444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2014 Trafik Sigortası

21 Ağustos 2014

Trafik sigortası ülkemizde araç sahiplerinin yaptırmak zorunda olduğu bir sigortadır. Yaptırmayanların araçları trafik şube otoparkına çekilir ve tekrar trafiğe dönmek için uzun prosedürler gerektirir, maddi ve manevi yorucu bir süreci içerir.

Zorunlu trafik sigortası zorunlu olmasının dışında bütçenizi de koruyan bir sigortadır. Herhangi bir kazaya karışmanız halinde suçlu bile olsanız karşınızdaki ve 3.kişilerde meydana gelen maddi hasarları sizin yerinize sigorta karşılar.

2014 trafik sigortası teminatları araç sahibini maddi ve manevi açıdan rahat ettirir, cebinden fazla para çıkmasını önler ya da hiç çıkmamasını sağlarken, manevi olarak da kafanızın rahat olmasını sağlar.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Trafik Sigortası Teminatları
 

 • Kişi Başı Vefat ve Tedavi Teminatı: Kaza durumunda hasarın oluşması sonucu her kişinin vefat ve tedavi masrafları karşılanır.
   
 • Kaza Başına Vefat ve Tedavi Teminatı: Hasarla sonuçlanan kazalardaki tüm kişilerin vefat ve tedavi masraflarını teminat altına alır.
   
 • Araç ve Kaza Başına Maddi Hasar Teminatı: Kaza sonucu hasarın meydana gelmesi halinde karşı tarafta oluşan maddi zararları güvence altına alır.

1 Ocak 2014 tarihinden itibaren zorunlu trafik sigortasında önemli değişiklikler yapıldı.

2014 Trafik Sigortası Değişiklikleri
 

 • Yeni trafik yasası ile trafik sigortasında tam serbest döneme geçildi. Peki nedir mi bu tam serbest dönem? Eski uygulamada trafik sigortası fiyatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenirken yeni yasa sonrası artık sigorta şirketleri tarafından belirleniyor.
   
 • Trafik sigortası prim arttırım ve indirim oranları da sigorta şirketleri tarafından serbestçe belirleniyor. Şirketler çok fazla hasar yapan sürücüye daha yüksek prim arttırımı yaparken, hasarı olmayan sürücülere indirim yapabiliyor. Sadece şirketler, belirledikleri bu oranları neye göre uyguladıklarını Hazine Müsteşarlığı’na bildirmek zorunda olacak.
   
 • Sigorta şirketleri belirledikler primleri eskiden günlük olarak değiştirirken, artık aylık olarak belirliyor. Belirlediği primleri ise mutlaka sitesinde belirtmek zorunda. Sigorta almak isteyen kişiler sigorta şirketlerinin internet sitesinde poliçe sorgulama ekranını görmek zorunda.

2014 zorunlu trafik sigortası fiyatları gözünüzü korkutmasın. Sigortam.net’ten trafik sigortası sorgulaması yaparak sadece 2 dakikada en uygun zorunlu trafik sigortası fiyatlarına ulaşmanız mümkün. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan da 7/24 sigorta satın alın.

  


Okumaya Devam Edin

Sigortam.net'ten Trafik Sigortası Almanın Avantajları

16 Haziran 2010 Çarşamba

Online sigortacılığın lider kuruluşu Sigortam.net'te zorunlu trafik sigortası yaptırmak hem çok kolay, hem de çok hesaplı. Sigortam.net'in avantajı dünyası

Niçin Zorunlu Trafik Sigortası Yaptırmalısınız?

17 Haziran 2010 Perşembe

Trafik sigortası, her araç sahibi tarafından yaptırılması zorunlu olan, hasar anında karşı tarafa verilebilecek bedeni ve maddi zararları güvence altına alan bir poliçedir.

Trafik Sigortası Genel Şartları Nelerdir?

23 Haziran 2010 Çarşamba

Trafik Sigortası Genel Şartları olarak da bilinen Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortası Genel Şartları, zorunlu trafik sigortası kapsamı, hasar durumunda sorumluluk, tazminat gibi konuları içerir.