Tablet PC ile Teknoloji Parmaklarınızın Ucunda!

Tablet bilgisayarlar son yıllarda hayatımızı kolaylaştıran ve teknoloji bakımından her geçen gün bir üst seviyeye çıkan bir ürün grubu haline geldi. Birçok fonksiyonu üzerinde barındıran bu ürünler dokunmatik ekran teknolojisi ile fark yaratıyor. Dizüstü bilgisayarlara göre daha hafif ve daha ufak tasarıma sahip olması bu teknolojik ürünleri her an yanımızda rahatça taşımamıza yardımcı oluyor. İnternete bağlanmak, toplantılarda veya derslerde not almak, yolculuklarda film izlemek ve bunun gibi ihtiyaçlarımızı kolayca karşılayabileceğimiz tablet bilgisayarları artık herkesin elinde görmeye başladık. Bir PC ya da dizüstü bilgisayara göre çok daha rahat bir kullanıma sahip olmaları, tablet bilgisayarları küçük yaştaki çocukların bile kullanabileceği bir teknoloji harikası olma konumuna çıkartıyor.

Tablet Bilgisayarların Çıkışı ve Gelişimi

2010 yılında Apple markasının çıkardığı iPad modeli ile dikkatleri üzerine çeken tabletler Samsung, Acer, Motorola ve Viewsonic gibi markaların yeni tablet pc modellerini piyasaya sürmesiyle çıkışa geçti. 2011 yılında tablet bilgisayar pazarında en çok pay sahibi olan marka Apple oldu ve bu markayı sırasıyla Samsung ve Motorola takip ediyor. Peki, bu sene hangi tabletler ön plana çıkacak.?

2011 yılının lider tablet bilgisayarı konumunda olan Apple iPad 2 zirvedeki yerini koruyacak gibi görünüyor. Geçtiğimiz haftalarda iPad 3 olarak açıklanması beklenen ancak “Yeni İpad” olarak lansmanı yapılan modelin Türkiye'de piyasaya çıkmasının ise Mayıs ayını bulması bekleniyor.

iPad 2 yüksek performans sunan çift çekirdekli A5 işlemcisi, ön ve arka yüzünde olmak üzere 2 adet kamerası ve önceki iPad modeline göre 9 kat daha hızlı grafik teknolojisi ile kullanıcıların en çok tercih ettiği tablet modeli.

Apple iPad 2 modelini popülarite açısından Motorola Xoom ve Samsung P7500 Galaxy Tab takip ediyor. Apple’ın ürettiği tablet bilgisayarlara rakip olarak gösterebileceğimiz tabletlerin ortak özelliği işletim sistemi olarak Android işletim sistemini kullanmaları yani başka bir deyişle android tablet olmaları.

Motorola Xoom tablet bilgisayar 1 GHz NVIDIA Tegra 2 işlemci, 1 GB Ram ve Android işletim sistemi ile yüksek performans sağlıyor. Tasarım açısından dikkat çekici bir yapıya sahip olan bu tablet “iPad 2”nin hemen arkasında yerini alıyor. Bu sene de bu özellikleri ile piyasada en çok tercih edilen modeller arasına girecek gibi duruyor.

Samsung piyasaya çıkarttığı modellerle tablet bilgisayar pazarından önemli bir pay aldı. Bu markanın şu an en popüler konumdaki modeli ise Samsung P7500 Galaxy Tab. Bu modelin dikkat çeken özelliklerini HD kalitesinde ekran teknolojisi, 16 GB sabit disk ve Adobe Flash desteği olarak sıralayabiliriz.

Siz de tablet bilgisayarların hayatı kolaylaştıran imkan ve konforlarından yararlanmak istiyor ve popüler tablet bilgisayar modellerini merak ediyorsanız aşağıdaki listedeki tablet bilgisayarlara bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz:APPLE IPAD 2 16 GB WI-FI + 3G TABLET PC MOTOROLA XOOM 32 GB TABLET PC

 • SAMSUNG P7500 GALAXY TAB 16 GB TABLET PC
  ASUS EEEPAD TF101-1B186A TRANSFORMER 16 GB TABLET BİLGİSAYAR
  SONY SGPT111TR 16 GB TABLET PC
  ACER ICONIA A500 TABLET PC VIEWSONIC VPAD10 TABLET PC
  HTC FLYER 16 GB TABLET PC PROBOOK PRBT102 TABLET PC
  GENERAL MOBILE E-TAB TABLET PC

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL