2014 Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası Türkiye’de her araç sahibinin yaptırması zorunlu olan bir araç sigortası çeşididir. Zorunlu olmasına rağmen bu sigortayı yaptırmadan trafiğe çıkan araç sahipleri para cezası ödemek durumunda kalır. Ayrıca aracı da trafik şube otoparkına çekilir. Araç uzun bir süre trafiğe çıkamaz ve araç sahibi otoparkta kaldığı süre boyunca para öder. Bu nedenle zorunlu trafik sigortası yaptırmayı ihmal etmemeli ve poliçe yenilemeleri zamanında yapılmalıdır.

Zorunlu trafik sigortası aynı zamanda sürücünün maddi açıdan korunmasını da sağlar. Çünkü trafik sigortası, kazaya karışan sürücü suçlu olsun ya da olmasın karşı tarafta ve 3. şahıslarda meydana gelen hasarları teminat altına alan bir sigortadır. Böylece sürücünün cebinden çıkacak olan hasar ödemesi trafik sigortası tarafından karşılanır.

Trafik sigortasının limit ve teminatları Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlendiği için standarttır. Zorunlu trafik sigortası fiyatları ve ödeme koşulları ise sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

2014 zorunlu trafik sigortası fiyatlarını etkileyen belli başlı kriterler vardır:

  • Aracın bulunduğu il; sigorta yapılacak aracın trafiğin yoğun olduğu ve trafik kazalarının sık yaşandığı yerlerde bulunması sigorta fiyatlarını da yükseltecektir. Çünkü aracın kaza yapma ihtimali fazla olacaktır.
  • Aracın yaşı; araç eski bir modelse arızalanma, kaza yapma olasılığı daha fazladır. Bu nedenle sigorta fiyatı da yüksek olacaktır.
  • Aracın markası; aracın pahalı bir marka ve model olması, kaza durumunda ödenecek tazminatı da arttıracağı için sigorta fiyatı da yüksek olacaktır.
  • Aracın kullanım tarzı; aracın hususi ya da ticari olarak kullanılmasına göre sigorta fiyatları değişmektedir. Ticari araçların sigorta fiyatları daha yüksektir.
  • Poliçe yenilemesi; eski trafik poliçesinin zamanında yenilip yenilenmesi de sigorta fiyatlarını etkileyen kriterler arasındadır. Poliçenizin yenilenme gününü unutuyorsanız üzülmeyin, poliçe vade hatırlatma formumuzu doldurun biz size hatırlatalım. Bir de bu ayrıntıyı aklınızda tutmak zorunda kalmayın.
  • Aracınızın 2014 trafik sigortası fiyatlarını merak ediyorsanız hemen Sigortam.net’ten trafik sigortası sorgulaması yapın en uygun araç trafik sigortası fiyatlarına 2 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı 7/24 arayın, sigortanızı telefonda yaptırın.

Benzer İçerikler