444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Sompo Japan Sigorta Kârlılıkta Grup Lideri

05 Ekim 2011
Akşam Gazetesi
 
İlk 6 ayda 15 milyon lira kâr ettiklerini belirten Arimoto, 2011 yılını yüksek kârla kapatmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Yılın ilk 6 ayında elde edilen sonuçları değerlendiren Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Shinobu Arimoto, sigorta sektörünün yüzde 21.3 oranında prim üretimi artışı gerçekleştirdiğini söyledi. Sompo Japan Sigorta'nın ise geçen senenin aynı döneminde elde edilen 13 milyon liralık kârı, bu sene 15 milyona çıkarttığını belirten Sninobu Arimoto, 'Elde ettiğimiz sonuçlardan oldukça memnunuz. Sompo Japan Sigorta olarak 2011 yılını yüksek kârla kapatmayı hedefliyoruz. Hedeflediğimiz sonuçlar Japonya'daki merkezi de oldukça memnun edecek' dedi.
 
Türk sigorta sektörünü Brezilya  sigorta pazarına benzeten Arimoto, Brezilya'da da sektörünün prim üretiminin büyük çoğunluğunun, Türkiye'de olduğu gibi, trafik sigortalarından elde edildiğini bildirdi. Arimoto, Brezilya'da da en önemli satış kanalı acenteler. Türkiye'ye yatırım yaptıktan sonra Sompo Japan Brezilya şubesiyle bilgi alışverişi yapmaya başladık. Bu sayede Türkiye'nin tecrübesini Brezilya'ya taşıyoruz. Brezilya'daki şubemizde Türkiye'den daha fazla çalışan var ama Türkiye'de daha fazla kâr ediyoruz. Demek ki sektörlerin durumunu karşılaştırdığımızda Türkiye daha iyi bir durumda. Hatta Sompo Japan Sigorta, NKSJ grup şirketlerinin içinde şu anda lider' dedi.

Okumaya Devam Edin

İkinci El Otomobilde Hasar Kontrolü

08 Haziran 2010 Salı

Sigorta Bilgi Merkezinin uzun bir süredir üzerinde çalıştığı ve yine Türkiye'de bir ilki temsil edecek olan SMS Projesi tamamlanmış ve devreye alınmıştır.

Şirketlerin Öncelikli Hedefi Online Satışı Artırmak

04 Haziran 2010 Cuma

AMPD Benchmark Araştırması'na göre Online pazarlama ve yeni online hizmetler ise ikincil öncelikler olarak ortaya çıkıyor.

Sigortacılık Büyümesini Sürdürecek

10 Haziran 2010 Perşembe
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Mustafa Su, “Uzun vadede bakılırsa sigorta sektörü Türkiye’de gelişmekte olan bir sektördür ve daha da gelişme potansiyeli var” dedi.