Tatil için Sağlık Önerileri

Yaz tatili planlarınızı yaptınız, hazırlıklar tamamlandı ve yola çıkmaya hazırsınız. Biz de size, ailenizle birlikte sağlıklı ve neşeli bir şekilde çıktığınız tatilden yine aynı şekilde dönmeniz için sağlık ile ilgili önemlerimizi derledik: 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!SAĞLIK TEKLİFİ AL

Otel Seçiminizi Çocuğunuza Göre Yapmalısınız

Tatil planlarının ilk aşaması -şahsi araç kullanılmayacaksa- ekonomik uçak bileti ve erken rezervasyon ile otel seçimidir. Otelin denize yakınlığı, hizmet kalitesi, odalar, fiyatlar gibi pek çok kritere göre seçim yapılır. Ancak tüm bunlardan önce otelin, çocuklarınızın sağlığını olumsuz etkileyip etkilemeyeceğini bilmeniz gerekir.
 
Özellikle astım hastası çocuklar için konaklama yeri seçimi oldukla önemli. Astım hastası her 10 çocuktan 9’unun ev tozlarına karşı alerjisi var. Ev tozları en çok halıda birikir. Bu yüzden konaklamanın zemini halı kaplı bir odada yapılmaması gerekir. Ayrıca zemini halı olmayan herhangi bir odanın da toz barındırmadığından ve temizliğinin yapıldığından emin olunmalıdır.
 

Yolda Klimaya Dikkat

Ulaşımı şahsi aracınızla da, toplu taşıma kullanarak da sağlasanız klima kullanımına dikkat etmelisiniz. Eğer şahsi aracınızla yola çıkıyorsanız polen filtresi temizliği yapmalı ve yolculukta camları açmak yerine klimayı kullanmalısınız. Böylece hem yakıt tasarrufu sağlar, hem de dışarıdan gelebilecek toz ve polenlerin araç içerisine girmesini engellersiniz. Araca binmeden 10 dakikada kadar önce klimayı çalıştırıp araç içerisindeki havayı serinletmeniz yolculuğunuza daha rahat başlamanızı sağlayacaktır. Ayrıca yolculuğa çıkmak için sabah erken saatler veya akşam üzeri gibi havanın daha serin olduğu saatleri seçmeniz hem sizin hem de yolcularınızın sağlığı açısından daha iyi olacaktır.
 

Havuz mu Deniz mi?

Deniz suyu sinüsleri temizleyerek burnun açılmasını sağlarken havuz suyundaki klor özellikle alerjik astım hastalığı olan kişilerde nefes darlığını tetikleyebiliyor. Sıcak havada buharlaşarak solunum yollarına ulaşan klor, solunum sisteminde zararlı etki gösteriyor. Ayrıca yanma, kızarma, kaşıntı gibi etkileri de var. Bu yüzden havuzdan çıkar çıkmaz duş alınması oldukça önemli. Deniz suyu ise sinüzit hastalarına olduğu kadar astım hastalarına da yarar sağlıyor. Sinüslerin temizlenmesi ile birlikte nefes alışverişi rahatlayacağı için astım hastası kişiler kış aylarında daha az astım alevlenmesi yaşıyor.
 

Güneş Yanıklarında Bol Su İçin

Yaz tatilinde dikkat edilmesi gereken konuların başında gelen güneş yanıkları, güneş kremi gibi kolay bir önlem bulunuyor. Ancak diyelim ki güneş kremi sürmeden dışarı çıktınız ve akşam döndüğünüzde güneş yanığı olduğunuzu fark ettiniz; bu durumda yanığın derecesine göre tadavi uygulamanız gerekir.
 
Birinci derece güneş yanığı durumunda kızarıklık ve acı görülür. Bu durumda öncelikle cildi kremle nemlendirmek gerekir. Soğuk pansuman yapılabilir ancak bunu soğuk su ile yapmak sanıldığı kadar doğru değildir. Soğuk su, zaten su kaybetmiş olan vücutta cilt kurumasına sebep olabilir. Bunun yerine bol bol su içerek vücuttaki su kaybını telafi edebilirsiniz.
 
İkinci derece güneş yanığı oluştuğunda ise kızarıklık ve acıya ek olarak su toplanması da görülür. Bu tarz yanıklarda acı hissi daha yoğun olacağı için ağrı kesici alınması önerilir. Bir sağlık kuruluşuna başvurulması gereklidir. Vücuttaki su oranını dengede tutmak için yine bol bol su içilmesi faydalı olacaktır.
 
Yanık sonrası ağrı ve acı yerini kaşıntıya bırakır. Bu durumda kaşıntıyı engellemek için kaşıntı kesici ilaçlar kullanılmalıdır. Aksi takdirde tırnaklardan deriye geçebilecek mikroplar sebebiyle cilt enfeksiyon kapabilir ve sağlık açısından risk doğurabilir.
 

Sağlık Sigortası ile Tatilde de Güvendesiniz

Sağlığınızı tatilde olduğu kadar diğer zamanlar da korumak için özel sağlık sigortası yaptırın. Kendinizi ve sevdiklerinizi sağlık sigortası güvencesine alarak herhangi bir sağlık sorununda en iyi özel hastanelere başvurarak tedavi görün, tedavi masraflarınızı sağlık sigortanız karşılasın. Ayrıca sağlık sigortası vergi indimi avantajı ile ödediğiniz sigorta primlerini vergiden düşerek sağlık harcamalarınızı daha ekonomik hale getirin.
 
