Kaskoya Alternatif Güvence: Tamamlayıcı Trafik Sigortası!

Zorunlu trafik sigortası, kaza sırasında sadece karşı tarafın ve üçüncü kişilerin hasar masraflarını karşılar. Kendi aracınızın başına gelebilecek zararları ise kasko sigortanız öder. Eğer kasko sigortasına yüksek primler ödemeden aracınızı güvenceye almak istiyorsanız tamamlayıcı trafik sigortası ürünü tam size göre!

Peki tamamlayıcı trafik sigortası nedir? Tamamlayıcı trafik sigortası fiyatları nasıl belirlenir, avantajları nelerdir? Tamamlayıcı trafik ürününün detayları hakkında merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik.

Tamamlayıcı trafik sigortası tekliflerini değerlendirmek için 444 24 00 Sigortam.net Destek Hattını aramanız yeterli.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Nedir?

Tamamlayıcı trafik sigortası, kendi aracınızı güvence altına almanızı sağlayan ve trafik sigortası poliçenizi tamamlayan dar kapsamlı bir kasko üründür. Genişletilmiş kasko ürünlerine göre oldukça uygun fiyatlara yaptırılabilen tamamlayıcı trafik, kasko sigortasının yüksek primlerine karşı uygun bir alternatif olarak görülebilir. Tamamlayıcı trafik fiyatlarının uygun olmasının nedeni de teminatlarının daha kısıtlı olmasıdır.

Peki dar kasko olarak adlandırılan tamamlayıcı trafik, kasko sigortasından hangi noktalarda ayrılır?

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Kasko Farkı Nedir?

Kasko sigortası temel olarak; çarpma, çarpılma, çarpışma, üçüncü kişilerin kötü niyetli hareketleri, aracın yanması ve çalınması durumlarının tamamı için teminat sağlar. Bu ana teminatlara ek sözleşme ile teminat eklenmesi durumunda genişletilmiş kasko ortaya çıkar. Dar kasko ise yukarıda sayılan ana teminatlardan en az birinin eksik olma durumunu ifade eder.

Tamamlayıcı trafik sigortası, kasko ve genişletilmiş kasko ürünlerinden ilk olarak teminatlar açısından ayrılır. Tamamlayıcı trafik sigortasının kapsamı, diğer kasko ürünlerine göre oldukça azdır. Bu sebeple de ücreti, kaskonun diğer ürünlerine göre oldukça düşüktür. Tamamlayıcı trafik, aracınızı tamamen güvencesiz bırakmanızı önler fakat risklere karşı daha kapsamlı koruma istiyorsanız genişletilmiş kasko gibi ürünleri tercih etmeniz gerekir.

Bir diğer fark ise; poliçenin yaptırılma şeklinden kaynaklanır. Kasko sigortası, trafik sigortası poliçesinden bağımsız bir poliçe olarak yaptırılır. Tamamlayıcı trafik sigortası ise ayrı bir poliçe olarak yaptırılabildiği gibi, bazı sigorta şirketleri tarafından trafik sigortası poliçenize zeyil olarak da eklenebilir. Yani trafik sigortası poliçesine eklenen ek bir sözleşme şeklinde de oluşturulabilir.

Tamamlayıcı Trafik Sigortası Teminatları Nelerdir?

Ucuz kasko arayanların tercih edebileceği tamamlayıcı trafik, teminatları açısından sigorta şirketlerine ve onların ürün paketlerine göre değişiklik gösterir.

Daha anlaşılır olması açısından bir örnekle devam edelim. Ak Sigorta tamamlayıcı trafik sigortası, Ak Tamamlayıcı Trafik ürünü ile araç sahiplerine sunuluyor. Çarpışma ve Doğal Afet Paketlerini birlikte satın alarak kullanabilirsiniz. Peki tamamlayıcı trafik sigortası Ak Sigorta teminatları nelerdir?

Çapışma Paketi teminatları:

• Çarpışma (Tek taraflı hasarlar ödenmez)
• Yangın ve hırsızlık
• GLKHHT (Grev Lokavt Kargaşalık ve Halk Hareketleri Teminatı)
• Koltuk Ferdi Kaza
• Hukuksal koruma
• Mini onarım
• İkame araç
• Servis (Seçimli olarak Yetkili servis eklenebilir.)

Doğal Afet Paketi teminatları:

• Deprem
• Sel su baskını
• Doğal afet ( Toprak kayması, Dolu, Fırtına, Yıldırım)
• Yetkli Servis

Çarpışma ve Doğal Afet paketlerini birlikte almanız gerekiyor. Teminatlara baktığımızda, karşılıklı kazalarda araç değeriniz ödenirken, doğal afetlerden de aracınızı koruyabilirsiniz. Yukarıdaki teminat detayları değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı teminatlara sahip dar kasko paketleri de mevcuttur. Önemli olan detaylarını araştırarak ihtiyaçlarınızı en iyi karşılayan poliçeyi bulabilmektir.

Tamamlayıcı trafik sigortasının teminat açısından sınırlı olduğundan bahsetmiştik. Bu durumda tamamlayıcı trafik ürünlerinin neleri kapsadığını, hangi teminatlara daha çok ihtiyacınız olduğu belirleyerek doğru tercihte bulunabilirsiniz.

Sigorta şirketine ve ürün paketlerine göre değişiklik gösteren fiyat ve teminatları, 444 24 00 Sigortam.net Destek Hattımızı arayarak detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Üstelik bütçenize ve ihtiyaçlarınıza en uygun kasko poliçesini bulabilmeniz için sigorta uzmanlarımız size yardımcı olur! Hemen arayın aracınız güvencesiz kalmasın!

Müşteri Yorumları