2015 Araç Sigortalarında Avantaj Çok!

Her yıl farklı alanlarda yaşanan gelişmelere, yeniliklere tanık oluyoruz. Sigorta sektörü de gelişimin en fazla olduğu alanlardan biri. 

Sigortadaki yeniliklerin bir kısmı devlet tarafından yapılırken, bir kısmı özel kurumlar tarafından yürütülüyor. Sigorta şirketleri farklı sigorta türlerindeki ürünlerinde faaliyetlerini sürdürmeye devam ediyor, yeni kampanyalarıyla sektörün canlanmasına büyük katkı sağlıyor. Geçen yılın sigorta verilerine bakıldığında, son 4 yılın en büyük gelişmesi yaşandığı görülüyor.

Sigorta şirketlerinin farklı uygulmalarının da etkisi ile 2015 sigorta çalışmalarından beklenenler büyük. Sigorta sektöründe en çok ses getiren sigorta türleri kasko ve trafik sigortasının ilk gelişmelerini sizin için sıraladık.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

2015 Trafik Sigortası Gelişmeleri

Zorunlu trafik sigortaları ile ilgili olarak 2015 yılında uygulanmaya konması beklenen en büyük değişiklik hasar ödemeleriyle ilgili. Doğrudan tazmin sistemi olarak geçen yeni uygulamayla hedef, sorumluluğu olmadığı halde hasar gören araç sahibinin mağduriyetini sonlandırabilmek. Bu sistemle trafik sigortalarındaki sorunların yüksek oranda çözüleceği düşünülüyor. Normal şartlarda; kazada kusuru bulunmayan taraf, hasarına neden olan kişinin trafik sigortasını yapan kurumla iletişime geçiyor ve hasarının karşılanması talebinde bulunuyor.2015 trafik sigortalarında uygulanmaya konulması beklenen bu sistemle birlikte bir çeşit zorunluluk olan bu durum ortadan kalkacak.

Peki, mağdur olan taraf bu durumda kiminle iletişime geçecek. Mağdur olan araç sürücüsü, doğrudan doğruya sigorta şirketiyle iletişime geçecek. Böylece zarar gören araç sahibinin zararları daha kısa sürede ödenebilirken, zaman kayıpları ortadan kalkacak. Yeni uygulamanın 2015 yılı içerisinde devreye girmesi konuşuluyor ancak netleşmiş değil. 

Kasko gibi trafik sigortasında da uygulanan hasarsızlık indiriminin oranlarıyla ilgili güncellemeler 2014 yılında yapılmış, sınırlamalar kaldırılmıştı. Geçmiş uygulamalarda trafik sigortalarında en fazla %20’yi bulan hasarsızlık indirimleri günümüzde serbest şekilde belirlenebiliyor. Böylece trafik sigortası hasarsızlık indirimleri de %70’i bulabiliyor.

2015 Kasko Sigortası Gelişmeleri

Kasko sigortasında esneklik payının daha fazla olması nedeniyle 2015 kasko ürünlerinden beklenti büyük. 2013 yılında tek tip olan kaskoların; kasko, dar kasko, genişletilmiş kasko ve tam kasko şeklinde çeşitlere ayrılması da bu beklentileri pekiştiren bir durum. Özellikle anlaşmalı servis ağlarının genişletilmesi ile ilgili durumlar var.

Siz de her geçen gün daha da avantajlı hale gelen araç sigortalarınızı yaptırmayı ihmal etmeyin. Araç sigortalarında en uygun fiyatlar için Sigortam.net üzerinde araç sigorta hesaplaması yapın. Telefon desteğine ihtiyaç duymanız halinde 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın!

Benzer İçerikler