Sompo Japan Sigorta Kârlılıkta Grup Lideri

Akşam Gazetesi
 
İlk 6 ayda 15 milyon lira kâr ettiklerini belirten Arimoto, 2011 yılını yüksek kârla kapatmayı hedeflediklerini söyledi.
 
Yılın ilk 6 ayında elde edilen sonuçları değerlendiren Sompo Japan Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Shinobu Arimoto, sigorta sektörünün yüzde 21.3 oranında prim üretimi artışı gerçekleştirdiğini söyledi. Sompo Japan Sigorta'nın ise geçen senenin aynı döneminde elde edilen 13 milyon liralık kârı, bu sene 15 milyona çıkarttığını belirten Sninobu Arimoto, 'Elde ettiğimiz sonuçlardan oldukça memnunuz. Sompo Japan Sigorta olarak 2011 yılını yüksek kârla kapatmayı hedefliyoruz. Hedeflediğimiz sonuçlar Japonya'daki merkezi de oldukça memnun edecek' dedi.
 
Türk sigorta sektörünü Brezilya  sigorta pazarına benzeten Arimoto, Brezilya'da da sektörünün prim üretiminin büyük çoğunluğunun, Türkiye'de olduğu gibi, trafik sigortalarından elde edildiğini bildirdi. Arimoto, Brezilya'da da en önemli satış kanalı acenteler. Türkiye'ye yatırım yaptıktan sonra Sompo Japan Brezilya şubesiyle bilgi alışverişi yapmaya başladık. Bu sayede Türkiye'nin tecrübesini Brezilya'ya taşıyoruz. Brezilya'daki şubemizde Türkiye'den daha fazla çalışan var ama Türkiye'de daha fazla kâr ediyoruz. Demek ki sektörlerin durumunu karşılaştırdığımızda Türkiye daha iyi bir durumda. Hatta Sompo Japan Sigorta, NKSJ grup şirketlerinin içinde şu anda lider' dedi.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL