2018 Trafik Sigortası Cezası

2018 trafik sigortası cezası ne kadar oldu? 2018 yılında zamlanan trafik cezalarından zorunlu trafik sigortası yaptırmamanın cezasınını öğrenmek için yazımızı okuyabilirsiniz.

Artan trafik sigortası fiyatları, 2018 yılının başında yüz binlerce sürücünün poliçelerini yenilememesine neden oldu. Ancak zorunlu trafik sigortası poliçesini yaptırmayan sürücüleri 2018 yılında çok önemli cezalar bekliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

2018 Trafik Sigortası Cezası

2018 Trafik Sigortası Cezası 2018 yılında trafik sigortası yaptırmamanın cezası Maliye Bakanlığı’nın açıkladığı yeniden değerleme oranları ile birlikte zamlanarak 108 TL oldu. Cezasını 15 gün içerisinde peşin ödeyen araç sahipleri ise %25 indirimden yararlanarak 81 TL ödeyecekler.

Aracınıza ait herhangi bir trafik cezası olup olmadığını ” trafik cezası sorgulama ” sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.

 

Ancak trafik sigortası yaptırmamanın cezası bununla da sınırlı kalmıyor. Trafik sigortasını zamanında yaptırmayan araç sahibinin, trafik sigortası basamağı “herhangi bir kaza yapmasa bile” sabit kalıyor ve araç sahibi bu nedenle trafik sigortası poliçesinde indirim şansını kaybediyor.

Ayrıca poliçenin yaptırılmaması veya yenilenmemesi halinde, gecikme yaşanan her ay için %5 oranında gecikme cezası uygulanmakta.

Sigortası Olmayan Araç Trafikten Men Ediliyor

Trafik sigortasını yaptırmayan sürücüleri bekleyen bir diğer önemli tehlike ise, trafikten men edilme cezası. Buna göre sigortası bulunmayan araç, trafik ekiplerince tespit edilmesi halinde çekici yardımıyla oto parka götürülerek trafikten men edilir. Araç sahibi, aracın trafik sigortasını yaptırana kadar ise bu işlem devam eder. Araç sahibi, aracın men edilmesi dışında ayrıca, hem çekici ücreti, hem de aracın otoparkta kaldığı gün kadar, otopark ücreti ödemekle yükümlü olur.

En İyi Trafik Sigortası Fiyatları Sigortam.net’te

Artan trafik sigortası fiyatları sonrasında, poliçe yaptırmama kararı, araç sahipleri için çok daha büyük maddi zararın oluşmasına neden olmaktadır. Zorunlu trafik sigortası yaptırmamak sadece para cezası değil zamanınızı alan birçok sıkıntıyı da beraberinde getiriyor. Bu nedenle trafik poliçenizi zamanında yaptırmanız büyük bir öneme sahip.

Aracınızın trafik sigortasını daha uygun bir fiyata yaptırmak istiyorsanız, Sigortam.net ile anlaşması olan sigorta şirketlerinin tekliflerini karşılaştırın, internet üzerinden 3 dakikada trafik poliçenize kavuşun! Trafik sigortası hesaplama veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak en iyi fiyat garantisi ile teklif alın.

Benzer İçerikler

2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları ve Yaptırımları 2018 Öne Çıkan Trafik Cezaları...ve YaptırımlarıTrafik cezalarının ödenmesi konusunda ise sürücülere önemli bir kolaylık sağlandı....Trafik cezası kesilen sürücüler, cezalarını ilk 15 gün içerisinde öderlerse tutar üzerinden %25'lik bir indirim...kazanıyorlar. Sürücülerin ceza tutarlarını ödeme gününü geciktirmeleri halinde ise %5'lik bir gecikme zammı eklenerek ceza...ağırlaştırılır. Siz de trafik cezanızın olup olmadığını öğrenerek en kısa zamanda ödemenizi yapın ve indirim seçeneğinden...yararlanın. Trafik cezası sorgulama işlemi nasıl yapılır öğrenmek istiyorsanız, Plakadan Araç Trafik Cezası Sorgulama Nasıl...Yapılır?
 içeriğini inceleyebilirsiniz.   [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"]

2018 Trafik Cezaları ile...İlgili Öne Çıkanlar

  • 2018 yılı için belirlenen trafik cezalarına...yüzde 14,47 oranında zam getirilerek, ceza tutarları yeniden hesaplandı.
  • 2018 için hazırlanan listede, en yüksek ceza...17.065 TL ile ruhsat çıkarmada usulsüzlük olarak belirlenirken, en düşük ceza ise 85 TL ile taşıma sınırı üzerinde yolcu alma...ihlali oldu.
  • Sürücülerin araç kullanırken en dikkat etmeleri gereken temel kurallar, 2018'de arttırılmış cezalarla...birlikte geldi. Ehliyetsiz araç kullananlar 2.018 TL , emniyet kemeri takmayanlar 108 TL ceza alacaklar.
  • Trafik işaretlerine...zarar vermek, yola çöp atmak ve trafiği engellemek gibi düzeni bozan ihlaller, 488 TL şeklinde cezalandırılarak güvenliğin...sağlanması ve düzenin bozulmaması amaçlandı
  • Hız sınırı ihlalleri için de yeni düzenlemelere gidildi. Belirlenen hız...sınırlarını %10'dan %30'a kadar aşmak 235 TL, %30'dan fazla aşmak ise 488 TL şeklinde belirlendi.
  • Alkollü araç kullanma...ihlaline ise kademe şeklinde cezalar öngörüldü. Alkollü araç kullanmanın 1. seferinde 1.002 TL, 2. seferinde 1.256 TL ve 3.defa...aynı kural ihlali gerçekleştirildiğinde 2.018 TL olarak belirlenen cezalar uygulandı. Artı olarak Alkolmetreye üflemeyi reddetme...halinde ise 2.869 TL bir ceza kesilerek zorluk çıkarma sıkıntısının da önünün alınması amaçlandı.
Hem bütçenizi...hem kendinizi tehlikeye atmamak için trafik kurallarını uyun ve zorunlu trafik...sigortasıkasko sigortası gibi araç...sigortası yaptırmayı ihmal etmeyin. Sigortam.net'ten trafik sigorta sorgulama yapın bütçenize en...uygun sigorta teklifi ile 2018 trafik sigortası...fiyatları listesine 3 dakikada ulaşın. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan 7/24 bilgi trafik...sigortası  ile ilgili bilgi alın.