2016 Araç Muayene Fiyatları Belli Oldu

2016 yılına girmemize sayılı günler kala zamlar da kendisini hissettirmeye başladı. Alınan bilgiye göre araç muayene ücretlerine 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. İşte araç muayene ücretleri 2016 listesi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın!TRAFİK TEKLİFİ AL

İşte Yeni Fiyatlar

Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Trafik Kanunu kapsamındaki yönetmeliklerde düzenlenen belge, muayene ve ceza ücretlerinin 2016 yılındaki miktarları belli oldu.

Alınan bilgiye göre ağır vasıtalarda 245.44 TL olan araç muayene ücreti 258.42 TL, otomobillerde 181,72 TL’den 191.16 TL’ye, traktör ve motosiket gibi araçlarda ise 93,22 TL’den 97.94 TL’ye yükseldi.

Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı arazi taşıtı – 191,16 TL

Kamyon, otobüs, çekici ve tanker  – 258,42 TL

Traktör, motosiklet ve motorlu bisiklet – 97,94 TL

Zamdan Yetki Belgesi de Nasibini Aldı

1 Ocak 2016’dan itibaren araç muayene ücretlerine gelecek zamlar haricinde, araç muayene yetki belgesi  ile geçici yetki belgesi ücretlerine de zam geldi. Alınan bilgiye göre araç muayene yetki belgesi ve geçici yetki belgesi 116 TL, yola elverişlilik yetki belgesi ise 23.706 TL oldu.

Araç Muayenesi Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

Araç muayenesi öncesinde evrak ve ekipmanlarınızın eksiksiz ve tam olduğuna emin olarak, aracınızı muayeneye götürmeniz, olası kötü sürprizlerle karşılaşmanızın önüne geçecektir. Bu nedenle aracınızın ekipmanlarının eksiksiz olduğuna ve belgelerinizin tam olarak hazır olmasına önem göstermelisiniz. Belgelerinizin mutlaka aslını yanınızda bulundurmanızda fayda var. Ayrıca muayene öncesinde vergi borcunuzun olmadığına mutlaka dikkat edin. Aksi takdirde muayene randevusu alsanız dahi, muayene gerçekleştirilmeyecektir. Araç muayene fiyatları 2016 listesinden aracınızın muayene ücretinin ne kadar olacağını bulabilirsiniz.

Trafik Sigortanızı Yaptırmadan Araç Muayenesine Gitmeyin

Araç muayenesi öncesinde dikkat etmeniz gereken işlemlerin en başında trafik sigortası geliyor. Zorunlu olduğu için artık araç muayenelerinde de kontrol edilen zorunlu trafik sigortası poliçenizi mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Trafik sigortanızın vadesi yaklaşmış veya sonlanmışsa en iyi fiyat garantisi ile yenilemeyi sadece 2 dk içerisinde trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak yaptırabilirsiniz.

Benzer İçerikler

MTV Kampanyaları ve Bankaların Avantajlı Taksit SeçenekleriMotorlu Taşıtlar Vergisi için ikinci taksit ödeme zamanı Temmuz ayına girmemizle beraber başladı. 1 – 31 Temmuz...2018 tarihleri arasında yapılabilecek MTV ödemeleri için bankaların uyguladığı kampanyalar mevcut. Bankalar...avantajlı teklifleri ile araç sahiplerinin karşısına çıkıyor. MTV kampanyaları hakkında daha detaylı bilgi...yazımızın devamında. [widget id="sigortamnet_trafik_widget-2"] MTV hakkında merak ettiklerinizi öğrenmek için...“
2018 Motorlu Taşıtlar Vergisinin Hesaplama,...Sorgulama ve Ödeme Ayrıntıları” sayfamıza göz atabilirsiniz. Araç verginizi ödemez ya da geciktirirseniz ortaya...çıkabilecek sonuçları ve yaptırımları öğrenmek için ise "MTV Ödemesi Yapılmazsa Ne Olur?"...yazımızı okuyabilirsiniz. MTV kampanyaları hakkında aşağıdaki banka taksit seçeneklerini inceleyerek kendiniz...için en uygun ödeme planını yapabilirsiniz.

MTV Kampanyaları 2018 Listesi

2018 MTV kampanyaları için...oluşturduğumuz listeden banka ve kredi kartlarının açıkladıkları kampanyaları inceleyerek, sizin için en uygun ödeme...seçeneğini bulabilirsiniz.

Garanti Bankası 2018 MTV Kampanyası

MTV Kampanyaları garantiMTV kampanyaları seçeneklerinden ilki,...Garanti Bankasının paketi. Garanti bankası 3 – 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisi ödemelerini Garanti Cep,...Garanti Internet, 444 0 333 Alo Garanti, Garanti Paramatik’leri, garanti.com.tr ve BonusFlaş üzerinden yapan müşterilerine ücretsiz 2...taksit fırsatı sunuyor. Gelir İdaresi Başkanlığı internet sitesi gib.gov.tr’de ödeme seçeneklerinden, Mobil Ödeme altında...GarantiPay seçilip kart bilgileri girilmeden yapılan ödemelere ücretsiz 3 taksit, ödeme seçeneklerinden kredi kartı seçilip kart...bilgileri girilerek yapılan ödemelere ücretsiz 2 taksit imkanı veriyor. Üstelik ilgili kanallardan gerçekleştirilen tüm MTV...ödemelerinde mediamarkt.com.tr’de geçerli tüm ürünlerde anında %10 indirim fırsatı veriyor.

