Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Fark ücreti ödemeden yararlanabileceğiniz sağlık hizmetine tamamlayıcı sağlık sigortası ile ulaşmak çok kolay! Peki tamamlayıcı sağlık hangi hastanelerde geçerli? Tamamlayıcı sağlık sigortası anlaşmalı özel hastaneler hangileridir hakkında bilgi sahibi olmak için yazımızı okuyabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Anlaşmalı Özel Hastaneler

Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olduğu hastaneler, sigorta şirketlerinin anlaşmalı olduğu özel hastanelere göre değişmektedir. Tamamlayıcı sağlık sigortasının geçerli olması için öncelikle özel hastanenin SGK ile anlaşması olması gerekir. Sonrasında sağlık poliçenizi yaptırdığınız sigorta şirketinin hangi hastanelerle anlaşması olduğu önemlidir.

Her sigorta şirketinin kendi anlaşmalı hastaneleri mevcuttur. Sigortam.net‘ten tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi alarak, anlaşmalı hastaneleri ve size yakın olanları rahatlıkla görebilirsiniz.

Tamamlayıcı sağlık sigortası sorgulaması yaparak, birçok sigorta şirketinin teklifleri aynı ekranda görünür. Tekliflerin içerisinde belirttiğiniz il ismine göre sigortanın geçerli olduğu sağlık kurumları listelenir. Bu kısımdan il/ilçe olarak teklif sunan sigorta şirketinin anlaşmalı olduğu hastaneler görebilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası primi İstanbul dışındaki iller için daha da uygundur. Özel sağlık sigortası fiyatlarının yaklaşık 3’te 1’i kadardır. Destekleyici sağlık sigortası ile fark ödemeden hizmet alırsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası teminatları ister yatarak, ister yatarak ve ayakta tedavi beraber olmak üzere kişilerin tercihine göre belirlenecektir.

Ayakta ve yatarak tedavi içeren poliçelerde bekleme süresi olmadan doğum teminatı mevcuttur. Doğum teminatı seçilen poliçeler standart tablonun dışında fiyatlandırılacaktır.

Bu sigorta, 55 yaş altı SGK mensubu kişiler içindir ve Sosyal Güvenlik Kurumu kapsamı dahilinde kısmen karşılanan hizmetlerin dışında kalan sağlık ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik en ekonomik yoldur.

Ayakta ve yatarak tedavi içeren poliçelerde bekleme süresi olmadan doğum teminatı mevcuttur. Doğum teminatı seçilen poliçeler standart tablonun dışında fiyatlandırılacaktır.

Tamamlayıcı sağlık sigortasına Sigortam.net’ten yani internet üzerinden kolaylıkla başvurabilirsiniz. Tamamlayıcı sağlık sigortası başvuru işlemlerinizi internet üzerinden hızlıca yapabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sık Sorulan Sorular

• Tamamlayıcı sağlık sigortası nedir?
• Tamamlayıcı sağlık sigortasına nasıl başvurabilirim?
• Tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları nelerdir?
• Tamamlayıcı sağlık sigortası primleri ne kadar?

Müşteri Yorumları