Sonbaharda Tatile Gidilebilecek En İyi 10 Yer

“Yoğun iş temposu, ağır sorumluluklar, zorunlu şartlar vs.” derken yazın tatil yapamadıysanız moralinizi bozmayın, önünüzde bir fırsat daha bulunuyor. Kimilerine göre yılın en güzel mevsimi sonbahara “merhaba” dedik. Tatilinde sakinlik ve romantizm arayanlar için sonbaharda gidilebilecek en iyi tatil mekanı önerilerini bir araya getirdik.   
Seyahat sigortası ile yurt içi ve yurt dışı seyahatleriniz güvende!    

Unutulmaz Bir Sonbahar Tatili için Önerilermiz

Bozcaada

Bağbozum şenlikleri ile sonbaharda bir başka güzel olan Bozcaada, sessiz ve sakin bir tatil arayanlar için adeta biçilmiş kaftan. Sonbaharın renk cümbüşü içinde tatilinizin keyfini çıkartırken, Ege mutfağının birbirinden leziz örneklerini tadabilir, baştan aşağıya tarih ve kültürel zenginlikleri ile dolu ada sokaklarını gezebilirsiniz. Bu arada sakın bağbozum şenliklerine katılıp üzüm toplamanın inceliklerini öğrenmeden Bozcaada tatilinize son vermeyin.

 Abant

“Şehrin gürültü ve stresinden biraz uzaklaşmak istiyorum.” diyenlerin sık sık tercih ettiği Abant, şüphesiz her mevsimde çok güzel. Ancak Abant’a daha önceden gidenler iyi bilir ki sonbaharda Abant’ın güzelliği bir ayrıdır. Hem İstanbul hem de Ankara’ya yakın olması ve eşsiz doğal güzelliklerine ev sahipliği yapması nedeniyle Abant, sonbaharda unutulmaz bir tatil arayışı için harika bir alternatif olabilir.

Kapadokya

Eşsiz güzellikteki peri bacaları ve sonbahara özgü renklerin birleşmesiyle Kapadokya, sonbaharda rüya gibi bir tatil yaşamak isteyenlere harika bir ev sahipliği yapmayı vaat ediyor. Sabahın serinliğinde yapacağınız balon turu, kızıl çukurda yürüyüş, tarihi taş evler ve gün sonunda izleyeceğiniz güneşin batışı ile Kapadokya’da romantizmin sınırlarını zorlayabilirsiniz.

Alaçatı

Ege’nin keyfini bir de sonbaharda çıkarmayı hiç denediniz mi? Bölye bir düşünceniz varsa Alaçatı en ideal yerlerden biri. Sıcak ama insanı yakmayan güneşi, kalabalık olmayan arnavut kaldırımları, hepsi birbirinden şirin evleri ve yaz sonrası olması nedeniyle nispeten daha uygun fiyatlı otelleri ile Alaçatı, sonbaharda denizin keyfini sessiz ve sakin bir yerde çıkarmak isteyenler için oldukça iyi bir alternatif.

Yedigöller

Kamp tutkunlarının en önemli duraklarından biri olan Yedigöller Milli Parkı, muhteşem doğası ile fotoğraf meraklılarının da sıklıkla tercih ettikleri bir yer. Tatilinde klasik kalıpların dışına çıkarak doğayla iç içe bir macera yaşamak isteyenler için Yedigöller Milli Parkı’nı özellikle sonbahara “merhaba” dediğimiz şu günlerde ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Ağva

İstanbul’a olan yakınlığı nedeniyle hem denizin keyfini yaşamak hem de şehrin gürültüsünden kurtulmak isteyenlerin uğrak noktası Ağva, sonbaharda da Karadenizle kucaklaşan Göksu ve Yeşilçay nehirlerinin etrafındaki doğayla iç içe otelleri, romantik sal gezileri ve insana huzur veren sessizliği ile tatil mekanı arayanlar için oldukça cezbedici bir yer.

Safranbolu

Türkiye’de bulunan 50.000’in üzerindeki tabiat ve kültür varlığının 1.125’ine ev sahipliği yapması nedeniyle bir şehirden çok müze görüntüsü veren Safranbolu’da, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi’ne dahil edien 18. ve 19. yy. Türk kültürü ve mimarisinin en güzide örneklerini görebilir, sonbahar tatilinizi kültür ve tarihle iç içe değerlendirebilirsiniz.

Amasra

3.000 yıllık tarihi, deniz ve ormanla iç içe geçmiş doğası, halen tüm özgünlüğü koruyan balık lokantaları ve otelleri ile sonbaharda nereye gideceğine henüz karar veremeyenler için Amasra, sessiz ve gürültüsüz  bir tatilin anahtarını sunuyor.

Büyükada

İstanbul’da yaşayıp da yaz aylarında başta Büyükada olmak üzere Adalar’ı ( nam – ı diğer Prens Adaları )gezmeyen pek yoktur. Peki Büyükada’yı sonbaharda ziyaret etmeyi düşündünüz mü hiç? Yaklaşık yarım saatlik oldukça keyifli bir deniz yolculuğu ile ulaşabileceğiniz Büyükada’da şehrin keşmekeşinden kurtulup, trafik gürültüsünün olmadığı sessiz sokaklarını ve tarihi mekanlarını gezebilir, deniz ve çam ağaçlarının insana huzur veren ortamının keyfini doyasıya çıkartabilirsiniz.

Gölyazı

Bursa’nın Nilüfer ilçesi sınırları içerisinde yer alan Gölyazı, konumu, manzarası ve doğal güzellikleri ile daha önce görmeyenleri oldukça etkileyecek bir atmosfere sahip. Şirin bir balıkçı köyü olan Gölyazı’da sonbahar tatilinizi huzur ve sakinlik içerisinde değerlendirebilir, fotoğrafçılığa merakınız varsa ender rastlayabileceğiniz güzellikteki manzaraları objektifinizle ölümsüzleştirebilirsiniz.

Seyahatlerinizi Güvenceye Alın

Gerek yurt içi, gerekse de yurt dışı tatillerinizde başınıza gelebilecek talihsizlikler karşısında daha fazla mağdur olmamak ve problemlerinizi kısa sürede çözüme kavuşturmak için seyahat sigortası yaptırmanız büyük önem taşıyor.

Seyahatlerinizi güven içinde geçirmek, kaza ve hastalık başta olmak üzere bilmediğiniz bir yerde karşılaşabileceğiniz birçok tehlikeye karşı iş işten geçmeden önleminizi almak için seyahat sigortası başvurusu yapın, tatilinizin keyfini  gönül rahatlığıyla çıkartın.

Müşteri Yorumları