Araç Sahipleri Dikkat! | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sahipleri Dikkat!

Hazine Müsteşarlığı araç sahiplerine uyarıda bulundu. Kasko sigortası ve trafik sigortası ödemelerinde peşinat ödenmediği sürece sigorta sözleşmesi yürürlüğe girmeyecek.

Hazine Müsteşarlığı, sigortacılık mevzuatına göre, sigorta ücretinin peşin ya da taksitle ödenebileceğini, taksitle ödeme yapılmasına karar verildiğinde ise, toplam primin en az %25’inin peşin, kalan miktarın ise 5 taksit olmak üzere ödenebileceğine dikkat çekti. Peşinatın ödenmemesi durumunda sigorta sözleşmesinin yürürlüğe girmeyeceğini açıkladı.

Hazine Müsteşarlığı, zorunlu trafik sigortasında zarara uğrayan kişilerin hasarlarının giderilmesi için yasal olarak kusurlu tarafa ya da kusurlu kişinin sigorta şirketine başvurma hakkına sahip olduğuna dikkat çekti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Böyle bir taleple karşılaşan kişilerin sigorta şirketini haberdar ederek gerekli tazminat ödemesinin yapılmasını isteyebileceklerini ya da kendilerinin ödeyerek daha sonra sigorta şirketinin yükümlülüğünde olan ödeme kısmının tahsilini isteyebileceklerini aktardı.

Ayrıca, sigorta şirketinin yasal ödeme süresi içinde tazminat ödemesinin yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi gerektiğini, aksi durumda ileride zarar gören şahısların gecikme faizi talebi faiziyle karşılaşılabileceğinin altını çizdi.

Sigortam.net üzerinden trafik sigortası hesaplama yaparak bütçenize en uygun sigorta fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Yargitay’dan Kazazede Ailelerine İyi Haber

Yargıtay Genel Hukuk Kurulu'ndan kazazede ailelerine iyi haber… Trafik kazasında ölen kişi tam kusurlu bile olsa yakınları sigortadan tazminat alabilecek.

Devamını Oku

ESP Türkiye’de Zorunlu Oldu!

Önemli güvenlik sistemlerinden biri olan ESP artık Türkiye'de zorunlu oldu ve üretilen yeni araçlar bu özelliği standart olarak içerisinde barındıracak.

Devamını Oku

Araç Sahipleri Dikkat!

Hazine Müsteşarlığı araç sahiplerine uyarıda bulundu. Kasko sigortası ve trafik sigortası ödemelerinde peşinat ödenmediği sürece sigorta sözleşmesi yürürlüğe girmeyecek.

 

Devamını Oku