2015 Trafik Sigortasında Avantajlar

Her yıl düzenli olarak takip edilerek yenilenmesi gereken zorunlu trafik sigortası, ihmale gelmez. Ertelenmesi veya ihmali normal poliçe tutarından daha yüksek bir maliyete neden olur. Trafik sigortasının yapılmamış olduğu kaza anında veya polis çevirmelerinde çok kolay bir şekilde anlaşılabilir. Hangi durumda olursa olsun tespit edilen sigortasız araç, trafikten men edilir. 

Yapılmaması halinde büyük dezavantajlar içeren trafik sigortası, kazada sorumluluğu bulunmayan tarafa karşı bir güvence verir ve sürücülerin daha dikkatli davranmasını tetikler.

Ancak her sigorta türünde olduğu trafik sigortasında da bir takım sorunlar yaşanabiliyor, hasar ödemeleri gecikebiliyordu. Bu nedenle hem kazanın tarafları hem de sigortalı ve sigorta şirketi arasında gerginlikler olabiliyordu.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

2015 yılına girişle birlikte sigorta sektöründe de pek çok değişim yaşandı. Bu değişimlerden en çok nasibini alan sigortalardan biri de trafik sigortası oldu. 

2015 Zorunlu Trafik Sigortasında Avantajlar

2015 trafik sigortalarındaki en büyük avantaj doğrudan tazmin sistemi oldu. Bu sistemle birlikte iki araçlı kaza oluştuğunda suçsuz olan taraf, diğer tarafın sigorta firması ile irtibat kurmak zorunda kalmayacak, kasko kapsamındaki hasarlarda olduğu gibi sürücü sigorta şirketi ile iletişim içerisinde olacak. Hasar sebebi ile zor durumda kalan sürücü bir de karşı tarafın sigorta şirketi ile bağlantı kurmak durumunda kalmayacak. Doğrudan tazmin sistemi ile amaç; kazada kusuru bulunmayan tarafın mağduriyetinin önüne geçmek.  

2015 zorunlu trafik sigortalarında yaşanan bir diğer değişim indirimli trafik sigortasına olanak sağlayan hasarsızlık indirimiyle ilgili. Eskiden trafik sigortalarındaki hasarsızlık indiriminin bir sınırı vardı, 2014 yılındaki yeni uygulamayla birlikte trafik sigortasında da hasarsızlık indirim oranında yükselmeler başlamıştı. 2015 yılında da hasarsızlık indirimi oranlarında artış yaşanması bekleniyor.

Güvenli sürüşü pekiştirmek adına trafik cezalarının yaptırımlarında da bir artış söz konusu. Alkollü araç kullanma, kırmızı ışığı ihlal etme bu cezalardan sadece birkaç tanesi. 2015 trafik cezaları ve yaptırımlarıyla ilgili detaylı bilgi için "2015 Trafik Cezaları Yaptırımları" başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Her geçen gün daha da avantajlı hale gelen trafik sigortanızda fark yaratmak ve en uygun 2015 trafik sigortası fiyatları için Sigortam.net'e gelerek poliçe sorgulaması yapın. Dilerseniz de 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın.

Benzer İçerikler