Tatile Çıkmadan Mutlaka Yapılması Gerekenler

En güzel, en özel hayallerimiz tatil üzerine kurduklarımızdır. Tüm yıl onlarca plan yapar, değiştirir, en mükemmeli olana kadar uğraşırız. Tatile anlamlar yükler ve yaptığımız planda en ufak bir aksama olsun istemeyiz. Tatilin adı geçtiğinde bile bir huzur duygusu kaplar içimizi, unuturuz tüm derdimizi, yorgunluğumuzu. Tüm yıl yaşadığımız hayal kırıklıkları, zorluklar ve sorumluluklara hayalini kurduğumuz 2 hafta için katlanırız seve seve.
 
Taze fesleğen kokusu gibidir tatil, canlılık ve mutluluk verir her düşündüğümüzde. Tatil; tembelliktir, her şeyi geride bırakıp temize çekmektir, tüm olan bitenin dışına çıkıp, durup bakmaktır sessizce, boş vermişliktir, ağır çekim yaşamaktır, tiril tiril giyinmektir, amaçsızca dolaşmaktır sokaklarda. Saatlerce kahvaltı sofrasında keyif yapmaktır, deniz kokusunu içine çekmektir, güneşe göz kırpmaktır, yıldızlara bakıp şiir yazmaktır, çakırkeyif dolaşmaktır, kimi zaman rakıdan, kimi zaman da sonsuz huzur duygusundan. En çok da özgürlük demektir tatil. 
 
Tüm yılın yorgunluğunu atıp, enerji depolamak için hayalini kurduğumuz tatil kapıda. Güneşin kendini göstermesiyle planlar yapmaya başladık birçoğumuz. Tatil öncesi başımızda kavak yelleri esiyor çoğumuzun ve aylarca düşünüp taşındığımız şeyleri yanımıza almadan unutup gidiyoruz özgürlüğümüze doğru zaman zaman. Gelin, tatile çıkmadan önce mutlaka yapmamız gerekenleri hatırlayarak, kusursuz tatili planlayalım hep birlikte.

 

1-Seçim

 
En kolay gibi görünen aslında en zor kısmıdır seçim anları. Aylarca üstüne düşünülür, tartışılır ve ortak bir karar alınır. En güzeli, en özeli olsun istenir ve ince elenip, sık dokunur. Tam da bu noktada, sizlere yardımı dokunacak 2 site önerebiliriz. 
 
Tatile nereye gideceğinizi, tatilde nerede kalıp, günlerinizi nasıl değerlendireceğinizi öğrenmek için www.neredekal.com’un rehber niteliğindeki sayfalarını inceleyebilirsiniz. Detaylı ve güncel bilgileri bulabileceğiniz bu sayfalar sayesinde, nasıl bir tatil geçireceğinizi önceden planlayabilir, gerek bütçenizi, gerek keyfinizi adım adım planlayabilirsiniz.
 
 

2- Rezervasyon

 
En zor kısım olan seçim kısmı bittikten ve gidilecek yere karar verildikten sonra, gerisi hızlı bir şekilde hallolacaktır. İşe organizasyon kısmından başlanmalı ve önce gidiş-dönüş biletleri alınmalı, sonrasında da otel rezervasyonu yapılmalı.
 
Yerinizi ayırtmak için, www.firaret.com’un 7/24 online rezervasyon hizmeti ile sadece bir tık’la, istediğiniz otelin, en beğendiğiniz odasına rezervasyonunuzu yapabilir ve anında istediğiniz tatile kavuşabilirsiniz.
 

3- Eksik Listesi

 
Tatilde bir sürpriz yaşamak istemiyorsanız, gitmeden önce mutlaka eksiklerinizin ve olmazsa olmazlarınızın listesini çıkarın.
 
Önem derecesine göre hazırlamaya başlayın ve mutlaka gitmeden 1 gün önce tekrar kontrol edin. Önemli birkaç madde var ki, kontrol etmeden tatile çıkmayın.
 
– Yolculuk biletlerinizi kontrol edin.
– Yurt dışına çıkmayı planladıysanız, vize ve pasaport kontrolünüzü yapın.
– Yine yurt dışına çıkacaksanız, seyahat sigortası ile ilgili belgelerin yanınızda olduğunden emin olun.
– Teknolojik aletlerin sarj durumlarını kontrol edin ve şarj aletlerini yanınıza alın.
– Sürekli kullandığınız bir ilaç varsa mutlaka yanınıza alın. Olası acil durumlar için ise küçük bir ilaç çantası hazırlayın. Baş ağrısı, nezle, mide sorunları gibi rahatsızlıklar için faydalı olacaktır.
 

4-Bavul Hazırlama 

 
En keyifle yapılan kısımdır bavul hazırlamak, hele ki plaj havlularınızı, yazlık kıyafetlerinizi bavula yerleştirirken büyük bir heyecan kaplar içinizi. Birkaç gün önceden başlayın bavul hazırlamaya ve her gün aklınıza geldikçe tamamlayın götürülecek listenizi.
 
– Çok fazla kıyafet götürmek yerine oradan alacaklarınıza da yer bırakarak hazırlanın.
 
– Güneş kreminizi ulaşabileceğiniz en kolay yere koyun.
 
– Bagaj limitinizi öğrenin ve aşmayacak şekilde hazırlanın.
 
– Tüm biletlerinizi ve evraklarınızı güvenli bir bölmede, bir arada tutun.
 

5-Son Kontroller 

 
Evle ilgili kontrollerinizi yapın (doğalgaz, pencere kontrolü vs.) Anahtarınızı ve cüzdanınızı kontrol edin. Ve her şeyin tam olduğundan emin olduktan sonra huzur içinde ilk adımınızı atın özgürlüğünüze doğru. 
 

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL