2016 Araç Muayene Fiyatları Belli Oldu

2016 yılına girmemize sayılı günler kala zamlar da kendisini hissettirmeye başladı. Alınan bilgiye göre araç muayene ücretlerine 1 Ocak 2016 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı. İşte araç muayene ücretleri 2016 listesi.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

İşte Yeni Fiyatlar

Karayolu Taşıma Kanunu ve Karayolu Trafik Kanunu kapsamındaki yönetmeliklerde düzenlenen belge, muayene ve ceza ücretlerinin 2016 yılındaki miktarları belli oldu.

Alınan bilgiye göre ağır vasıtalarda 245.44 TL olan araç muayene ücreti 258.42 TL, otomobillerde 181,72 TL’den 191.16 TL’ye, traktör ve motosiket gibi araçlarda ise 93,22 TL’den 97.94 TL’ye yükseldi.

Otomobil, minibüs, kamyonet, özel amaçlı arazi taşıtı – 191,16 TL

Kamyon, otobüs, çekici ve tanker  – 258,42 TL

Traktör, motosiklet ve motorlu bisiklet – 97,94 TL

Zamdan Yetki Belgesi de Nasibini Aldı

1 Ocak 2016’dan itibaren araç muayene ücretlerine gelecek zamlar haricinde, araç muayene yetki belgesi  ile geçici yetki belgesi ücretlerine de zam geldi. Alınan bilgiye göre araç muayene yetki belgesi ve geçici yetki belgesi 116 TL, yola elverişlilik yetki belgesi ise 23.706 TL oldu.

Araç Muayenesi Öncesi Dikkat Etmeniz Gerekenler

Araç muayenesi öncesinde evrak ve ekipmanlarınızın eksiksiz ve tam olduğuna emin olarak, aracınızı muayeneye götürmeniz, olası kötü sürprizlerle karşılaşmanızın önüne geçecektir. Bu nedenle aracınızın ekipmanlarının eksiksiz olduğuna ve belgelerinizin tam olarak hazır olmasına önem göstermelisiniz. Belgelerinizin mutlaka aslını yanınızda bulundurmanızda fayda var. Ayrıca muayene öncesinde vergi borcunuzun olmadığına mutlaka dikkat edin. Aksi takdirde muayene randevusu alsanız dahi, muayene gerçekleştirilmeyecektir. Araç muayene fiyatları 2016 listesinden aracınızın muayene ücretinin ne kadar olacağını bulabilirsiniz.

Trafik Sigortanızı Yaptırmadan Araç Muayenesine Gitmeyin

Araç muayenesi öncesinde dikkat etmeniz gereken işlemlerin en başında trafik sigortası geliyor. Zorunlu olduğu için artık araç muayenelerinde de kontrol edilen zorunlu trafik sigortası poliçenizi mutlaka yanınızda bulundurmalısınız. Trafik sigortanızın vadesi yaklaşmış veya sonlanmışsa en iyi fiyat garantisi ile yenilemeyi sadece 2 dk içerisinde trafik sigortası sorgulama ile veya 444 24 00 numaralı 7/24 kesintisiz Sigorta Destek Hattı’nı arayarak yaptırabilirsiniz.

Benzer İçerikler

Suzuki Swift Trafik Sigortası

En Uygun Suzuki Maruti Trafik Sigortası! En uygun Suzuki Swift trafik sigortası fiyatları Sigortam.net’te...  

  • Türkiye’nin en iyi trafik sigortası şirketlerinin Suzuki Swift trafik sigortası...tekliflerini görün.
  • Zorunlu trafik sigortası fiyatları arasında karşılaştırma...yapın. 
  • Bütçenize en uygun Suzuki Swift sigortasını satın alın. 
  • Taksitli ödeme...fırsatından yararlanın. 

 

Suzuki Swift Trafik Sigortası

Suzuki Swift model aracınız...için en uygun trafik sigortası fiyatlarına Sigortam.net’ten 2 dakikada ulaşabilirsiniz. Trafik sigortası sorgulaması yapmak için, teklif formunu eksiksiz...ve doğru bilgiler ile doldurun, Sigortam.net’in kolay araç trafik sigortası sorgulama ekranlarından, en iyi şirketlerin...araç trafik sigortası fiyatlarına bir seferde ulaşın. 

Teklif formunu doldururken Suzuki Swift model araca sahip...olduğunuzu belirterek zorunlu trafik sigortası teklifinizi 2 dakikada satın...alın.

 

Suzuki Swift Hakkında

Gösterge paneli yakıt tüketimi ve kalan yakıta bağlı...olarak sürüş menzili gibi gerekli bilgileri sürücüye iletir. Yükseklik ve derinlik ayarlı direksiyon simidi...kollar ve omuzlar için konforlu pozisyonun kolayca ayarlanmasını sağlar. Yerleşik ses kontrol butonları sayesinde eller...direksiyon simidinden kaldırılmadan ayarlama yapabilme olanağı sunar. Sürücü ve yolcular için ön, yan ve...perde hava yastıkları ile sürücü için diz hava yastığı Swift' te standart olarak sunulmaktadır. 7 standart...hava yastığı ile Swift yüksek güvenlik seviyesine ulaşmıştır.