444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Acentelerin Poliçe Düzenlerken Dikkat Etmeleri Gerekenler Neler?

01 Eylül 2010
sigortahaber.tv
 
Uygunsuz poliçeye ceza geliyor
 
Hazine Müsteşarlığı iletilen şikayet dilekçelerinden, bazı şirket veya aracılar tarafından trafik sigortası uygulamasında; yıl içerisinde bir veya birden fazla hasar yapmış olan araçlar için sürprimli fiyat yerine tescil tarihleri başta olmak üzere araç ve ruhsat bilgileri değiştirilmek suretiyle prim artırımı uygulanmaksızın poliçe üretildiğinin anlaşıldığını duyurdu. Sektör duyurusunda Trafik Sigortası poliçelerinin ilgili mevzuat ve özellikle Müsteşarlığın bağlı olduğu BakanlıkMakamından istihsal edilen Karayolları Motorlu Araçlar Zorunlu Mali Sorumluluk Sigortasında Tarife Uygulama Esasları hakkında Yönetmelik hükümlerine uygun olarak düzenlenmesi gereklidir denildi. Bu çerçevede, Trafik Sigortası poliçe tanziminde ilgili mevzuat hükümlerine uygun hareket edilmesi ve araç, kişi ve ruhsat bilgilerinin gerçeğe uygun poliçe düzenlenmesinin zorunlu olduğu, aksine hareketin sorumlular hakkında idari para cezası uygulanmasına neden olacağı, tekerrür etmesi halinde ilgili acentenin uygunluk belgesinin geri alınmasına kadar uzanacak önlemlere yol açacağı bildirildi.


Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN


Okumaya Devam Edin

İngiliz Sigorta Şirketi Kime Rekor Tazminat Ödedi?

12 Ekim 2010 Salı
İngiltere’de bir sigorta şirketinin trafik kazası sonucunda felç olan Chrissie Johnson’a rekor tazminat

Hazine'nin Yeni Duyurusu Ne?

15 Ekim 2010 Cuma
Hazine müsteşarlığı, Karayolları Araçlar ve Zorunlu Mali sorumluluk Sigortasında Eşzamanlı Poliçesi Düzenlenmesi hakkında bir duyuru yayımladı.

Kaza Geçiren Sigortalı Vatandaşa SGK Müjdesi

22 Kasım 2010 Pazartesi
Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Emin Zararsız, trafik kazası geçiren sigortalı vatandaşların her türlü sağlık giderini SGK'nın karşılayacağını söyledi.