Soğuk Algınlığına İyi Gelen Bitki Çayları

Soğuk algınlığına bitki çayı iyi gelir mi? Soğuk algınlığına bitki çayı çeşitlerinden hangisi iyi gelir? sorularının cevapları yazımızda. Soğuk algınlığına bitki çayı çeşitlerinden en iyi gelen 5 doğal tedaviyi sizler için bir araya getirdik.

Takvim yaprakları artık kış aylarını gösteriyor, grip ve soğuk algınlığı ise yavaş yavaş kapıları çalmaya başlıyor. Pek çok insanı halsiz bırakan kış hastalıklarına hazırlıksız yakalan kişiler, bu süreci çok daha zor atlatıyor.

Boğazda yanmalar, halsizlik ve akıp duran burun soğuk algınlığının ilk belirtisidir. Bu belirtiler hisseder hissetmez antibiyotiklere sarılmak yerine bitkilerin ve doğanın gücünden destek almak çok daha yararlı olabilir. Basit ev reçeteleri, hem hastalığın ciddi boyutlara ulaşmasına engel olacak hem de vücuttaki toksinlerin atılmasını sağlayacaktır.

Soğuk Algınlığına Bitki Çayı

Ekinezya Çayı

Ekinezya bitkisi tam bir soğuk algınlığı savaşçısıdır. Hazır paket şeklinde de satılan bu çayı aktar veya eczanelerden bulabilirsiniz. Soğuk algınlığının belirtilerini hisseder hissetmez ekinezya çayı tüketmeniz, faydalı olacaktır. Ekinezya çayı bağışıklık sistemine de katkı sağlayacağı için her daim elinizin altında bulundurmanızı öneririz.

Ebegümeci Çayı

Solunum sistemi problemlerinde koruyucu olarak kullanılır. Enfeksiyonlarla savaşmada büyük etkisi olan ebegümeci çayı, öksürüğe, burun akıntı ve kanamasına, nefes darlığını iyi gelir. Soğuk algınlığı dışında faranjit, bronşit, grip gibi hastalıklar için de faydalıdır.

Nane-Ihlamur Çayı

Pek çok evde tüketilmesine rağmen ıhlamur çayının faydaları bilinmemektedir. Peki, ıhlamur nelere iyi geliyor? Ihlamur çayı, vücudun savunma gücünü arttırarak ateşli hastalıkların giderilmesine kullanılıyor. Bunun yanında migren ağrılarının giderilmesinde de faydalı olmaktadır.

Portakal-Elma Çayı

Öksürük ve ses kısıklığına iyi gelen bu çay, sindirim sistemine olumlu etki sağlar. İçindeki C vitamini sayesinde vücut direncini yükseltir. Bu çay, bulantı ve kusmayı gidermede de kullanılabilir.

Zencefil ve Ihlamur Çayı

Nefes darlığı, astım ve bronşit gibi hastalıkların tedavisinde faydalıdır. Gevşetici, sakinleştirici ve terletici etkisiyle her türlü soğuk algınlığına iyi gelmektedir.

Bütün bu bilgilerin kontrollü tüketilmesi gerekir. Herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunan veya bu bitkilerin üzerinde nasıl bir etkisi olabileceğini kestiremeyen kişiler, doktorlarından yardım almalıdır.

Mutfağımızda ve soframızda bulunan bitkiler ve gıdalar sağlığımıza etki edebilmektedir ancak sağlıklı yaşam için yeterli değildir. Yaşayabileceğiniz sağlık problemi bütçenizi aşabilir, bu yüzden özel sağlık sigortanızı zaman kaybetmeden yaptırın.

Özel sağlık sigortası teklifi ve tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak avantajlı paketler için Sigortam.net’e gelin, en iyi fiyat garantisi ile sigortalanma şansını ertelemeyin. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Müşteri Yorumları