444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Muayene Gecikme Cezası İndirimi İçin Son Gün Ne Zaman?

24 Haziran 2015

Kasım 2014’te yürürlüğe giren yasa ile araç muayene gecikme cezasını indirimli ödeme fırsatı, 30 Haziran 2015’te sona eriyor. Araç muayenesini geciktiren sürücüler bu tarihe kadar araçlarını muayeneye getirerek cezalarını ödemeleri halinde büyük bir indirimden yararlanacaklar. Aracınıza yazılmış bir trafik cezası olup olmadığını araç borç sorgulama sayfası üzerinden öğrenebilirsiniz.

Son Gün 30 Haziran

Milyonlarca araç sahibini ilgilendiren ceza indirimi için son gün 30 Haziran. Kamuoyunda Torba Yasa olarak da bilinen 6552 Sayılı Kanun kapsamında araç muayenelerini geciktirenlere getirilen ceza indirimi ile araç sahipleri, cezalarının yaklaşık 1/7 oranında bir tutar ödeyerek borçlarından kurtulabilecekler. Örneğin araç muayenesini 1 yıl geciktirmiş bir otomobil için 100 TL olarak belirlenen gecikme cezası, 18 TL’ye düşebilirken, aracın türüne göre bu rakam değişebiliyor. 

2016 yılı ücretlerini görmek için araç muayene ücretleri 2016 sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 
Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
3 Dakikada kolayca teklif alın! KASKO TEKLİFİ ALIN

Evraklarınız Hazır mı?

Söz konusu gecikme cezası indiriminden 11 Eylül 2014 tarihinden önce aracını muayeneye getirmemiş herkes, araç cinsi ne olursa olsun, hiçbir ek işlem yapmadan yararlanabilecek. “Araç Muayenesi İçin Gerekli Evraklar”  listesine, ilgili haberimizden ulaşabilirsiniz. 

Araç muayenesi gibi bir diğer önemli konu olan araç kaskosu içinse, Sigortam.net’ten online teklif alarak veya 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattını arayayarak kaskonuza dakikalar içinde sahip olun. 


Okumaya Devam Edin

Araç Muayenesi Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta

02 Nisan 2014 Çarşamba

Muayene bilincinizin artması, muayene süreçlerinin rahatça tamamlanması için muayene öncesi yapılması gerekenler hakkında bilgilenin.

Araç Muayenesi için Gereken Evraklar Nelerdir?

28 Ekim 2014 Salı

Araç muayenesine gitmeden önce gerekli evrakları öğrenin. Araç sigortasını da ihmal etmeyin, en uygun araç sigortası fiyatlarına Sigortam.net'ten ulaşın.

Araç Muayenede Trafik Sigortası Zorunlu!

16 Aralık 2014 Salı

Araç muayenesini eksiksiz yaptıran araç sahipleri, pek çok anlamda avantaj yakalar ancak araç muayenesi için trafik sigortasının yapılmış olması gerekir.