Tatile Çıkmadan Önce Kasko Fiyatlarında %45’e Varan Avantajı Yakalayın

Yaz tatilinin yaklaşması ile başta tatil masrafları olmak üzere pek çok masrafla karşı karşıyayız. Tatil için otel ve ulaşım masrafları, çocuklar için yaz okulu veya benzeri ihtiyaçlar, artan düğünler için yapılan hediye harcalamaları derken liste uzayıp gidiyor.

Bütçenin gelir giderini dengelemek için hepimiz zaman zaman bazı masraflarımızda kısıtlamaya gitmeye başlıyoruz. Zorunlu trafik sigortası olmasa da, araç kasko sigortasından vazgeçmek, araç sahiplerinin en sık başvurduğu kesintilerden bir tanesi oluyor. 

Oysa kasko sigortası, hasar oluştuğu anda araç sahiplerinin belki de karşılayamayacakları kadar büyük masraflardan korumaktadır. Kasko sigortası pahalı geldiği için yaptırmadığınızda, aracınızın pert olması durumunda yaşayacağınız kaybı düşünebiliyor musunuz? Masraflardan kısmak için bu kadar büyük bir riske girmenizdense, %50’ye varan fiyat avantajı ile kasko sahibi olmanız mümkün. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Sigortam.net’in sunduğu %50’ye varan fiyat avantajı; Sigortam.net’in anlaşmalı sigorta şirketlerinin aynı araç ve ruhsat sahibi için, farklı sigorta şirketlerinin verdiği en düşük ve en yüksek teklif arasındaki farkın ortalamasını vermektedir. Yani sunduğumuz karşılaştırma platformu sayesinde çok avantajlı bir şekilde kasko poliçenizi almanız mümkün.

Her şirketin her araç sahibi ve araç için farklı risk değerlendirme kriterleri vardır, bu da kasko sigortalarının şirketten şirkete farklı olmasına sebep olur. Araç sahipleri Sigortam.net’ten kasko araç sigortası teklifi alarak, bir seferde farklı şirketlerin teklifine ulaşıp karşılaştırma yapabilir. Böylece poliçesini satın alırken, bir şirketin verdiği teklifle sınırlı kalmaz, farklı bir şirketin verebileceği %50’ye varan daha avantajlı fiyatı da görebilir ve daha uygun bir fiyata kasko poliçesini satın alır.

Kasko sigortasında fiyat avantajından faydalanabilmek için dikkat edilmesi gereken bir kaç önemli nokta vardır.

Kaskoda Doğru Bilgi, Doğru Teklif

Sigorta şirketlerinin hem kasko hem de trafik sigorta teklifleri kişiye ve araca özel olarak hazırlanır. Tekliflerin hazırlanabilmesi için de ruhsat sahibi ve araca özel soruların cevaplanması gerekir. Sorulan her sorunun cevabı şirketlerin verdiği teklifleri etkiler. Ruhsat sahibi, araç marka model ve tescil numarası bu bilgiler arasında en kritik olanlardır. Bunun dışında aracın kayıtlı olduğu il, ek aksesuarlar, LPG olup olmaması şirketlerin tekliflerini etkilecektir. Daha düşük kasko fiyatı için yanlış veya eksik bilgi vermek, aracını sigortalatmak isteyen bir kişinin yapacağı en büyük yanlışlardan bir tanesidir. Yanlış bilgi vermek hem verilen bilgiler için beyan istenen durumlarda poliçenin fiyatını değiştirebilir, hem de  sigorta şirketinin hasar anında ödeme yapmamasına sebep olabilir. Bu durumda da çok az bir miktar düşük fiyat için yanlış kasko yaptırıldığında, asıl ihtiyaç duyulduğunda kasko, hasar masraflarını karşılamayabilir.

İndirimlerinizi Hatırlatın

Yine her sigorta şirketinin uyguladığı farklı indirimler bulunmaktadır, meslek, hasarsızlık ve muafiyet indirimleri bunların başında gelir. Sigortam.net’ten kasko teklifinizi aldığınızda, hangi indirimlerin uygun olduğu ve nasıl faydalanabileceğiniz konusunda sigorta danışmanlarından destek alın.

Hangi Teminatlar Olmazsa Olmaz

Sigorta şirketlerinin verdiği teklifler araç ve ruhsat sahibine göre farklılaştığı gibi, poliçenin teminaları ve teminatların içeriklerine göre de değişir. Yanma, çarpma, çarpılma ve vurulma gibi hasarlar her poliçede standart teminatlardır. Bunların dışında sigortalıya büyük faydalar sağlayan mini hasar onarım, ikame araç teminatı gibi teminatların kapsamları çok iyi öğrenilmeli ve hangi risklerin yaşınılabileceği iyice tartılarak poliçeye dahil edilip edilmeyeceğine karar verilmelidir.

