Trafik Cezası Kesildiğini Nasıl Anlarsınız?

Kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası yaptırmanın gerekliliği ve öneminin üzerinde de durduğumuz gibi ülkemizde ve dünyada gün geçtikçe motorlu taşıt kullanımının artmasına bağlı olarak trafik kazaları ile beraber trafik cezaları da artış gösterdi.

Aracınıza ait bir trafik cezası var mı? Hemen araç borç sorgulama sayfasından kolayca öğrenin.

Trafiğe çıkan bilinçsiz sürücülerin artması ve yürürlüğe girmiş olan trafik cezalarının da sürücüler tarafından bilinmemesi bu durumu açıklıyor aslında. Birçok sürücü; alkollü araç kullanma, hatalı sollama, hız limitini aşma, trafikte yapılmaması gereken hareketler gibi nedenlerle ceza gerektirecek hatalar yapıyor. 

Günümüzde trafik cezaları ile artan trafik kazalarının önüne geçilmesi amaçlanmış ve kesin sınırlar ile belirlenmiştir. Bilinçsiz ve kural tanımaz sürücülerin birçok cezası olabilmektedir. 

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Ancak günümüzde her geçen gün gelişim gösteren teknoloji  sayesinde; aracınızın sigorta ya da zorunlu trafik sigortası poliçesine sahip olup olmadığınız trafik polisleri tarafından görülebilmekte, trafik cezaları da dahil birçok işlem yapılabilmektedir.

Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığı ile oluşturulan online sistemler ile trafik cezalarının sorgulanması yapılabilmekte, cezanızın olup olmadığı sorgulanabilmektedir. Bu işlem için yapılması gereken internet erişimi ile bu platforma girip aracınızın gelir vergi gelirlerini ve trafik cezalarını sorgulamak.

Aracınızın plaka ve diğer bilgileri ile sisteme girebilir, trafik cezanızın olup olmadığını kolaylıkla görebilirsiniz. Üstelik yeni uygulamalar ile trafik cezalarını 15 gün içerisinde ödediğiniz taktirde cezanın %25 kadar indirimle cezanızı ödeyebilirsiniz.

Trafik cezaları ile birlikte bir de olası kaza anında daha fazla maliyete girmemek için zorunlu trafik sigortanızı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Sigortam.net ile zorunlu trafik sigortası yaptırmak için zaman kaybetmeyin, trafik sigorta sorgulaması ile bilgilerinize kolayca ulaşın. 

Dilerseniz  7/24 hizmet sunan  444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayarak zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, avantajlı fiyatlarla sigortalanabilirsiniz.

Müşteri Yorumları