Yeni Araç | Trafik Sigortası Fiyatları | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Aracımı Almadan Önce Trafik Sigortası Fiyatını Öğrenebilir miyim?

2012 yılı itibariyle yeni model sıfır araç uygulaması değiştirildi. Resmi Gazete’de yayınlanan tebliğe göre artık sıfır araçların model yılı değişimi Ağustos ayında değil her yıl 01 Ocak tarihinde gerçekleşecek. Sadece 01 Ocak – 31 Aralık 2013 tarihleri arasında üretilen veya ithal edilenler 2013 model sıfır araç olarak kabul edilecek.

 
Yeni satın alınan aracın hem trafiğe çıkabilmesi için hem de ruhsatının düzenlebilmesi için trafik sigortası düzenlenmiş olması gerekmektedir. Sıfır araçlar için düzenlenecek olan yeni poliçeler EGM kontrolüne ihtiyaç duyulmaması sebebiyle araç ruhsatı olmadan hazırlanabilmektedir.
 
Zorunlu trafik sigortası, herhangi bir hasar gerçekleşmesi durumunda kişinin kendi aracının değil, 3. Kişilerin zararının telafi edilmesi için her araç sahibinin yaptırması zorunlu olan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası olmayan bir aracın trafiğe çıkması Karayolları Trafik Kanunu’na göre yasaktır. 1 yıllık yapılan trafik sigortasının, her yıl düzenli yenilemesinin yapılması gereklidir.
 
Sahip olmak istediğiniz sıfır aracın trafik sigortası fiyatına, plakasını bilmeseniz de satın almadan önce Sigortam.net’ten trafik sigortası sorgulaması yaparak ulaşabilirsiniz. Ancak trafik sigortası poliçesini satın almak için için aracınızı da satın
almış olmanız gerekmektedir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Yeni alacağınız aracı seçtiğinizde aracınızın trafik sigortasını mutlaka yaptırın. Ayrıca trafikte daha güvenli sürüş için kasko sigortasını da yaptırmayı ihmal etmeyin. Size özel, en uygun fiyatlı araç sigortası için Sigortam.net internet adresinden veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı’ndan 7/24 bize ulaşın.

Benzer İçerikler

Trafik Sigortası ve Egzoz Gazı Denetimlerinde Ceza Yağıyor!

Trafik sigortasını yaptırmayan sürücüler gibi egzoz gazı emisyonuna dikkat etmeyen sürücüler de maddi  yaptırımlarla karşılaşmaya devam ediyor.

Devamını Oku

Trafik Sigortası Basamak Hesaplama

Hasarsızlık indirimi için belirleyici olan trafik sigortası poliçe basamak sorgulama ile gelecek dönemdeki trafik sigortası primleriniz hakkında tahminde bulunabilirsiniz.

Devamını Oku

Sürücüler için Sigorta Bilgi Merkezi (SBM) ve SBM’den Trafik Sigortası Poliçe Sorgulama Rehberi

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi (SBM), başta trafik sigortası sorgulama olmak üzere vatandaşlara poliçelerine online olarak ulaşarak, poliçe detaylarını kolayca öğrenme imkanı sunuyor.

Devamını Oku