Trafik Sigortası Manevi Tazminat Öder mi?

Trafik sigortası Türkiye sınırları içerisinde olan her motorlu taşıtın yaptırması zorunlu olan bir sigortadır. Karşı tarafın ve 3. şahısların bedeni ve maddi hasarlarını güvence altına alan zorunlu trafik sigortası suçlu tarafın kim olduğuna bakmaksızın hasarı karşılar.

Bu sigorta maddi hasarları teminat altına alır. Talep edilen manevi tazminatlar ödenmez. Kazadan dolayı kişide oluşan üzüntü, endişe, korku vs. durumlar para ile ölçülemez ve sigortanın tazmini kapsamında yer almaz.

İnternetten Teklif Alın!

2 dakikada 20 sigorta şirketinin tekliflerini karşılaştırın, anında satın alın.

Trafik sigortası, kazada suçlu olan tarafı maddi açıdan da korumuş olur. Karşı tarafa verdiği zararı araç sahibi yerine sigorta karşılar. Trafik sigortası yaptırmayan araçlar trafik şube otoparkına çekilme durumunda kalırlar. Tekrar trafiğe çıkma süreci ise maddi ve manevi yorucu geçer.

En uygun trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net üzerinden 2 dakikada ulaşın. Hemen trafik sigorta sorgulama yapın, bütçenize ve ihityacınıza en uygun sigortayı satın alın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 sigorta uzmanlarımıza ulaşarak, sigortanızı yaptırın.

Müşteri Yorumları