Sağlık sigortası fiyatları için en iyi seçeneklere ulaşmak için Sigortam.net üzerinden sağlık sigortası sorgulama yapın. Anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen sigorta teklifleri arasından size en uygun olanını seçin. Sigorta ile ilgili her türlü soru ve sorununuz için www.sigortam.net adresinden veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

Benzer İçerikler

Sağlık Sigortasında Vergi AvantajıSağlık sigortası vergi avantajı hangi şartlarda gerçekleşir? Sağlık sigortası vergi avantajı...kimler için geçerlidir? Sağlık sigortası primlerinizi gelir vergisi indirimi olarak alabileceğinizi biliyor...muydunuz? Vergi indirimi sayesinde brüt maaşınızdan kesilen vergi azalacağından net maaşınızda artış sağlanır. Bu yazımızda...vergi indirimi hakkında merak edilenleri sizler için bir araya getirdik

Sağlık Sigortası Vergi Avantajı

sağlık sigortası vergi avantajı

Sağlık sigortası vergi indirimi, kendiniz ve aileniz için...ödediğiniz özel sağlık sigortası...primlerini belli bir oranda gelir verginizden düşmenizi sağlar. Böylece hem özel sağlık sigortası avantajlarından...faydalanarak özel hastanelerden ayakta tedavi, yatarak tedavi gibi sağlık hizmetlerini en ekonomik yolla alırsınız,...hem de vergi avantajı ile sağlık sigortası harcamanız azalır. 2013 yılından itibaren vergi indirimi oranı %15’e yükseltildi....Daha önce bu oran %5'ti. %15 oranındaki vergi indirimi ile özel sağlık sigortası için ödenen sigorta prim...miktarına göre tüm primin vergiden düşülmesi bile mümkün olabiliyor. [widget id="sigortamnet_saglik_widget-2"] Sağlık sigortası vergi indirimi...kapsamında, aylık 2000 TL brüt alan bir kişi bunun 300 TL’sini vergi indirimi olarak alabilecek. Yani kişinin aylık sağlık...sigortası primi 300 TL ve daha altındaysa primin tamamını vergiden düşmesi mümkün. Böylece özel sağlık sigortası...avantajlarından en ekonomik şekilde yararlanılabilecek. Üstelik sağlık sigortası için vergi indirimi avantajına ek olarak...özel hastane tedavi masrafları da sağlık sigortası tarafından ödeneceği için kendiniz ve aileniz için özel...hastane standartlarında sağlık hizmetini bütçenizi sarsmadan alabileceksiniz.

Vergi İndirimi Kimler için...Geçerlidir?

Özel sağlık sigortası primlerini ödediğiniz tüm aile bireyleri için vergi indirimi alabilirsiniz. Bunun için sigorta ettiren olmanız...yeterlidir. Özel sağlık sigortası primlerini kendisi ödeyen memur, işçi, beyaz yakalı, serbest meslek çalışanı, işyeri sahibi...herkes vergi indiriminden yararlanabilir.

Sağlık Sigortası Vergi İndiriminden Nasıl Yararlanılır?

Vergi...indirimi avantajından yararlanmak için, çalıştığınız kurumun muhasebe birimine veya muhasebe şirketinize, sağlık...sigorta poliçenizin bir örneği ile sağlık sigorta primi ödemesi yaptığınıza dair bir makbuzu veya kredi kartı ekstresini...iletmeniz gerekiyor. Böylece brüt maaşınızdan yapılacak vergi kesintisinden, ödediğiniz primler düşülüyor. Maaşlı...çalışmayan serbest meslek sahibi, esnaf, işyeri sahibi iseniz yıllık gelir vergisi matrahınızdan yine aynı şekilde ödediğiniz...sağlık sigorta primlerini düşmeniz mümkün.

Özel Sağlık Sigortası Avantajları

Özel sağlık sigortası, vergi indirimi...ile birlikte artık çok daha avantajlı bir ürün. Özel sağlık sigortası yaptırarak anlaşmalı özel hastaneler ve diğer sağlık...kuruluşlarında yatarak tedavi veya ayakta tedavi hizmeti alırsınız. Tedavi masraflarınız ise teminatlarınız dahilinde sağlık...sigortanız tarafından karşılanır. Böylece özel hastane sağlık hizmetinden daha ekonomik bir şekilde yararlanırsınız. Ayrıca...bazı sağlık sigortası paketleri kapsamında anlaşmalı spor merkezleri, diş klinikleri veya optik mağazalarında da indirim...hakkınız olur. Özel Hastaneler ve Anlaşmalı...Oldukları Sigorta Şirketleri Özel sağlık sigortası sistemine ne kadar erken dahil olursanız bekleme süresi de o kadar erken tamamlanır. Bekleme süresi tamamlandıktan...sonra ileride ortaya çıkabilecek pek çok büyük hastalık ve yapılacak pek çok ameliyat için teminat alırsınız. En az bir...poliçe dönemi aşıldıktan sonra doğum teminatı sigorta...poliçenize dahil olur. Siz sadece bebeğinizin hangi hastanede dünyaya geleceğine karar verirsiniz, tüm doğum masraflarını sağlık...sigortanız karşılar. En iyi standartlardaki sağlık hizmetini en ekonomik fiyata almak için Sigortam.net’ten tamamlayıcı sağlık sigortası teklifi ve özel sağlık sigortası teklifi alın, en iyi...sağlık sigorta fiyatları ve seçeneklerine ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 Sigorta Destek Hattımızdan sigorta...danışmanlarımızı arayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL