444 24 00
7/24 Yanınızdayız

Araç Sahipleri Dikkat!

05 Mart 2014

Hazine Müsteşarlığı araç sahiplerine uyarıda bulundu. Kasko sigortası ve trafik sigortası ödemelerinde peşinat ödenmediği sürece sigorta sözleşmesi yürürlüğe girmeyecek.

Hazine Müsteşarlığı, sigortacılık mevzuatına göre, sigorta ücretinin peşin ya da taksitle ödenebileceğini, taksitle ödeme yapılmasına karar verildiğinde ise, toplam primin en az %25’inin peşin, kalan miktarın ise 5 taksit olmak üzere ödenebileceğine dikkat çekti. Peşinatın ödenmemesi durumunda sigorta sözleşmesinin yürürlüğe girmeyeceğini açıkladı.

Hazine Müsteşarlığı, zorunlu trafik sigortasında zarara uğrayan kişilerin hasarlarının giderilmesi için yasal olarak kusurlu tarafa ya da kusurlu kişinin sigorta şirketine başvurma hakkına sahip olduğuna dikkat çekti.

Sigorta ihtiyaçlarınız için
Sigortam.net her an yanınızda!
444 24 00
Sizi aramamızı ister misiniz?
2 Dakikada kolayca teklif alın! TRAFİK TEKLİFİ ALIN

Böyle bir taleple karşılaşan kişilerin sigorta şirketini haberdar ederek gerekli tazminat ödemesinin yapılmasını isteyebileceklerini ya da kendilerinin ödeyerek daha sonra sigorta şirketinin yükümlülüğünde olan ödeme kısmının tahsilini isteyebileceklerini aktardı.

Ayrıca, sigorta şirketinin yasal ödeme süresi içinde tazminat ödemesinin yapılıp yapılmadığının kontrol edilmesi gerektiğini, aksi durumda ileride zarar gören şahısların gecikme faizi talebi faiziyle karşılaşılabileceğinin altını çizdi.

Sigortam.net üzerinden trafik sigortası hesaplama yaparak bütçenize en uygun sigorta fiyatlarına kolayca ulaşabilirsiniz. Dilerseniz 444 24 00 numaralı Sigorta Destek Hattımızdan sigorta uzmanlarımıza 7/24 ulaşabilirsiniz.


Okumaya Devam Edin

Zorunlu Trafik Sigortası'nda Tarife Değişikliği

02 Haziran 2010 Çarşamba
Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü, Zorunlu Trafik Sigortası'nın sigorta şirketleride uygulanacak fiyat tarfileri ve tarifelerin Müsteşarlığa bildirimleri hakkında duyuru yaptı. 

Suistimallere Karşı Kendi Denetim Kadrolarımızı Oluşturduk

07 Haziran 2010 Pazartesi

Sahte hasar oran tespitinin tam olarak mümkün olmadığı ancak yüzde 15'lerde tahmin edildiğini kaydeden Mustafa Su, sektörün sahte hasar mücadelesini anlattı. 

En Çok Aracımızı Seviyoruz

11 Haziran 2010 Cuma

Türkiye'de, gelişmiş ülkelere göre sigorta yaptırma oranlarının düşük olduğu, sigorta pazarının yaklaşık yüzde 60'ını ise araçların trafik ve kasko poliçelerinin oluşturduğu bildirildi.