancak teknolojinin bize en büyük hediyesi online platformlar üzerinden sigortaya dair tüm soru işaretlerinizi kısa sürede giderebilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken güvenilir bir kuruma başvurmaktır.

Online sigorta denildiğinde akla gelen isim Sigortam.net ile tüm sigorta ürünlerine güvenle ve uygun fiyatlarla sahip olabilirsiniz. Siz de zaman kaybetmeden Sigortam.net’e gelerek sigorta sorgulama yapın, sigortanızı şansa bırakmayın. Telefon desteği için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

 


Benzer İçerikler

Anadolu Sigorta Sağlık Sigortası Tanıtım Reklam Filmi

Sigortam.net üzerinden Anadolu Sigorta’nın özel sağlık sigortası tekliflerine kolayca ulaşın.

Devamını Oku

Fiat Fiorino Trafik Sigortası

Fiat Fiorino model aracınız için Sigortam.net’ten kolayca trafik sigortası sorgulaması yapın, en iyi şirketlerden en uygun Fiat Fiorino trafik sigortasını satın alın.

Devamını Oku

Florence Nightingale Hastanesi Anlaşmalı Sigorta Şirketleri

Özel Sağlık Sigortası Avantajları Özel sağlık sigortası ile anlaşmalı özel hastaneler ve sağlık merkezi daha hızlı ve daha kaliteli sağlık hizmeti alırsınız. Poliçe teminatlarınıza göre yatarak tedavi ve ayakta tedavi masraflarınız karşılanırken siz yalnızca katkı payınızı ödersiniz. Size en yakın özel sağlık kuruluşlarının hangi anlaşmalı sigorta şirketleri ile anlaşmalı olduğunu Sigortam.net üzerinden öğrenerek sigorta seçiminizi kolaylaştırın. Florence Nightingale Hastanesi Florence Nightingale Hastanesi 1989 yılında kurulmuştur. Grup 5 hastanenin yanı sıra kalp nakli, karaciğer nakli, böbrek nakli ve kök hücre nakli […]

Devamını Oku