Yapı Kredi 2018 MTV...Kampanyası

MTV Kampanyaları yapı krediYapı Kredi, 01 Temmuz – 31 temmuz 2018 tarihleri...arasında yapılacak MTV ödemeleri için taksit fırsatları sunuyor. Araç sahipleri MTV ücretlerini gib.gov.tr’den,...Yapı Kredi İnternet Şubesinden, Yapı Kredi Mobil’den veya şubelerinden Yapı Kredi kredi kartları ile 2 taksitle veya dilerlerse...gib.gov.tr üzerinden Yapı Kredi Pay-QR kodla ödeme seçeneğini tercih ederek 3 taksitle ödeyebilirler.

 

İş...Bankası-Maximum 2018 MTV Kampanyası

MTV Kampanyaları iş bankasıİş Bankası, Maximum Karta sahip müşterilerine 1-31...Temmuz 2018 tarihleri arasında Gib.gov.tr üzerinden yapılan ödemelerde otomatik 2 taksit, İnternet Şube ve İşCep uygulaması...üzerinden yapılacak ödemelerde tek çekim ve 2 taksit seçeneğini sunuyor. gib.gov.tr üzerinden Maximum Mobil ile Öde seçeneği...tercih edilerek gerçekleştirilen ödemelerde ise otomatik 3 taksit uygulanıyor. Kampanyaya tüm İş Bankası Maximum özellikli kredi...kartları, İş Bankası Bankamatik Kartı, Privia Kredi Kartı, Vadematik Kart ve Şirket Kredi Kartı dahildir.

Akbank-Axess 2018 MTV...Kampanyası

MTV Kampanyaları axcessAxess müşterileri 01 Temmuz – 31 Temmuz 2018 tarihleri arasında...Axess Mobil, Akbank Direkt İnternet, Akbank Direkt Mobil, Akbank ATM’leri, Akbank Telefon Şubesi, Akbank Şubeleri, SMS veya...www.gib.gov.tr üzerinden Akbank kredi kartları ile yaptıkları tüm MTV ödemeleri tek çekim olarak gerçekleştirilecek, ödemeler...kredi kartına vade farksız 2 taksit olarak yansıtılacaktır. Üstelik MTV ödemesini Axess Mobil'den Akbank kredi kartlarıyla yapan...müşterilerine 2 taksite ek olarak Axess üye işyerlerinde 15 Ağustos'a kadar geçerli 15 TL chip-para hediye! Kazanılan chip-paralar...kampanya kapsamındaki harcamanın gerçekleştiği karta 8 Ağustos’ta yüklenecek, 15 Ağustos’a kadar kullanılabilecektir.

...

Akbank NEO 2018 MTV Kampanyası

Akbank 1–31 Temmuz 2018 tarihleri arasında Motorlu Taşıtlar Vergisini Neo kartı ile ödeyen...müşterilerine 20 TL chip-para kazandırıyor. NEO kampanyasına katılmak için MTV yazıp 4566'ya gönderin, ödeme yaptığınızda...20 TL chip-para hesabınıza yüklensin!      

TEB 2018 MTV Kampanyası

MTV Kampanyaları tebTEB’ in müşterilerine...Temmuz ayında muhteşem bir haberi var. 31 Temmuz 2018 tarihine kadar TEB Bonus Card'ınız ile CEPTETEB İnternet Şubesi, CEPTETEB Mobil...Uygulaması veya gib.gov.tr'den yapacağınız MTV ödemelerinize 3 taksit fırsatı! Ödeme yapmadan önce MTV yazıp 4616'ya göndererek...veya CEPTETEB Mobil Uygulaması'ndan kampanyaya katılabilirsiniz.

MTV Ödemelerinizi Geciktirmeyin

MTV ödemelerini bağlı...bulunduğunuz vergi dairelerinden, Gelir İdaresi Başkanlığı web sitesi üzerinden veya bankalar aracılığı ile kredi kartınızla...ödeyebilirsiniz. Motorlu Taşıtlar Vergisini bankalar üzerinden ödediğiniz zaman avantajlı bir ödeme imkanı elde edebilirsiniz....MTV kampanyaları yani ödeme aşamasındaki avantajlar, indirim anlamına gelmiyor. Bu durum, bankaların MTV ödemeleri...için uyguladığı geniş taksit seçenekleri olarak açıklanabilir. MTV'ni tek bir seferde ödemek yerine 2 veya 3 taksit gibi daha...avantajlı bir ödeme planı içinde gerçekleştirebilirsiniz. Taksit seçeneğini kullanarak bütçenizi daha az zorlayabilirsiniz. Taksit...seçeneğine ek olarak, bazı bankalar indirimli mal ve hizmet alma imkanı da sağlıyor. MTV kampanyaları listesini tek...tek inceleyerek size en uygun olan seçeneği belirleyebilirsiniz. Motorlu Taşıtlar Vergisi gibi sürücüler için...bir diğer ödeme kalemi trafik sigortası poliçesini de vakit...kaybetmeden yaptırılması büyük önem taşıyor. Trafik...sigortası fiyatları için en iyi fiyat garantisine trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı...7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak ulaşın, poliçenizde %50’ye varan fiyat avantajı yakalayın.

Tebrikler!

Sigortam.net’ten
125 TL İNDİRİM
Çeki Kazandınız.
Kasko ve trafik sigortası satın alırken kullanabileceğiniz indirim çekinizi ister poliçenizi yenilerken, ister hemen kullanın!İNDİRİM ÇEKİ AL
İNDİRİM ÇEKİ AL