444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2015 MTV 2.Taksit Ödemesi Ne Zaman Başlıyor?

25 Haziran 2015

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’nin 2. taksit ödemeleri Temmuz ayında başlıyor. 1 Temmuz 2015’te başlayacak olan MTV’nin 2. taksit ödemeleri 31 Temmuz 2015 tarihinde sona erecek. Bu tarihe kadar ödemelerini yapmayanların vergi borcuna ise faiz işlemeye başlayacak. 

Yeni yılın ilk ayında ödemeleri başlayan ancak Ocak ayının son gününün hafta sonuna denk gelmesi nedeniyle Şubat ayına kadar sarkan MTV’nin, ikinci taksitinin ödemeleri ise Temmuz ayında başlayacak.

MTV Ödemesi Gecikirse Ne Olur?

MTV ödemesinin gecikmesi durumunda var olan borca faiz işlemeye başlar. Bu gecikmenin uzun süre devam etmesi durumunda Maliye Bakanlığı tarafından araç sahibine uyarıda bulunulur, borcun yine ödenmemesi durumunda ise haciz işlemleri başlatılır. MTV Sorgulama aracını kullanarak ödemeniz gereken vergi tutarını kolayca öğrenebilirsiniz. 

 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

MTV Ödemeleri Nereye Yapılır?

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesi tüm vergi dairelerinin veznelerinden, Gelir İdaresi Başkanlığı’nın online ödeme sayfasından veya banka şubeleri ve bankaların internet bankacılığı hizmeti üzerinden yapılabiliyor. 

MTV Ödemesi Anlaşmalı Kredi Kartları ve Kampanyalar

Akbank

1-31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi'ni Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil, Akbank ATM’leri, Akbank Telefon Şubesi, Akbank Şubeleri veya www.gib.gov.tr üzerinden Axess ile ödeyenler, 300 TL üzeri işlemlerde 3 taksit fırsatından yararlanabilecekler. Kampanyaya katılanlar ayrıca Digicom www.erhascrm.com internet sitesinde yer alan Conti, Pioneer, Roadstar ve Sharp ürünlerinde %40'a varan indirim fırsatı yakalayacaklar. Kampanyadan tüm Axess, Wings, Free, Axess KOBİ, Axess Business, Wings Business, Bank’O Card Axess sahipleri faydalanabilecek.

Garanti Bankası

Garanti Bankası MTV ödemelerinde 3 taksit imkanı sunduğu gibi futbol tutkunlarına da bir sürprizi var. 1 - 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında Motorlu Taşıt Vergisi ödemesini garanti.com.tr Hızlı Ödemeler alanından, İnternet Şubesi, Cep Şubesi, Paramatikler (kartlı-kartsız menü) ve 444 0 333 Alo Garanti’den yapanlar, Digiturk Play Süper Lig Taraftar Paketi'ne 199 TL'ye sahip olabilecekler. Kampanyadan tüm Garanti Bonuslar, Bonus Flexi, Bonus Genç, Money Bonus, Flexi, Miles&Smiles kredi kartları, AMEX, Bonus AMEX, Bonus Business, Miles&Smiles Business, Filo Card, EASY, Amex Business, Şeker Bonus, ING Bonus, Burgan Bonus, ABank Bonus ve Tekstilbank Bonus sahipleri yararlanabilecek. 

Halkbank

Halkbank Paraf Card sahipleri Motorlu Taşitlar Vergisi’nde 1 Temmuz- 09 Ağustos 2015 tarihleri arasında  gib.gov.tr’ den yapacakları ödemelerde 500 TL’ye kadar 3, 500 TL ve üstü ödemelerinde ise 5 taksit fırsatından yararlanabilecekler. Kampanyaya katılanları ayrıca Onur Air üzerinden alacakları uçak biletlerinde %30 indirim bekliyor. 

İş Bankası

​İş Bankası Maximum Kart sahipleri www.isbank.com.tr veya İşCep uygulaması üzerinden ya da www.gib.gov.tr’den 1 - 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapacakları Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerinde 3 taksit fırsatından yararlanabilecek.Ayrıca 1 - 31 Temmuz 2015 tarihine kadar belirtilen kanallar üzerinden toplamda 450 TL ve üzeri Motorlu Taşıtlar Vergisini ödeyenler, ödemelerini gerçekleştirdikten sonra, Maximum anlaşmalı Petrol Ofisi istasyonlarından tek seferde yapacakları 100 TL ve üzeri akaryakıt alışverişi üzerinden, yine PO istasyonlarında kullanılabilecekleri 10 TL MaxiPuan kazanabilecekler.

