2014 Trafik Cezaları Yaptırımları

2014 yılı ile beraber trafik kuralları ile ilgili yasaların cezai uygulamaları da oldukça artış gösterdi ve trafik cezaları konusunda oldukça geniş düzenlemeler yapıldı. 

Sürücülerin ve denetiminin arttırılması yanında cezai yaptırımlarla caydırıcılığı arttırıldı. Yeni trafik kurallarının yürürlüğe girmesi hemen hemen trafik cezalarının hepsinde artış meydana getirdi ve ceza miktarları önemli oranlarda arttı. 

2014 yılında uygulanan trafik cezalarını öğrenerek, trafik kurallarına  uyarken daha dikkatli davranın.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

2014 Trafik Cezaları ile İlgili Yenilikler Neler?
 

 • Trafik işaretleri ve levhalarını engelleyecek direk dikmek, levha sökmek gibi eylemlerde bulunmanın cezaları 2013 trafik cezaları oranına göre 10 katına arttırıldı.
   
 • Cezai işlemler dışında yer alan işlemler dışında önemli derece bir artış söz konusu olmasa da her cezada artış olmuştur.
   
 • Cezai yaptırımı olan ve kullanılmaması onarılmaz kazalara sebep olan emniyet kemerini kullanmamanın zaten cezai yaptırımı vardı ancak emniyet kemeri kullanmayan yolcu ve sürücülere kesilen ceza ücreti daha caydırıcı olması sağlanmak amacıyla arttırıldı.
   
 • Hız sınırını %10’dan %30’a kadar aşmak ile ilgili ve hız sınırını %30’dan fazla aşmak ile alakalı olan cezalarda artış söz konusudur. 
   
 • 2014 yılı itibari ile ilgili yürürlüğe giren yasal kararlarla trafik cezalarında hem içerik hem de miktar olarak değişim olmuştur. 

Özellikle kış aylarındaki en önemli sorun ve kazaların en büyük nedeni olan konu kar lastikleridir. Sürücülerin genellikle kar lastiği olmadan trafiğe çıkması sebebiyle kış aylrında kazalar artış göstermektedir. Bunun önüne geçebilmek ve kazar riskini atlatabilmek için kar lastiği olmayan sürücülere cezai yaptırım ugulanmaya başlandı.

Hem bütçenizi hem kendinizi tehlikeye atmamak için trafik kurallarını uyun ve zorunlu trafik sigortasıkasko sigortası gibi araç sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin.

Sigortam.net'ten trafik sigorta sorgulama yapın bütçenize en uygun sigorta teklifi ile 2014 trafik sigortası fiyatları listesine 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi trafik sigortası  ile ilgili bilgi alın.

Benzer İçerikler