444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2016 Trafik Sigortası Cezası Ne Kadar Oldu?

28 Ocak 2016

Artan trafik sigortası fiyatları, 2016 yılının başında yüzbinlerce sürücünün poliçelerini yenilememesine neden oldu. Ancak zorunlu trafik sigortası poliçesini yaptırmayan sürücüleri 2016 yılında çok önemli cezalar bekliyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

İşte 2016 Trafik Sigortası Cezaları

2016 yılında trafik sigortası yaptırmamanın cezası 92 TL olarak belirlendi. Cezasını 15 gün içerisinde peşin ödeyen araç sahipleri ise %25 indirimden yararlanarak 69 TL ödeyecekler.

Aracınıza ait herhangi bir trafik cezası olup olmadığını " trafik cezası sorgulama " sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ancak trafik sigortası yaptırmamanın cezası bununla da sınırlı kalmıyor.

Trafik sigortasını zamanında yaptırmayan araç sahibinin, trafik sigortası basamağı "herhangi bir kaza yapmasa bile" sabit kalıyor ve araç sahibi bu nedenle trafik sigortası poliçesinde indirim şansını kaybediyor. 

Ayrıca poliçenin yaptırılmaması veya yenilenmemesi halinde, gecikme yaşanan her ay için %5 oranında gecikme cezası uygulanmakta.

Sigortası Olmayan Araç Trafikten Men Ediliyor

Trafik sigortasını yaptırmayan sürücüleri bekleyen bir diğer önemli tehlike ise, trafikten men edilme cezası. Buna göre sigortası bulunmayan araç, trafik ekiplerince tespit edilmesi halinde çekici yardımıyla oto parka götürülerek trafikten men edilir. Araç sahibi, aracın trafik sigortasını yaptırana kadar ise bu işlem devam eder. Araç sahibi, aracın men edilmesi dışında ayrıca, hem çekici ücreti, hem de aracın otoparkta kaldığı gün kadar, otopark ücreti ödemekle yükümlü olur.

En İyi Trafik Sigortası Fiyatları Sigortam.net’te

Artan trafik sigortası fiyatları sonrasında, poliçe yaptırmama kararı, araç sahipleri için çok daha büyük maddi zararın oluşmasına neden olmaktadır.

Aracınızın trafik sigortasını daha uygun bir fiyata yaptırmak istiyorsanız, siz de hemen 2.5 milyonu aşkın mutlu müşteri gibi, trafik sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak en iyi fiyat garantisi ile teklif alın.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.