Trafik Cezası Kesme Yetkisi Genişletildi

Trafik cezası kesme yetkisi artık yalnızca trafik polislerine ait olmayacak. Emniyet, yaptığı yeni düzenleme ile merkez teşkilatında görevli memurlara da trafik cezası kesme yetkisi verdi.

Polis memurları MOBESE aracılığı ile emniyet kemeri takmama, aşırı hız, kırmızı ışıkta geçme gibi elektronik olarak denetlenebilen ihlallerde trafik cezası yazacak. Farklı birimlere ait polis memurları, Trafik Eğitim ve Araştırma Vakfı tarafından tabi tutulacakları eğitim sonrası trafik cezası kesme yetkisine sahip olacak.

Plakanıza kesilmiş bir ceza olup olmadığını öğrenmek için hemen plakadan trafik cezası sorgulama sayfasını ziyaret edin.

Emniyet hizmetlerinde görevli personele söz konusu yetki, Karayolları Trafik Kanunu’nun 6. maddesine istinaden verilecek. Trafik cezası kesme yetkisi almak isteyen personel, Trafik Eğitim ve Araştırma Vakfı’na başvuruda bulunacak. Burada alınacak eğitimin ardından verilecek görev belgesi ile trafik cezası kesme yetkisi verilecek. Görev belgesi bulunan personel, karşılaştığı trafik kural ihlallerinde ceza kesecek, ceza tutanağı aynı gün trafik şubesine yollanacak. Trafik şubesi bu cezaları posta yolu ile sürücülere iletecek.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

İl emniyet müdürlüklerinde görevli personelin bir yıldır uyguluyor olduğu bu sistem, yeni düzenleme ile birlikte merkez teşkilatı personelini de kapsar hale geldi.

Kasko sigortası için en iyi sigorta fiyatları Sigortam.net’te. Hemen sigorta sorgulama yaparak en iyi kasko fiyatları ve seçeneklerine ulaşın, araç kasko sorgulama ile anlaşmalı sigorta şirketleri tarafından verilen kasko tekliflerini görün, size en uygun kasko sigortasını seçin. Sigorta ile ilgili soru ve sorunlarınız için www.sigortam.net internet adresi veya 444 24 00 Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 destek alın.

Müşteri Yorumları