Araç Muayene Randevusu Nasıl Alınır?

İnternetin hayatımıza girişiyle birlikte devlet ve özel kurumlar üzerinden yaptığımız işler de oldukça kolaylaştı. Normalde saatler, hatta günler alan prosedürler dakikalar içerisinde yapılmaya başlandı. 

Günlük hayatta en çok zaman kaybına neden olan işlemlerden bazıları da bir araç sahibi olmanın getirdiği sorumluluklardan kaynaklanıyor. Araç sahibi olan her sürücünün sorumluluğunda bulunan ve yaptırması gerekenlerin başında araç muayenesi geliyor.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

Araç muayenesi trafiğe çıkan araçların belli periyotlarda yaptırması gereken, bir çeşit bakım türüdür. Her araç için zorunlu olan bu uygulama, randevu sistemi ile çalışmaktadır. 

İlk defa araç muayenesi yaptıracak olan sürücüler için araç muayene randevusu almanın inceliklerini anlattık.

Araç Muayenesi Randevu Alma

Araç muayenesi, belli periyodlarla yapılmakta, bu periyodlar araçların cinsine ve modeline göre değişmektedir. Araç muayenesi konusunda ülkemizde tek yetkili kurum ise TÜVTÜRK’dür. Araç muayene randevuları da TÜVTÜRK internet sayfasından alınmaktadır.

Randevu için gerekli olan bilgileri TÜVTÜRK randevu al bağlantısını tıklayarak girebilirsiniz. Randevu al bağlantısından sonra karşınıza 5 adımda tamamlayacağınız işlemler çıkacaktır.

Randevu alırken verilen; araç, randevu, istasyon, ruhsat ve kişisel bilgilerin eksiksiz verilmesi gerekir. Aksi takdirde araç muayenesi işlemlerinizde sorunlar çıkabilir. 

Araç Muayene Randevusunu İptal Etmek 

Araç muayene zamanında değişiklik yapmanızı gerektirecek durumlar yaşayabilirsiniz. Araç muayene randevusu saatleri ve zamanlamasında değişiklik mümkündür. Araç muayenesi değişikliği için TÜVTÜRK’ün çağrı merkezini aramanız yeterlidir. 

Ancak araç muayene zamanına dikkat etmelisiniz, aksi takdirde gecikmelerden dolayı faizli muayene ücretleri ödemek durumunda kalabilirsiniz. Zamanında ve çabucak yapılan araç muayeneleri sayesinde ceza ödemek durumunda kalmayacağınız gibi yolculuk güvenliğinizden emin olabilirsiniz. 

Araç muayenesini bir kerede, sorunsuz yaptırabilmek için "Araç Muayenesi Öncesi Dikkat Edilmesi Gereken 10 Nokta" başlıklı yazımızı da incelemenizi öneririz.

Hem trafikteki sürücülerin güvenliğini hem de sürücülerin bütçesini koruyacak bir diğer detay araç sigortalarıdır. Bu nedenle trafik sigortalarınızı da araç muayeneleri gibi zamanında yaptırmalısınız. En uygun araç sigortaları için tek yapmanız gereken şey Sigortam.net’e başvurarak online sigorta sorgulama formunu doldurmak veya 7/24 kesintisiz hizmet veren 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızı aramaktır.

Benzer İçerikler

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL