2015 Yılında Zorunlu Trafik Sigortasında Neler Değişti?

Trafik sigortası zorunlu bir sigorta olsa da kazançları düşünüldüğünde son derece önemli sigortalardan biridir. Aslında zaten sigorta güvence demektir. Her türlü riske karşı sigorta branşları da çeşitlilik göstermektedir.

Hayattaki riskleri önleyemesek de en azından güvence yani sigorta satın alarak bu risklerin meydana getireceği hasarları en aza indirmek ya da yok etmek mümkündür.

Zorunlu trafik sigortası herhangi bir kazada siz suçlu olsanız da karşı tarafta ve 3. şahıslarda oluşan hasarları kapsam altına alır. Dolayısıyla 2015 zorunlu trafik sigortası yaptırmayı sadece zorunlu olduğu için değil trafikte güvenliği sağlamak için gerekli olduğundan yaptırmak gerekir.

2015 yılına girdiğimizde birçok şeyde olduğu gibi trafik sigortasında da değişiklikler yaşandı. Bu değişiklikler son derece önemli ve araç sahiplerini yakından ilgilendiriyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

2015 Yılı Zorunlu Trafik Sigortası Değişiklikleri Neler?

1. Doğrudan Tazmin Sistemi

Bu sisteme tam olarak geçiş tarihi belirtilmese de 2015 trafik sigortası değişiklikleri arasında yer alıyor. Sistemin kapsamı şu şekilde; 2 araçlı kazalarda artık mağdur olan taraf suçlu kişinin sigorta şirketi ile iletişime geçmek zorunda değil. Sadece kendi şirketini durumdan haberdar etmesi yeterli olacak. Bu değişiklik kazanın etkisiyle manevi üzüntü yaşayan kişi için oldukça kolaylık sağlayacak.

2. Trafik Sigortası Primleri

2015 yılında trafik cezalarına da zam geldi. Trafik cezalarına karşanlar artık daha fazla ödeme yapmanın yanı sıra, trafik sigortası poliçelerini de daha pahalı alacaklar. Hasarsızlık indirimleri de kaybolduğu için trafik sigortası primleri yüksek olacak. Konu ile ilgili “Trafik Cezaları 2015’te Zamlanıyor!” yazımızı inceleyebilirsiniz.

3. Trafik Sigortası Asgari Teminatları

Trafik sigortasının asgari teminatları arttı. Yani bu demek oluyor ki trafik sigortasının teminatları fazlalaştı ve artık kişiler daha fazla güvence altında olacak. Detaylı bilgiye “Trafik Sigortasının Asgari Teminatları Arttı!” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Trafik sigortası primleri bu kazançların yanında oldukça düşük kalacaktır. Ayrıca yaptırmadığınız için ceza almak ve arabanızın çekilmesi durumlarını da yaşamak zorunda kalacaksınız.

En uygun 2015 trafik sigortası fiyatları için zaman kaybetmeden zorunlu trafik sigortası sorgulaması yapın ya da 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı arayın 7/24 telefonda sigortanızı satın alın.

Benzer İçerikler