Araç Sahipleri Dikkat! | Trafik Sigortası | Sigortam.net
444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sahipleri Dikkat!

Hazine Müsteşarlığı araç sahiplerine uyarıda bulundu. Kasko sigortası ve trafik sigortası ödemelerinde peşinat ödenmediği sürece sigorta sözleşmesi yürürlüğe girmeyecek.

Hazine Müsteşarlığı, sigortacılık mevzuatına göre, sigorta ücretinin peşin ya da taksitle ödenebileceğini, taksitle ödeme yapılmasına karar verildiğinde ise, toplam primin en az %25’inin peşin, kalan miktarın ise 5 taksit olmak üzere ödenebileceğine dikkat çekti. Peşinatın ödenmemesi durumunda sigorta sözleşmesinin yürürlüğe girmeyeceğini açıkladı.

Hazine Müsteşarlığı, zorunlu trafik sigortasında zarara uğrayan kişilerin hasarlarının giderilmesi için yasal olarak kusurlu tarafa ya da kusurlu kişinin sigorta şirketine başvurma hakkına sahip olduğuna dikkat çekti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ AL

Böyle bir taleple karşılaşan kişilerin sigorta şirketini haberdar ederek gerekli tazminat ödemesinin yapılmasını isteyebileceklerini ya da kendilerinin ödeyerek daha sonra sigorta şirketinin yükümlülüğünde olan ödeme kısmının tahsilini isteyebileceklerini aktardı.

Ayrıca, sigorta şirketinin yasal ödeme süresi içinde tazminat ödemesinin yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi gerektiğini, aksi durumda ileride zarar gören şahısların gecikme faizi talebi faiziyle karşılaşılabileceğinin altını çizdi.

Sigortam.net üzerinden trafik sigortası hesaplama yaparak bütçenize en uygun sigorta fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.


Benzer İçerikler

Trafik Sigortasının Asgari Teminatları Arttı!

Hazine Müsteşarlığı trafik sigortası asgari teminatlarında önemli değişiklikler yaptı. Değişiklikler 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek.

Devamını Oku

Zorunlu Trafik Sigortasına En Az %5 Zam Geliyor

Resmi Gazete’de yayınlanan Hazine Müsteşarlığı’nın tebliğine göre, trafik kazalarında meydana gelen yaralanmaların tedavisi için sunulan sağlık hizmetleri için Sosyal Güvenlik Kurumuna’na sağlanan kaynak artırılacak.

Devamını Oku

Tartışma Sürüyor Trafik Sigortasında Son Durum Ne?

Sürücülerin en önemli sorunlarından birisi haline gelen zorunlu trafik sigortası ile ilgili fiyat tartışmaları hız kesmeden sürüyor. Peki son üç aylık veriler ne söylüyor? 

Devamını Oku