2017 Trafik Sigortası Cezası Ne Kadar Oldu? | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

2017 Trafik Sigortası Cezası Ne Kadar Oldu?

Artan trafik sigortası fiyatları, 2017 yılının başında yüzbinlerce sürücünün poliçelerini yenilememesine neden oldu. Ancak zorunlu trafik sigortası poliçesini yaptırmayan sürücüleri 2017 yılında çok önemli cezalar bekliyor. 

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

İşte 2017 Trafik Sigortası Cezaları

2017 yılında trafik sigortası yaptırmamanın cezası Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı yeniden değerleme oranları göz önünde bulundurulduğunda 96 TL olması beklenmektedir. Cezasını 15 gün içerisinde peşin ödeyen araç sahipleri ise %25 indirimden yararlanarak 72 TL ödeyecekler.

Aracınıza ait herhangi bir trafik cezası olup olmadığını " trafik cezası sorgulama " sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.

Ancak trafik sigortası yaptırmamanın cezası bununla da sınırlı kalmıyor.

Trafik sigortasını zamanında yaptırmayan araç sahibinin, trafik sigortası basamağı "herhangi bir kaza yapmasa bile" sabit kalıyor ve araç sahibi bu nedenle trafik sigortası poliçesinde indirim şansını kaybediyor. 

Ayrıca poliçenin yaptırılmaması veya yenilenmemesi halinde, gecikme yaşanan her ay için %5 oranında gecikme cezası uygulanmakta.

Sigortası Olmayan Araç Trafikten Men Ediliyor

Trafik sigortasını yaptırmayan sürücüleri bekleyen bir diğer önemli tehlike ise, trafikten men edilme cezası. Buna göre sigortası bulunmayan araç, trafik ekiplerince tespit edilmesi halinde çekici yardımıyla oto parka götürülerek trafikten men edilir. Araç sahibi, aracın trafik sigortasını yaptırana kadar ise bu işlem devam eder. Araç sahibi, aracın men edilmesi dışında ayrıca, hem çekici ücreti, hem de aracın otoparkta kaldığı gün kadar, otopark ücreti ödemekle yükümlü olur.

En İyi Trafik Sigortası Fiyatları Sigortam.net’te

Artan trafik sigortası fiyatları sonrasında, poliçe yaptırmama kararı, araç sahipleri için çok daha büyük maddi zararın oluşmasına neden olmaktadır.

Aracınızın trafik sigortasını daha uygun bir fiyata yaptırmak istiyorsanız, siz de hemen 2.5 milyonu aşkın mutlu müşteri gibi, trafik sigortası hesaplama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak en iyi fiyat garantisi ile teklif alın.


Benzer İçerikler

Trafik Sigortasında Kademeli İndirim

Zorunlu trafik sigortası fiyatlarında özellikle 2013 yılında gerçekleşen artış, araç sahiplerinin tepkisini çekmişti. Sigorta şirketleri 2014’te sigorta fiyatlarında kademeli indirim uygulayacak.

Devamını Oku

ESP Türkiye’de Zorunlu Oldu!

Önemli güvenlik sistemlerinden biri olan ESP artık Türkiye'de zorunlu oldu ve üretilen yeni araçlar bu özelliği standart olarak içerisinde barındıracak.

Devamını Oku

Kaza Tespit Tutanağı Artık İnternette!

Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi internet sitesi yenilendi. Yenilenen sitede sektörel haberler, raporlar ve sigorta şirketleri tarafından girilen online kaza tespit tutanağı görüntülenebilecek.
 

Devamını Oku