Farklı Teklifler Arasında Karşılaştırma Yapmadan Kasko Almayın

Farklı şirketlerden teklif aldıktan sonra en önemli nokta tekliflerin karşılaştırılmasıdır. Sigortam.net’te bir tek formdaki bilgiler doldurularak farklı sigorta şirketlerinden teklifler alındıktan sonra her şirketin fiyat, teminat ve ödeme şekilleri karşılaştırmalıdır. Sigortam.net müşterileri bu noktada kasko sigortalarını %50’ye varan bir fiyat avantajı ile yaptırma şansını yakalarlar.

Tatile çıkmadan önce, hem yolculuk hem de tatil esnasında zorda kalmamanız, aracınız ve sevdiklerinizin rahatlığı ve güvenliği için kasko sigortanızı yaptırmanızı tavsiye ederiz. İhtiyaç ve bütçenize en uygun poliçe için 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’mızı arayarak sigorta danışmanlarımızla görüşün. Sigorta danışmanlarımız telefonda size özel kasko tekliflerinin hazırlanması, teminat kapsamları ve satın alma işleminizi güvenle tamamlamanız için destek olsunlar.

Benzer İçerikler

Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Nisan 2018 Sonuçları

Kasko Sigortası Primleri Nisan Ayında 4 Puan Yükseldi

Sigortam.net Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi Nisan ayı verilerine göre, bir önceki aya göre kasko primlerinde 4...puan, trafik sigortası primlerinde ise 2 puanlık artış yaşandı.

Türkiye’nin ilk ve en büyük sigorta platformu...Sigortam.net, kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi ortaya koyan Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi’nin...Nisan ayı verilerini açıkladı. Otomobillere sunulan tekliflerin ağırlıklı ortalamasını gösteren endekse göre, Nisan ayı kasko...sigortası endeksi Mart ayına göre 4 puanlık artış kaydederek 95 oldu. Trafik sigortasında ise Mart ayında 63 olan endeks, Nisan...ayında yaşanan 2 puanlık artışla 65 oldu. Böylece 2018’in ilk ayında 2.014 TL olan ortalama kasko primleri 2.037 TL’ye; 841 TL...olan ortalama trafik sigortası primleri ise 863 TL’ye çıktı. Sigortam.net CEO’su Tahsin Gürdoğan, endeks...sonuçlarına ilişkin değerlendirmesinde, “İlk olarak geçen yılın Ağustos ayında sonuçlarını açıkladığımız Sigortam.net...Kasko ve Trafik Sigortası Endeksi ile araç sahiplerine otomobil sigortalarındaki genel seyre ilişkin bilgi sunmayı sürdürüyoruz....Böylelikle araç sahipleri için büyük önem taşıyan kasko ve trafik sigortalarındaki trendlerin de yakından takibini sağlıyoruz....Kasko sigortası endeksi, bir önceki aya göre 4 puan artış yaşadı ve Nisan ayında 95 oldu. Böylece Ocak ayında 2.014 TL olan kasko...sigortası prim ortalaması, Nisan ayında 2.037 TL oldu. Trafik sigortası primlerinde ise sert değişimler görmüyoruz. Yılın ilk...ayında seviyesini koruyan sigorta primleri Mart ayında yaşadığı bir puanlık artışın ardından Nisan ayında 2 puanlık bir artış...kaydederek 65 oldu. Böylece geçen ay 841 TL olan ortalama trafik sigortası primleri ise 863 TL’ye çıktı. Trafik sigortası endeksi,...geçen yıl aynı dönemde 1.066 TL olarak gerçekleşmişti. Geçen yıl Nisan ayında 2.121 TL olan kasko primleri ortalaması ise bu...yılın Nisan ayında 2.037 TL oldu. Sigortam.net olarak araç sahiplerine sigorta yaptırmanın en kolay, en hızlı ve en uygun fiyatlı...yolunu sağlarken sahip olduğumuz büyük veriyi hizmetlerine sunmayı sürdüreceğiz. Hasar anında olduğu kadar doğru bilgi ihtiyacı...konusunda da her zaman müşterilerimizin yanındayız” diye konuştu.

Sigortam.net Kasko ve Trafik...Sigortası Endeksi’ne göre 2017 yılın ocak ayından bu yana otomobillerde kasko ve trafik sigortası primlerindeki değişimi gösteren...grafik şöyle: