2015 Trafik Sigortası Fiyatları

Trafik sigortası en başta ülkemizde trafiğe çıkan tüm araçlar için yaptırılması zorunlu olan bir sigortadır. Diyelim ki yaptırılmadı, trafik kontrollerinde, kaza durumunda ya da teknolojinin hızla ilerlediği düşünüldüğünde online sistemler aracılığıyla bunun öğrenilmesi hiç de zor olmayacaktır.

2016 yılı trafik sigortası fiyatlarına ulaşmak için "Trafik Sigortası Fiyatları 2016" sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bu araçlar yakalandığında ise araç sahipleri para cezasıyla karşılaşırlar. Daha kötüsü ise aracın trafikten uzun süre çekilecek olmasıdır. Araç çekildiği zaman diliminde trafik şube otoparkında bekletileceği için bu süre boyunca ödenmesi gereken otopark ücreti de araç sahibinin cebinden çıkacaktır.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Bu zorunluluk dışında trafik sigortası araç sahiplerinin cebini de düşünür. Trafik kazasında zarar gören tarafın hasar masraflarını karşılar. Bu durumda suçlu olan tarafın da trafik sigortası varsa masrafları ödemek durumunda kalmaz. 2015 trafik sigortası fiyatlarını etkileyen bazı özellikler vardır.

2015 Trafik Sigortası Fiyatlarını Belirleyenler
 

 • Aracın üretim senesi: Aracın üretildiği senenin üzerinden çok zaman geçmesi ya da yeni üretilmiş olması trafik sigortası fiyatlarını etkiler. 
   
 • Aracın markası/modeli: Aracın pahalı ya da daha uygun bir markanın modeli olması sigorta fiyatlarını farklılaştırır.
   
 • Aracın bulunduğu şehir: Aracın trafik yoğunluğu çok olan ya da az olan bir şehirde bulunması fiyatları değiştirir. 
   
 • Aracın ne amaçla kullanıldığı: Aracın hususi ya da ticari amaçla kullanılıyor olması zorunlu trafik sigortasını etkileyen kriterler arasındadır.
   
 • Ruhsat sahibinin yaşı/cinsiyeti: Ruhsat sahibinin kadın ya da erken oluşu, genç ya da orta yaşlı bir sürücü olması trafik sigortası fiyatlarını değiştiren özelliklerdendir. 
   
 • Hasarsızlık indirimi: Hasara karışmayan araç sahipleri genellikle tüm sigorta şirketlerinde mevcut olan hasarsızlık indirimine sahip olurlar.
   
 • Poliçe yenilemesi: Trafik sigortası bir yıllık düzenlenir. Bu süre sona erdiğinde mutlaka yenilenmesi gerekir. Araç sahibinin trafik sigortası poliçesini zamanında yenilemesi ya da yenilememesi trafik sigortası fiyatlarını etkiler.
   
 • Trafik sigortası yaptırmak için yakalanmayı ya da risk yaşamayı beklememeniz gerekir. Yani büyük masraflar yapmak durumunda kalmadan sigortanızı yaptırmanız önemlidir.

En uygun trafik sigortası fiyatları için araç sigorta hesaplama işlemini yapmanız gerekir. Bu işlem ile sizin için en uygun trafik sigortasına en uygun fiyatla ve kolayca sahip olursunuz. Kafanız ve bütçeniz rahat bir şekilde trafikte seyredersiniz.

Benzer İçerikler