Yapı Kredi

1 – 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında 100 TL ve üzeri MTV ödemelerini www.gib.gov.tr, www.yapikredi.com.tr adresinden veya Yapı Kredi İnternet Şubesi ve Yapı Kredi Mobil şube üzerinden Worldcard ile yapacak kişiler 3 taksit fırsatından yararlanabilecekleri gibi,SONAX Hybrid Boya Koruma Paketi'ne 360 TL yerine 180 TL, Euromaster'dan klima gazı dolumu fırsatına ise 49 TL'ye sahip olabilecekler. Kampanyadan tüm Yapı Kredi kredi kartları, Albaraka ve Anadolubank Worldcard sahipleri yararlanabilek.

Finansbank

1-31 Temmuz 2015 arasında CardFinans kredi kartıyla www.vergikolay.com.tr, www.gib.gov.tr, İnternet/Cep Şubesi veya Finansbank Şubeleri üzerinden Motorlu Taşıt Vergisi ödemesi yapacak CardFinans sahipleri 4 taksit fırsatından yararlanabilecek.

TEB

01.07.2015 - 31.07.2015 tarihleri arasında TEB Bonus Card, TEB Worldcard veya CEPTETEB Kredi Kartı ile CEPTETEB İnternet Şubesi veya gib.gov.tr'den MTV ödemesi yapacak TEB'liler 6 taksit fırsatından yararlanabiecekler. Kampanyaya katılmak için ödeme yapmadan önce bankada kayıtlı cep telefonundan MTV yazıp 4616’ya SMS göndermeniz gerekiyor.

Vakıfbank

100 TL ve üzeri Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemesini 1 – 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında www.gib.gov.tr üzerinden Vakıfbank Worldcard ile yapmak isteyenler 3 taksit fırsatından yararlanabilecekleri gibi, bu tarihler arasında ödenen trafik cezalarında da yine 3 taksit avatajını kullanabilecekler.

Ziraat Bankası

1 – 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında MTV ödemesini  Maximum özellikli Ziraat kredi kartları ile yapacaklar, 250 TL’ye kadar olan ödemelerinde 3, 250 TL ve üstü ödemelerinde ise 5 taksit fırsatından yararlanabilecekler. 75 TL ve altı işlemlerde ise taksit seçeneği bulunmuyor. Ödemelerinizi www.gib.gov.tr, Ziraat İnternet Şubesi ve ATM’lerinden yapabilirsiniz.

Denizbank

Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerini Deniz Bank kredi kartı ile ödeyenler ise 6 taksit fırsatından yararlanabilecekler. DenizBank Şubeleri, AçıkDeniz İnternet Bankacılığı, 444 08 800 veya www.gib.gov.tr üzerinden 1 – 31 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak MTV ödemelerinizi 6 taksit halinde ödeyebilirsiniz. Kampanyaya Netcard’lar ve sanal Bonus Card’lar da dahil. 

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nin dışında aracınızın trafik sigortası ve kasko gibi ihtiyaçları için online teklif almak istiyorsanız ise hemen Sigortam.net’i ziyaret edin ya da 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattı'nı arayın.


Okumaya Devam Edin

Fazla MTV Ödemiş Olabilirsiniz

18 Temmuz 2013 Perşembe
2005 yılından sonraki MTV ödemelerinizi “indirimli MTV” kapsamında yapmamışsanız, fazla ödeme yapmış olabilirsiniz. 1800 cc ve 4 yaş üstü bir araç için aradaki fark 629 TL.

MTV Hesaplaması Nasıl Yapılır?

17 Temmuz 2014 Perşembe

Motorlu kara taşıtları ve motorlu deniz taşıtlarının her yıl 2 kere ödediği motorlu taşıtlar vergisini, MTV hesaplaması yaparak indirimli ödemek mümkün ama nasıl?

MTV Ödemesi Geciktirilirse Ne Olur?

15 Ocak 2015 Perşembe

MTV ödemeleri, gecikmeli olarak yapılabiliyor ancak gecikme nedeniyle MTV ödemesi faizli olarak gerçekleşiyor.